Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma derült ki, hogy terhessegi...

Ma derült ki, hogy terhessegi cukorbetegsegem van. Tapasztalatokat kernek, volt valami baja a babatoknak ettöl, megmaradt szüles utan a magas cukor szint? Hanyadik hetre szültetek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, sőt, inzulinos lettem. 38 hétre szültem, a babának semmi baja. Szülés után a diétát sem tartottam, a cukrom pár hét után helyreállt.
2010. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem marad meg szülés után, mert ez a placenta miatt van. Ha betartod a diétát (nekem gyógyszer nem kellett, és a terheléses vércukrom lett magasabb)akkor biztosan nem lessz semmi baj.
2010. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem jó lett az eredményem, de a barátnőm tavaly diétázott emiatt.A pici egészségesen született a 36. héten.Nem lehet tudni, hogy miért jött ilyen korán, de szerintem nem ettől.A lényeg, hogy majdnem 3 kilósan, egészségesen, fejletten született a kislánya, akit még csak koraszülöttnek sem nyivánítottak, mert elérte azt a fejlettségi szintet.A mai napig semmi baja a kicsinek.Neki rendeződött a cukra a szülés után, ma már nem kell diétáznia.
2010. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a 41. héten szület. Csak diétáztam. Nem lett semmi baja a bébinek. Szülés után nem maradtam cukros. Jó így utólag, hogy alig híztam, nem kell szülést után a fogyókúrával is kínlódni.
2010. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat....kicsit felek, mert a csaladban van cukorbeteg...
2010. jún. 21. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Tavaly szültem a lányomat, vele cukros lettem. 180 gr-os diétát kellett tartanom. Születés után nézték a lányom cukrát, de oké volt. Aztán az én cukrom is helyreállt. Idén is babát várok, ismét cukros vagyok, ismét diétázok. Ez van!

Úgy tudom, hogy aki geszt.diab-os lett annak nagy az esélye a 2-es típusú cukorbetegségre középkor környékén... :((((

Ja, a lányom 40+0-ra, napra pontosan jött, nem nagy babaként (ugye a kezeletlen cukros babák ált. jóóóó nagyok) 3150-nel.

2010. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányommal a 34. héten derült ki, hogy magasabb a cukrom a kelleténél. 160 gr-os ch diétán voltam szülésig, nem volt semmi gond, 10 nappal korábban szültem egy egészséges 3550gr-os babát. Szülés után nem volt semmi problémám a cukrommal.

Most ismét babát várok, az előzményekre tekintettel már a 14. héten csináltak egy terheléses cukorvizsgálatot, szerencsére jó az eredmény, de próbálok 160-180 gr ch fölé nem menni naponta.

2010. jún. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24.héten derült ki nálam a terhességi cukor, onnantól végig diétáztam.1 nappal túlhordtam a babát, nem lett semmi baja, és nálam se maradt meg a magas cukorszint, nem kell diétáznom. Nehéz volt betartani a diétát, de annyiban jó volt, hogy nem híztam szinte semmit, nem volt mit leadni szülés után. :-)
2010. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!