Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babát vagy abortusz?

Megtartsam a babát vagy abortusz?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok tegnap voltam az első Uh-n. de édesanyámék azt mondták az ő segítségükre ne számítsak mert nem szeretik a párom,és mostanság mi is sokat veszekedtünk párommal és eléggé eltávolodtunk egymástól,már énsem vagyok biztos az érzéseimben, viszont a volt párom még mindig velem szeretne lenni és valami bennem is újra megmozdult iránta de csak akkor mehetnék vissza hozzá ha a babát elvetetném de sajnos már most is nagyon sokat sírok miatta mert belegondoltam milyen lesz az első mosoly amikor elsőnek magamhoz ölelhetem stb.. nagyon nehéz döntés . :S:(
2011. ápr. 22. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Akkor vár vissza a barátod, ha a babát elvetetd?!?

Felejtsd el.

A babáról dönts ettőlfüggetlenül, de egy ilyen emberhez ne menj vissza. Minek ha nem vállalja a közös gyereketeket?

2011. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a régi barátom nem a mostani.
2011. ápr. 22. 19:38
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Fontos dolgokat nem írtál le, pl. hogy mennyi idős vagy, van-e állásod, a szüleiddel laksz vagy már külön, a barátoddal, és mennyi ideje vagy vele együtt.

Neked kell tudni, hogy képes vagy-e (a jelek szerint) egyedül vállalni egy gyerek felnevelését, vagy sem.

Azt te is tudod, hogy nem húzhatod a végtelenségig.


A jelenlegi "párod" mit szól a terhességhez?


Amúgy én sem mennék vissza olyan fiúhoz, akinél kikötés az abortusz. Felmelegítve meg csak a töltöttkáposzta jó, mint tudjuk.

2011. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

rendezd a kapcsolataod, szakíts a jelenlegivel vagy hozd rendbe, ha szakítasz jön másik.

a babáról viszont tőlük függetlenül kell döntened.

te szeretnéd? képes vagy felnevelni? fogod szeretni, efelől ne legyenek kétségeid.

azt tisztázd, hogy a te életedbe belefér-e egy gyerek. tanulsz még, úgy is tudod őt gondozni, szeretni?

2011. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Második vagyok: azért anyádék se semmik, ha NEKED és az UNOKÁJUKNAK azért nem segítenek, mert nem szeretik a barátod, aki úgy tűnik, el fog hagyni. :S

Inkább téged nem szeretnek.

2011. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Tanulj meg védekezni, hamár ilyen sűrűn cserélgeted a "párjaidat".
2011. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Mindenképpen tartsd meg a babát.

Biztosan jól alakul majd

2011. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Kéééérlek szépen ne vetesd el!!!

Ha elveteted akkor később nagyon rossz lesz neked mert mindenről az jut eszedbe hogy amikor mentél abortuszra hogy akkor miket csináltál!

A szüleid pedig nem értem miért ilyenek, miért kell választás elé állítani téged, aki igazából pont a pozitív dolgokról kellene hogy szóljon a 9 hónap.

Azért mert nem kedvelik?? az én páromat sem kedveli apukám, és mégis elviseli, mert tudja hogy én választottam, az én döntésem.

A volt pasid meg egy görény.. mi az hogy gyerek nélkül visszafogad!??Egy undorító patkány!!az ilyen ember.

A jelenlegi pároddal meg inkább beszéljétek meg mi az ami kettőtök között van most és mit szeretnétek, vagy hagyjatok egymásnak gondolkodási időt!És ha egymás mellett döntötök akkor lesz mélyebb a kapcsolatotok, mert a szüleidre már akkor nem számíthatsz.De inkább gondold át mielőtt döntenél.Én 26 éves vagyok, nemsokára szülni fogok, és 29-30év körüli leszek mire a gyerekem 3éves lesz és akkor talán lesz munkám, szeretnék sokat dolgozni hogy megadhassak neki minél többet, de nem kényeztetem el.és ott vagyok hogy 35-40.. nekünk már tuti hogy nem lesz több babánk.HA!!! úgy döntesz hogy a pároddal maradsz és a szüleidtől nem kapsz támogatást, írj majd privit és a ruhákat meg az egyéb efféle dolgokban tudok segíteni.

De ezt se úgy értsd hogy azért dönts a pasid mellett mert én felajánlottam hogy segítek.

Nem befolyásolni akartalak, de gondold át tényleg hogy miért-kiért akarod elvetetni!

2011. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Az utolsónak igaza van!
2011. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudjuk hány éves vagy, tanulsz-e még stb.


De én biztos nem vetetném el. Gondold csak el, hogy hányan szenvednek, küszködnek éveket, hogy legyen egy babájuk. Neked pedig megadatott ez a csoda, minden gond nélkül. Ő a tied és senki nem veheti el tőled!! Nagyon gondold át, de örökre bánni fogod, ha most nem tartod meg!

2011. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!