Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diétáznom kell, mit egyek?...

Diétáznom kell, mit egyek? Szénhidrát diétára fogott a nögyógyászom, mert 2 héttel fejletebb a kisfiam! 100 g szénhidrátot ehetnék 1 nap! Milyen ételeket fözzek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Zöldség, gyümölcs, hús minden mennyiségben. Sütve, főzve, párolva. Kerüld a tésztaféléket, kenyeret, péksüteményeket, rizst, krumplit, lisztes habarásokat, rántásokat.
2009. márc. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy kismamának nem szabad napi 150 gramm szénhidrátnál kevesebbet ennie, mert beacetonosodik a szervezet!! Kérdezz meg más orvost is szerintem!
2009. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na, ezt nem értem, más orvos ilyenkor átírja a szülés időpontját, és ennyi. VAgy mi alapján mondta, hogy fejlettebb? A cukrod a magas? MErt csak az alapján mondhatna ilyet, és akkor táplálkozási tanácsadásra kellene elmenned.
2009. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a cukrom rendben van! Az uh szerint mondta hogy sokkal fejletebb mint kéne! Amugy minden rendben van velem! A leleteim is jók! A terheléses cukrom is jó volt!
2009. márc. 14. 09:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem lehet, hogy eleve kicsit idősebb a baba?
2009. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is épp tegnap mondta ezt a dokim. Szerintem igaza van, én teljesen megbízom benne, nagyon jó orvos. Azt mondta, ha túl sok szénhidrátot viszünk be, a baba "cukros lében" úszik és gyorsabban nő. Mivel én eddig (26.hét) 9 kilót szedtem fel engem is diétára fogott, a baba érkezésére is jún. 20 helyett jún 9-et írt az uh. Nem fog előbb születni, hanem 4 kiló felett lesz a születési súlya. Az meg ugye kinek jó?

A másik, amit még mondott, hogy a túl sok hízás nagyon megviseli az anyai szervezetet, ezért kell nagyon vigyázni vele. Mert ha már a saját szervezetünket is nehezen látjuk el a sok felesleg miatt, mi lesz a babáéval? (és nem az számít, hogy mennyit szedsz fel, hanem, hogy az eredeti súlyodnak hány százalékát)


A interneten sok jó menüt lehet találni. Írj be ilyeneket a google-be, hogy : kismama, diéta, menü, valamit csak kidob.

Annak is érdemes utánajárni, hogy miben mennyi szénhidrát található: amit bizosan ehetsz: tojás, húsok, zöldség, gyümölcs (kivéve banán), tejtermékek, abonett

Amit ne egyél, vagy csak keveset: krumpli, rízs, tészta, édességek, péksütemények

2009. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nemtudom lehet idösebb a baba csak azt nem akarják mondani!

Én nem hiztam sokat magamra most vagyok a 30.hétbe és eddig 9kg jött fel rám!

2009. márc. 15. 05:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!