Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen fogalmunk sincs a...

33 hetesen fogalmunk sincs a baba nevéről, egyedül mi vagyunk ilyen bénák?

Figyelt kérdés
Pedig tudjuk, hogy kislány:)
2011. máj. 12. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nehéz megtalálni azt a nevet ami neki is tetszeni fog de persze még azt se tudod milyen személyisége lesz a babádnak :)


nekem azért volt könnyű a névválasztás mert egyszer bevillant, hogy az lesz a neve :D pedig előtte nem is tetszett az a név. utána már csak a férjemet kellett meggyőznöm és végül úgy jutottunk közös nevezőre, hogy ő is mondott egy nevet, így két nevet adtunk neki :)

2011. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk, hogy egy papírra felírtunk 5-5 nekünk tetsző nevet és a szülésig egyesével lehúztuk a listáról, ami "kiesett", így a végén maradt az IGAZI:-)
2011. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Amikor szülés másnapján megláttam a gyerek kezén a karkötőt, akkor szóltam hogy nem jó, amikor jöttek hogy hivatalosan le kéne diktálni az adatokat, akkor én másképp mondtam. Erre utána jött a férjem később hogy miért így van írva a születési anyakönyvi kivonaton, ő másképp diktálta le a szülésznőnek. Ja, mert a nevet két fájás (és részemről a fájdalomtól heves b.. megelés) között a szülőszobában beszéltük meg, de úgy látszik némi kommunikációs hiba becsúszott.

Nálunk mondjuk a név megvolt, csak az írásmódja nem, mert a férjem külföldi és mi bármit adhattunk a gyereknek.

2011. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]

, kismama, nevvalaszto


Szia nemreg fedeztem fel ezt az oldalt. Ide beirhatod a csaladneveteket amit a gyermek viselni fog s aztan kidobja azokat fiuban es lanyban is amik illenek hozza.

Nalunk meg nincs baba csak utban s mar a ferjem megismerese elott tyudtam h ha lanyom lesz ugyanugy fogjak hivni mint engem. lehet onzo dolog es nagykepu de en szeretem a nevem es mindenhol megertik a vilagban.


Boldog babavarast

2011. máj. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi a szülőszobán sem tudtuk még, hogy mi lesz a gyermek neve, ha fiú lesz... Szerencsére lány lett, tényleg nem tudom, mi lett volna ha fiú, gondolom apa nevét kapta volna jobb híján -de ez elég gáz lett volna...
2011. máj. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kérdést én is írhattam volna. :)

33 hetes vagyok, kislány lesz, de nem tudjuk még, hogy pontosan mi lesz. Pedig annyi név van, ami tetszik, de nem érzem, hogy ő az lenne... :S

nálatok vannak tippek?

2011. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jó, de mi a vezetéknév? Anélkül nem tudunk ötleteket adni...
2011. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na en meg sokkal benabb vagyok. 37 hetesen meg nem tudom eldonteni mert lany kedvencem van rengeteg de fiu sajnos egysem tetszik ugy igazabol.(fiut varok) Ugyhogy felek is kicsit hogy mi fog kisulni ebbol. Ha lanyom lett volna biztos Vivien lett volna.
2011. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vérszomjas Pandamaci a helyzetünk hasonló, a papa külföldi így mi is bármit adhatunk neki...

Olyan szempontból vagyunk speciális eset, hogy a két család nem érti egymás nyelvét így igyekeznünk kell nemzetközi nevet találni, amit mindkét országban ki lehet ejteni. Egyébként nagyon hosszú lengyel származású vezetékneve van a papának (nekem is - így két név kizárt) ezért rövid keresztnevet szeretnénk találni. Az, hogy lány nagyon jó hír volt, mert fiú nevekkel százszor inkább el lennék veszve..

Persze akadtak már ötletek, komolyabbak is, és még az ízlésünk is hasonló a párommal (ami nem tetszik - neki sem, ami tetszik - neki is) de valahogy egy idő után a kiválasztott közös név már nem tetszik annyira...így esett ki a Lili, Lilianna, Luna, Cecil/Cecily, Lenke, Luca (ez az utolsó azért, mert a franciák a c-t k-nak ejtik....pedig a Luca a favorit. Szóval hogyha van kedvetek ötletet adni, akkor olyasmiket küldjetek, amik eléggé nemzetköziek, de mégsem túlságosan gyakoriak.

2011. máj. 13. 10:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi is a szülőszobán döntöttük el, volt elképzelés de ott lett meg a végleges.
2011. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!