Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúly! Egyre csak jönnek a...

Túlsúly! Egyre csak jönnek a kilók, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az orvosom az úszást javasolta, de heti 1 alkalomnál többször nincs lehetőségem és nem is akarok menni... (uszodai higiénia miatt kicsit para van.)

Amit egészséges táplálkozásnak mondanak, hogy gyümölcs meg zöldség meg kevés szénhidrát, na attól egy hét alatt 4 kiló szaladt fel!

12 hetes terhes vagyok, de mióta teherbe estem, 14 kilóval vagyok több! Egyrészt zavar, másrészt pedig a babának és nekem se egészséges. Mit csináljak hogy lemenjen?

Nem voltam kövér 17 éves korom óta... :(((


2011. szept. 14. 00:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy vastag zsírszövetként képződik a hasamon főleg, és a combomon is már látható.
2011. szept. 14. 00:12
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Először is keress egy másik orvost.


1 hét alatt szerintem lehetetlen 4 kilót hízni, főleg zöldségtől gyümölcstől. Ennek jelentős része valószínűleg víz.

2011. szept. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Úhh.. de mitől lehet ez? Nekem 12 kg jött fel a terhességem alatt, ok, hogy az első felében hánytam rendesen, de én pld. kimondottan hízásra hajlamos vagyok, és a 8. hónap végéig 8-9 órás irodai ülőmunkát végeztem. (mozgás nuku, csak a hazafelé tartó fél órás séta).


Mi változott most a 12 hét alatt, hogy érzed? Mennyi volt a súlyod akkor, és most mennyi?

2011. szept. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Nálam is így kezdődött, igaz nem ennyi jött fel 12 hét alatt. de 32 hét alatt 25kilót híztam ami víz volt, toxémiás lettem, gond lett av érnyomásommal, a fehérjével no és ödémásodtam...32+5 hétre császároztak


szóval biztos hogy nem víz van nálad is?

2011. szept. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem víz, az kizárt.

Egész nap itthon ülök, csak iskolába megyek el heti 3 alkalommal, de ott is ülök.

Van hajlamom a hízásra, csak eddig nem ettem sokat, mert amíg dolgozhattam, addig le voltam foglalva. Napi 3 étkezés azért megvolt.

68 kilóról indultam, most 82 vagyok.

Ja és egyáltalán nem hányok már 2 hete, vitamint váltottam, előtte Femibiont szedtem, de akkor is csak híztam, most Gravida, és most is csak hízok, de legalább nem hányom végig az egész napot...

2011. szept. 14. 00:32
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyébként még egy apróság: jövő héten megyek terhesgondozásra, meg az új orvosomhoz is.
2011. szept. 14. 00:34
 7/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lehet-e köze hozzá, de mielőtt teherbe estem, a nőgyógyász elküldött endokrinológiára, kivizsgálásra, pcos miatt, szóval lehetséges, hogy valami pajzsmirigyes izé is lehet a háttérben.
2011. szept. 14. 00:37
 8/28 anonim ***** válasza:
Semmi konkrétat nem írtál, hogy pontosan mit is eszel, mennyit, mikor, hányszor egy nap. Így elég nehéz. Az összes gyümölcs színtiszta szénhidrát, abból is fruktóz, tehát simán lehet a gyümölcstől is hízni, ha valaki bever napi 2-3 kiló banánt csak úgy a kajálása mellé. A zöldség is relatív, ha kukoricát eszel babbal, lencsével és sült krumplival, akkor megint csak trilliónyi kalóriával tudod teletömni magad....
2011. szept. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Egész nap otthon ülsz? Miért nem mozogsz? Sétálj reggel egy órát, este egy órát!
2011. szept. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Zöldség: paprika, uborka jórészt, általában egy sós kifliből csinált szendvicsben reggel (ebben csirkemellsonka szokott lenni). Estére gyümölcssalátát szoktam csinálni, 2-2 banán, barack, alma, körte, 1 fél konzerv ananász, ez kitart 2-3 napig, napi 2x eszek belőle. Sült húsokat párolt zöldséggel, nagyon ritkán rizzsel vagy főtt krumplival szoktam enni, napi 3-4 alkalommal eszek, 1 liter gyümölcslevet iszom mellé, meg ásványvizet, 2-3 litert.

Így megfelel az étrend? :)

Egyébként azért nem szoktam elmenni, mert egyedül nem megyek sehova, pánikbeteg vagyok, és jobb a lelkemnek, ha nyugodt körülmények között vagyok. Tudom, hülyeségnek hangzik, de gyerekkorom óta rettegek a külvilágtól.

2011. szept. 14. 01:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!