Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hízok? Hiába figyelek...

Miért hízok? Hiába figyelek mégis jönnek fel a kilók!

Figyelt kérdés

22hetes vagyok eddig +8nál járok.alapból túlsúlyról indultam(fog.gátló miatt meghíztam).a védőnő elmondta hogy mi az amitől sokat hízhatok,ezért kerülöm a krumplit,tésztaféléket,édességet,cukrot,kenyeret.a kilók mégis jönnek fel!!!!de miért???!!tényleg oda figyelek,rengeteg zöldség levest eszem,krémlevest,főzelékeket.sok vizet iszom és sok zöld teát.cukrot nem használok.még a csokiról is lemondtam.(pedig függő voltam)amit néha megengedek az a fagyi,de úgy érzem ennyi kijár!

Mit csináljak hogy ne hízzak??mert egyszerűen csak jönnek fel a kilók!!nem értem miért??vagy ez alkati kérdés is???mert alapból is hízásra hajlamos vagyok,levegőtől is híztam mindig is...:(((

Védőnő állandóan cseszeget...már nem tom mit tegyek ..és persze nem akarok bálna lenni...Fogalmam nincs mit kéne tennem,de ez hogy állandóan a kilók miatt kell paráznom már megőrjít!!!:((((


22hkm


2011. máj. 11. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg a tested a terhesség miatt elraktározza a táplálékot és ha amúgy is hízékony vagy akkor el is lehet a gond

a védőnővel nem törődj teljesen jól eszel

napi 5x és keveset sok folyadék sok gyümölcs és zöldség nyersen is akár .-)))max ennyit tennék hozzá :-)

és igen a stressz is hizlal no meg nem tesz jót neked sem és a babának sem

de ne aggódj nekem a barátnőm 25kg szedett fel terhesség alatt de alig 4 hónap alatt le is mentek róla

kit tudja lehet h veled is ez lesz

2011. máj. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a pajzsmirigyed alulműködik? Nekem akkor jöttek fel ennyire a kilók mikor nem működött jó, mondjuk azóta is nagyon kell figyelnem mit eszek.


Én harmadik terhességemet csinálom és sose tudok kevesebbet hízni mint 13-14 kiló egyszerűen akárhogy étkezem akárhogy diétázok mindig ugyanannyinál járok.

Szülés és szoptatás után szerencsére odafigyeléssel mindig lemegy.

Szerintem van ilyen alkat vhogy...

2011. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Figyu, én olyan szépen híztam, ahogy az elő van írva: havi egy kiló.........a hatodik hónapig. Aztán a 7. hónapban híztam 6 kilót!!!!

Hogy hogyan????? Én sem tudom, pedig nem ettem többet, mint azelőtt, sőt egyre több zöldség-gyümölcs kapható,a mit imádok is. Egyszerűen most ugrott meg a súlyom. (kis vizesedésem is van, dagad a bokám, de gondolom nem 6 kilónyi víz van bennem, szóval...)

Szerintem alkati kérdés is.

2011. máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen átérzem a problémádat. Nekem ez a 2. terhességem. Én is nagyon figyelek, bár én eszek édességet, de csak délelőtt. Most 26 hetes vagyok és már 14 kilót híztam!!!! Az első terhességem (bár akkor annyira nem figyeltem és szednem kellett hormonális gyógyszereket is) alatt 35 kilót híztam. Gondolhatod!!! Amit aztán 2 év alatt le is adtam. Sőt kevesebb lett a súlyom mint szülés előtt. Most nézegetem a hízásomat az elsőhöz hasonlítva és szinte minden időszakban ugyan annyi jön fel rám mint először (pedig most figyelek, nincs gyógyszer). Most csak annyi a különbség, hogy 10 kilóval kevesebbel kezdtem a terhességet. Szóval sztem ez a hízás dolog alkati kérdés. Irigylem azokat akik néhány kilókat híznak. Odafigyelek továbbra is, de úgy vagyok vele, hogy majd megint leadom. Ha már egyszer sikerült, akkor megint sikerülni fog. Hát ennyit tudok hozzáfűzni.
2011. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dettó. 28 hetesen +12 kg-nál tartok. Nem eszek kétpofára, mégis hízok. Ne foglalkozz az orvossal meg a védőnővel, had mondják. Egyik füleden be a másikon ki. Majd szépen lemegy, ha megszülsz. Egyébként nem lehet h vizesedsz és attól hízol?
2011. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!a pajzsmirigy eredményem még nincs meg,de anyukámnak alulműködése van ezért ő is hízott egy csomót.

Vizesedés:már jópár hete vizesedik a bokám és néha a lábfejem is..:((

tényleg nem zabálok...sőőőt...állandóan azt kell lesnem mit ehetek meg..nagyon szar..mert így is hízok.De nem tudok mit tenni...:(((én a magamtól telhetőt megteszem..de azért fogyózni mégse kéne...

nem tudom mi lesz velem a végéig...már előre félek..meg attól hogy legközelebb ha megyek a védőnőhöz mit mond!!

Már riogat azzal hogy beküld a kórházba ha nagyon sokat hízok,mert akkor ő nem tud velem mit kezdeni..:O..így legyek nyugodt?!!!

Állandóan azon kell agyalnom mit szabad és mit nem..:(((

2011. máj. 11. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha kiakarnak vizsgáltatni,akkor elmész és hagyod magad :) Egyébként teljesen megértelek.Én 38 hetesen 22kg plusznál járok,és rajtam még víz sincsen,szóval nem az nyomja fel.Nem zabálok,de a testem az úgy tartalékol,hogy hihetetlen.Engem is cseszegettek (aztán beletörődtek) küldtek kivizsgálásokra is,de minden eredmény jó lett.Egyszerűen ez van.

2011. máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehogy mar egy vedono miatt dietazz es parazz honapokig! Nem tesz jot a babanak... Az en dokim azt mondta, egyek, amit megkivanok, amennyit akarok, valtozatosan, es napjaban tobbszor keveset (ezt is csak azert, hogy aztan ne fajjon a gyomrom). Ha nincs szervi bajod, akkor ne aggodj a hizas miatt, van, aki semmit nem hizik, van, aki sokat, minden no es minden terhesseg mas es mas, de most ugyis a baba az elso, ne idegeskedj a kilok miatt!
2011. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 22 hetes vagyok és én is 8 kg-nál járok és szintén túlsúllyal kezdtem :) és vizesedek is...

Nekem viszont az utóbbi 6 hétben jött fel 7 kg... és a kilókkal együtt jelent meg a víz is :((( Én is figyelek mostmár arra hogy mit eszek de eredménye sajnos nincs. Fogalmam sincs mi lesz a végére...

2011. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is 9 kg-ot híztam a 25. hétre... Sose voltam nádszál, sőt kb. 10 plusz kilóval kezdtem eleve a terhességet.

Van viszont egy másik történetem, ami az egyik ismerősömé. Igaz, régebben szült már, de ez mindegy is.

29 hetesen befektették, mert már akkor 19 kg-ot hízott. Orvosi utasításra napi 800 kcal-ás diétát tartott és ennek ellenére heti 1 kg-ot hízott. Az orvos sem hitte el: a semmiből is tartalékolt!!! Az Anyatermészet kijátssza a legfifikásabb terápiát is...! :)

2011. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!