Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van a haskeményedés?...

Mitől van a haskeményedés? Mennyi idős terhesen érezni először?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnő azt mondta normális esetben nincs haskeményedés. Akkor lehet ha megerőlteted magad, sokat hajlongsz, nehezeket emelsz, sokat cipekedsz vagy ha idegileg terheled meg magad. Nem szabad idegeskedni sem, mert attól is lehet.

Igaz én nem nagyon kímélem magam, sokat járok intézkedni, bevásárolni, ráadásul költözködés közepén vagyunk, de nekem eddig nem volt keményedésem. Úgy néz ki jól bírom. Pedig elég keveset tudok pihenni.:(

Minden jót!

2009. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A terhes méh igenis nem alvó állapotban van: koraterhességben naponta több ezerszer "összerándul", mintegy segít pumpálni a vért. A terhesség előrehaladtával a méhizmok összehúzódása a teljes rendszertelenségből halad az egy centrumból kiinduló ingerület által létrejövő valódi összehúzódásig, ami szüléskor a méhszájat kitágítja.

Ezek az un. Braxton-Hicks kontrakciók, amelyek 5-20 Hgmm belső nyomásfokozódást eredményeznek, rendszertelenek, a terhesség előre haladtával erejük nő. A gyakorlati megítélés alapján jellemzőjük, hogy a méhszájat lényegében érintetlenül hagyják. Előfordulásuk természetesen nő traumák, pszichés stressz, fizikai megerőltetés hatására és innen sokszor észre sem vehető az átmenet a méhszáj nyílása felé vezető útra.


20 héttől lehet érezni de van aki egyáltalán nem érzi van akinek koraterhességtől vannak tünetei.

2009. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
már csak annyit fűznék hozzá, hogy ha jól tudom, nem terhesen is vannak méhösszehúzódások, csak hát azt nem lehet érezni. Úgyhogy ez egy természetes jelenség.
2009. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2. valaszolonak van igaza. Igenis normalis dolog a haskemenyedes. Az nem normalis, ha mondjuk egy oran belul tobb mint 4x van, illetve ha rendszeres idokozonkent jelentkezik es egyre gyakrabban.


Nem hiaba szedetik a magneziumot olyan sok kismamaval, koztuk velem is!

2009. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!