Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Küzd még valaki állandó...

Küzd még valaki állandó székrekedésben rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam és félek,hogy ettől az állandó székrekedéstől baja lesz a babának vagy az erőlködéstől.
2009. márc. 11. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az volt, olyannyira, hogy az orvos hiába javasolta a Laevolac szirupot, még az sem használt. megettem minden nap 2 pohár joghurtot/kefírt, amit jól megspékeltem zabkorpával. állandóan tömtem magamba a müzlit, Rengeteg barackot és szilvát ettem.

De a problémám csak a szüléssel oldódott meg.

2009. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, én 30 hetes vagyok, és én is ezzel a problémával küzdök. Sajnos a Leavolac nálam csak nagyon-nagyon végszükségben jöhet szóba, mert laktóz van benne, nekem meg tejcukor-allergiám van, és ha megiszom reggel, egész délelőtt kavarog a gyomrom, teljesen kikészülök tőle. Havonta talán 2 alkalommal használom, de utálom. A terhesség elején elég volt megennem egy joghurtot, de miután 3 alkalommal is kihánytam valamilyen okból, még ránézni sem tudok. Mostanában zabkorpából szoktam csinálni magamnak tejbedara szerű cuccot, csak szójatejet használok felesbe vízzel, az szokott egy picit segíteni, könnyebben kijön. De az biztos, hogy pokoli rossz ha napokig nem megy a dolog. Az erőlködéstől én is félek.
2009. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is féltem/félek az erőlködéstől, ezért vettem glicerin kúpot. Azzal annyival könyebb a dolog, hogy hamarabb kijön és kevesebb az erőlködés. Mindent megettem én is (activia, lenmag, napi 3-5 gyümölcs a rost miatt, actimel, levesek, víz ) semmi nem használ. Annyira nem, hogy kijött az aranyerem is sajnos és most ezzel küzdök. Napi 1 kanál olivaolajat mond a doki azt egyek.. most ez jön majd. Illetve modta még a napi 1 kávéskanál tamarin lekvárt is, de azt nem mertem megenni, mert hashajtó hatása van nagyobb mennyiségben. Kávéskanálnyi nem árt állítólag, de én attól is féltem. Nem is tudom mit kéne már megenni, hogy nem legyen probléma!?
2009. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedtem néhány hétig. Borzalmas volt.

Nekem a házi praktikák (lekvár, gyümölcs stb.)nem vált be.

A gyógyszertárban a Guttalaxot ajánlották.

10 cseppet szoktam inni belőle hetente egyszer-kétszer és azóta semmi gond. Pedig már előtte féltem a wc-re menni.

Próbáld ki!

24 hetes kismami

2009. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!