Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam-e a babat?

Megtartsam-e a babat?

Figyelt kérdés
21 eves egyetemista lany vagyok. A kovetkezo felevet kulfoldon toltenem csereprogram keretein belul. A baratommal kb 2 honapja vagyunk egyutt es sajat felelotlensegem miatt ugy nez ki, hogy terhes lettem. A korom, az iskola es a baratommal valo rovid ismeretseg, ha logikusan gondolkodom, szinte kizarja azt, hogy megtartsam a babat. Megis megindult bennem valami, egy erzes, ami azt sugja, hogy talan nem kellene elvetetni. A baratom ugy all hozza, hogy tamogat es vallalja, barhogy is dontok, de tudom, hogy legbelul o is tul korainak tartja. Nehez dontesnek erzem, annak ellenere, hogy kifele azt mutatom, hogy egyertelmuen az abortusz mellett vagyok, belul kinoz a gondolat, hogy nem tudom, hogy tudnek megbirkozni azzal, hogy elvetetem a babat. Velemenyeket varok, tanacsokat, kerlek, ne akarjatok kioktatni, nehez a helyzetem az nelkul is..
2011. máj. 17. 12:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
33%

A fogamzásgátlással kapcsolatban kellett volna itt tanácsokat kérni.

Mostmár anya vagy, nincs is miben dönteni. Életre hívtátok, felelősséggel tartoztok Érte.

2011. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megtartanám. Pont amiatt, hogy már azért nem vagy kislány, és ha korán is jött, de óriási boldogságot ad egy baba. Én is fiatalon lettem anyuka, 23 évesen. És szintén nem ilyen koránra volt tervezve. Sok lemondással jár, de nagyon megérte!!! A párod melletted áll bárhogy döntesz, baba mellett is sok mindent meg lehet valósítani!

Kívánom, hogy minden jól alakuljon!

2011. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

én 20 évesen lettem terhes, mellette fejeztem be az iskolát, és most is tanulok. Valóban sok lemondással jár, de megéri. Fantasztikus dolog egy kisbaba. A párom is nagyon jó apa, pedig mi is amikor terhes lettem csak fél éve voltunk együtt.

22 éves 10 hónapos kisfiú anyukája

2011. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

ha megtartod, azt sosem fogod megbánni

de ha elveteted, lehet hogy azt sohasem hevered ki

2011. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
A párod melletted áll, ne vetesd el.
2011. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

A kiegészítő kommentedben már ott van a válasz, hogy mit is szeretnél, mit tartasz helyesnek. Tégy úgy. Remélem, a párod a későbbiekben is melletted fog állni.

(Egyébként én abortuszellenes vagyok, a "megtartani" kifejezés különösen ingerel, én csak egy háziállatról gondolkodnék így, hogy megtartsam-e... Na bocs. Ez csak úgy kikívánkozott! :D )


Bízz magadban, bízz abban, hogy ösztönösen jó anya leszel. :) Sok erőt, jó egészséget nektek!

2011. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen szültem az elsőt. Mi közösen döntöttünk,hogy legyen egy béby- pedig még csak 2 hónapja voltunk együtt.

Soha nem bántam meg! Sőt!!!!


Üdv:24 éves,2 gyermekes,23h.pocakos!

2011. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

En sajnos fiatalon elvetettem, most meg azert kuzdottem,hogy teherbe essek es ki tudjam hordani. Az abortusz veszelyes, nekem nem jol sikerult es ketseges volt,hogy ki tudom-e hordani a babat most. 20 hete fekszem, sikerult , 36 hetesen mar nem kell felnem, de nagyon sokat idegeskedtem, megjartam kozben a korhazat is, szoval gondold meg....szamolj a rizikoval is es ez meg csak a testi szovodmenye, a lelki sem sokkal konnyebb.

Abban a tudatban kell donteni,hogy lehet,hogy tobbet nem esel teherbe,en se gondoltam,hogy pont nalam lesz szovodmenye...

2011. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Szia! Én 22éves vagyok, és babát várok, de tervezett baba, együtt élünk a barátommal, és mindenünk megvan...én fel vagyok készülve, úgy érzem a babázásra attól függetlenül, hogy fiatal vagyok...jövőre folytatom az egyetemet levelezőn, nagyon boldog vagyok! De sztem ne hagyd magad semmire rábeszélni, fontold meg nagyon alaposan a baba mellett szóló érveket, és az ellene szólókat is...Ha úgy érzed, hogy elég erős vagy ahhoz, hogy egy csöppség mellett tanulj ( mert az nagyon nagyon nehéz dolog, és rengeteg éjszakázással jár), hogy lemondj egy ideig a bulizásról, szórakozásról (persze ez nem mindenkinek olyan fontos, cs a probléma az, h az én környezetemben nem egy fiatal anyuka van, aki nem "élte ki magát", és most baba helyett a fiúkkal, piával, bulival, stb stb. foglalkozik, és a gyerek nevelés a nagyszülőkre hárul), és folytathatnám a meggondolandó dolgok listáját...Ha anyukákat kérdezel, a többség úgy is kioktat és úgy gondolja ha nem vigyáztál, akkor most vállald a következményeket, amiben van is valami...Viszont amint látom Te a lelkedre veszed a dolgot, ami már haladás, mert sok fiatal úgy van vele, h húsz abortuszra is elmegy, cs neki nyugodt élete legyen...tehát Te érettebb vagy ennél, mérlegeld a dolgokat, tényleg mindent, és ha szeretnéd a kicsit (ami bizony igaz, hogy egy baba nagy nagy boldogságot okoz minden anyának), akkor tartsd meg...De ez a Te döntésed legyen, és 2hónap párkapcsolat után, ha most úgy is érzed, h számíthatsz az apára, nem száz százalék, h így is marad, sajnos...Persze, én nagyon szurkolok, hogy így maradjon! Szóval sztem most tölts azzal egy kis időt, hogy gondolkodsz, elképzeled az életed a pöttömmel, és remélhetőleg jól döntesz majd...:) üdv
2011. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
10%
Ha felelőtlenül teherbe estél úgy hogy nem is akarsz babát ezek után az a legkevesebb ha nem azt a picit bünteted hanem úgy mint egy érett felnőtt nő vállalod a felelősséget megszülöd és felneveled. Halasztasz egy évet az egyetemen és bízol benne hogy a párod nem hagy el. Ami elég nagy szemétség lenne tőle. Az abortusz is egy "megoldás" lenne. De ha biztos lennél 100%-ig magadban akkor nem tetted volna fel a kérdést. S ha egy picit is kételkedsz ha a lelked mélyén egy apró hang azt mondja hogy megfogod bánni akkor az úgy is lesz. Egy kis élet növekszik benned a saját gyermeked, s lehet hogy nem lesz egyszerű de még mindig könnyebb lesz felnevelni mint lemondani egy ilyen kincsről a saját ostobaságotok miatt.
2011. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!