Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok meg a főnökötö...

Mikor mondtátok meg a főnökötöknek, hogy babát vártok? Mikor illik mindenképp szólni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Én akkor szóltam, mikor mindenki másnak is (12. hét után), hiszen a kollégáknak úgyis bejelentettem a jó hírt, a főnökömmel is jóban vagyok, na meg inkább tőlem tudja meg, mint valahogy a fülébe jusson.
2011. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12 hetesen már illik szolni. nem tudom van-e törvény rá.


én egyböl szoltam neki, föleg hogy az orvoshoz rengeteget kell az elején rohangálni + véreztem is, és köteles elengedni a vizsgálatok idejére, így neked is praktikusabb minél elöbb bejelenteni.

2011. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 9 hetesen jelentettem be, mert olyan munkát adtak volna épp, ami nehéz lett volna már úgy terhesen (féltettem a babát, hogy el ne menjen). De jobb is volt így, mert utána legalább szó nélkül mehettem orvoshoz, és kitérhettem a megerőltető feladatok alól. :)
2011. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13. héten szóltam. Én sem mondtam egy kollégámnak sem, mert már akkor előbb megtudta volna a vezető, mint ahogy én elmondtam volna. Irodában dolgoztam, így nem volt semmi gond. Várni akartam még, de már gyanús voltam a kollégáimnak :)
2011. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen munkakörben dolgozol...Ha fizikai munkát végzel, érdemes már most szólnod, hogy nehogy emelned kelljen, vagy olyan dolgot, amivel árthatsz a kicsinek..most ágyazódik be, most fontos, hogy vigyázz! ha viszont szellemi munkát végzel, szerintem a 12 hétig érdemes várni, amikor már a beágyazódás is sikerült!
2011. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a közvetlen főnökömnek már 6 hetesen szóltam amikor biztos lett, mert ha elkellett mennem valami vizsgálatra, vagy bármi, akkor tudja, hogy miért megyek el. A főnökségnek viszont csak a 12. héten mondtuk el, úgy mintha a közvetlen főnököm is csak akkor tudta volna meg.
2011. máj. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!