Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrénes vagyok és azt szeretn...

Migrénes vagyok és azt szeretném megkérdezi, hogy kismamaként mennyi algopirint lehet szedni pl. hetente vagy hónaponta?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam neten:


1.

Kérdés:

Terhesség alatt (most kb. 7 hetes) milyen fájdalomcsillapítót lehet szedni?

Ritkán (havonta 1-2) alkalommal szokott fájni a fejem, viszont ha nem szedek be gyógyszert, csak rosszabbodik az állapotom, nem múlik el magától.


Válasz:

Alkalmanként 1-1 Algopyrin, vagy pl. Quarelin megengedhető. Egyetértek abban, hogy inkább egy idejében bevett tabletta, mint a tünetek súlyosabbá válása.


2.

Milyen fájdalomcsillapító szedhető a babavárás alatt?


Ez a legnehezebb kérdés. Teljes biztonsággal sajnos egyik gyógyszer sem szedhető a terhesség során, de abszolút ellenjavallata nincs sem a paracetamol, sem a metamizol (Algopyrin), sem a diclofenac (Cataflam) hatóanyag tartalmú gyógyszereknek. Ez azt jelenti, hogy nagy körültekintéssel, a haszon/kockázat mérlegelése mellett ezek esetleg szedhetők, közülük talán a paracetamol készítmények a leginkább biztonságosak. A döntést befolyásolja a terhességi kor, illetve, hogy rendszeres, vagy alkalmi gyógyszerszedésről van-e szó. Ezt mindenképpen érdemes megbeszélni a terhes-gondozást végző szülész-orvossal, aki esetleg dönthet úgy, hogy a magzat szorosabb ellenőrzése indokolt a gyógyszeres kezelés során.



Nekem a dokim azt mondta, hogy alkalmanként bevehet ekAlgopirint, de ez ne legyen azért napi szintű dolog.

S ez már a terhesség második trimeszterében volt, az elsőben nem szedtem be semmiféle gyógyszert (sőt utána sem sokat).

2011. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Panadolt szedhetsz. Én azt szedtem. Azt mondta a doki.
2011. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Paracetamolokat szedhetsz! Soha nem az egyszeri bevétellel van a gond,hanem hogy ne legyen rendszeres! Én is migrénes vagyok, én ha kezdődik a migrén, vagyis ahogy erősödik,elmegyek a háziorvoshoz,vagy ügyeletre és injekciót kapok. Egy fajin koktélt,ami algopiryn, nospa és B6 vitamin keveréke. Izomba kapom, kb.1-1.5 óra alatt hat, és mégsem gyomron át tömöm magam.
2011. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:
Algopirint az első trimeszterben nem ajánlják! Legalábbis azt tanácsolták, ha nagyon rosszul vagyok, akkor paracetamol tartamúakból válasszak. (pl. panadol)
2011. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
mi a fa.... itt kérdezel ilyeneket menj ell dokihoz ne a hülyeségre hallgas itt nem gyógyszerészek vannak!
2011. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kerria ***** válasza:

Nem gyógyszerészek valóban, csupán kismamák, akiknek szokott lenni fejfájásuk...

Ennyi erővel minek van ez az oldal, miért nem fordul mindenki szakemberhez....érdekes hozzáállás.

2011. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


A fájdalomcsillapítókról nem tudok nyilatkozni, a fejfájásról viszont megosztanám a tapasztalatom.


Nem biztos,hogy veled ez van, de kérlek, gondold át, hogy eleget iszol-e.


Én egy időben nagyon keveset ittam, em volt igényem rá. Egy vérvizsgálat után az orvosom szólt, hogy sűrű a vérem, minden órában magamba kellene erőltetnem 2dl folyadékot, ami nem sok, hiszen csak 2 liter 10 óra alatt. Sportolókénta dupláját is meg kellett volna innom, de a felét sem ittam meg. Elkezdtem inni, rendesen, álandóan fel voltam fúvódva eleinte, de a teljesítményem megnőtt, a közéretem jobb lett.


Akkoriban egy munkatársnőm panaszkodott migrénre, már 20 éve élt nagyon komoly gyógyszereken, olyanokon is, amiket csak kórházból lehet beszerezni. Beszélgettem vele és kiderült, hogy a 3 kávéján kívül mást nem nagyon iszik egész nap! Elmondtam neki az én esetemet, és mondtam, hogy igyon meg óránként 2dl vizet legalább. A kollégákat is megkértem, hogy figyeljenek rá, hogy mindig igyon. Persze, mivel ez egy "tanulságos történet", elmúlt a fejfájása.


Migrén persze létezik, de azt gondolom, hogy a fejfájás öbbnyire inkább tünet. Ha nem iszol meg napi 2,5-3 liter folyadékot, akkor előbb igyál, és utána szedj gyógyszert.

Nem vagyok gyógyszerellene, de lehet, hogy tényleg nincs is rá szükséged.

2011. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Budapesten van egy intézet,ahol aranyszálat ültetnek be.Nekem két ismerősömnek ültették be, megszűnt az étizedek óta tartó kínjuk.
2011. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!