Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első látogatás a védőnőnél?...

Első látogatás a védőnőnél? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
8+2 hetes vagyok, holnap megyek először védőnőhöz. Több helyen olvastam,hogy valószínűleg fog kérni majd vizelet mintát. Legyek előzékeny és vigyek egyet már holnap magammal? Mit fog csinálni egyébként?
2011. máj. 16. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Az hogy kér-e vizeletet változó . pisilhetsz ott is.


megmér adatot rögzít ilyesmi beszélgetés lesz elmondja a terhesgondozás menetét.

2011. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

csinál 1kartont neked, kitölti a kiskönyvet, vizeletet néz, megmér, vérnyomást néz, haskörfogatot néz,odaadja azt a papírt amin rajta lesz,milyen vizsgálatok várhatóak és hogy mikor. meg válaszol az összes kérdésedre

asszem ennyi.

én nem vittem pisit, ott kaptam poharat és csak beleállított egy papírt, h megnézze minden OK-e

2011. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
súly, pocakkörfogat, vérnyomás, megkérdezi a családban előforduló betegségeket, felveszi az adatokat, kitölti a kiskönyvet, ilyesmi. én sokszor kaptam tőle tájékoztatókat, termékmintákat is. az első alkalomnál még nem nézett vizeletet, ha jól emlékszem, de nyilván a védőnőtől függ ez is.
2011. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő egyik terhességnél sem nézett soha vizeletet, megkérdezte, hány kiló vagyok, vérnyomást mért és beírta a leletek eredményét a kis könyvbe. Ennyi volt csak, tehát ez nagyon védőnő függő. Én nem vinnék előre, hátha nem is kell neki.
2011. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elkészíti a terhes kis könyvet megméri a súlyodat a vérnyomásodat feltesz egy csomó kérdést. Legalább is nálam így volt.
2011. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amiket az előzők írtak az valóban így van, vizeletet minden alkalommal kell nézni( vnő vagyok), ugyanis ez sok mindent elárul a várandós nőről, sok minden kimutatható belőle. Az a védőnő , aki ezt nem csinálja meg nagy hibát követ el. Ha az első alkalommal nem viszel nem nagy gond, de ha viszel akkor meg is tudja már rögtön nézni.

Én ilyenkor mindig elmondom,h milyen vizsgálatokra kell elmenni, az miért fontos, h hova kell mennie, ill. tájékoztatom, h mire vigyázzon. Megbeszéljük a felmerülő kérdéseket, egyeztetjük, h mikor megyek hozzá látogatni.

Az első alkalom kissé több időt vesz igénybe, min. fél óra, mert ilyenkor kell kitölteni a papírokat, aztán a következő alkalmak már nem lesznek ilyen hosszúak.

Gratulálok és jó babavárást!

2011. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
örülök neki, hogy protokoll szerint minden alkalommal kell vizeletet nézni, de nekem még akkor sem nézett, amikor toxikózissal jártam hozzá, azt mondta, nincs teszt és nincs ideje rendelni. Hát köszi... Aztán amikor fenyegető vetéléssel bent feküdtem a kórházban már 3 hete, akkor felhívott, hogy mehetek, megérkezett a teszt. Közöltem ,hogy köszi, már nem kell, itt a kórházban naponta 3x nézik a vizeletemet.
2011. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Utolsó! Sajnálom,hogy te egy ilyen nemtörődöm védőnőbe botlottál. Mindenesetre úgy döntöttem viszek magammal egy reggeli pisit!

2011. máj. 16. 14:02
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

Én vittem első alkalommal és nagyon örült neki a védőnő mert mindjárt megcsinálhatta a teszteket igaz én előtte felhívtam és meg kérdeztem.Nekem has kör fogatott nem mért de test súlyt meg magasságot igen,meg vérnyomást és pulzust is.Aztán kitöltötte a kis-könyvet közben kérdezgetett betegségekről az én és a párom családjában élőfordulókról egyaránt,meg a munkahelyi címeket enyémet páromét,foglalkozás, utolsó menses ideje, gyógyszerérzékenység,szedek-e állandó gyógyszert és mit, hányadik terhesség,milyen tüneteim esetleg panaszaim vannak,talán ennyi.Én 6 hetesen voltam először nála.

üdv.:13hetes km.

2011. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!