Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,4lett a terhelt cukor...

7,4lett a terhelt cukor eredményem. Ez magas szerintetek? Kell diétáznom?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes...
2011. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kell diétázni.Azt hiszem a 6 a megengedett..

Akkor 1,4el több.. az nem olyan sok.De vigyázz..!

2011. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Állítólag 7.9-ig normális a terheléses cukorszint, de ahány kórház, annyi szokás! 21 hetes km
2011. jún. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Itt is azt írják, hogy akkor van probléma, ha 7,8 fölött van a 2 órás érték: [link]

Gondolom, egy kis visszafogottság nem árt, de komoly diétára még nincs szükség.

2011. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Így van, 7.8-ig teljesen normális. De már ilyenkor szokták javasolni a diétát vagy visszafogottságot.

Ne annyira a szénhidrátra figyelj egyébként ( a mai modern felfogás szerint ez lényegtelen) hanem az úgynevezett glikémiás indexre, tehát mennyire és milyen gyorsan emeli adott étel a vércukrot.

Mert például a gyümölcscukor majdnem 100 gramm szénhidrátot tartalmaz, de a glikémiás indexe 30- így ez jó diétához.

A tej ezzel szemben 5 gramm szénhidrátot tartalmaz és reggel tíz óra előtt nem javasolt fogyasztani, mert ennek ellenére nagyon megemeli a vércukrot. Senki nem tudja miért. De persze ez sem igaz mindenkire.

2011. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
7.4 az sok !!6.9 körül már inzulint szoktak felírni 180 g-os diétát kell majd csinálnod és ha úgy beáll akkor diéta szülésig és hetente vagy 2 hetente kontról!!!
2011. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak!6.9 körül inzulint?!?!Te melyik bolygón élsz?!Ha valamit nem tudsz,ne kotnyeleskedj bele!

Kérdezőnek:lehet,hogy a dokid csökkentetni fogja a szénhidrát bevitelt,de ez még nem vészes.

2011. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Éhgyomri vércukor maximuma 5,5. Cukorterhelés utáni maximum 7,8 => Teljesen normális a 7,4. (Egyébként tényleges cukorbetegségnek csak 11,1 felett számít a terheléses cukor, a 2 között csak csökkent cukor tolerancia van)
2011. jún. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

de 6.1-ig elfogadható és nem utal rendellenességre-az éhgyomri vércukor.


Jó persze nem tudhatjuk az egyéb körülményeket, mert láttam kövér embert egy műsorban, aki szétzabálta magát, aki napi 150 egység inzulint kap- lehet az illetőt, aki 6.9-nél inzulint meg szigorú diétára fogták, kövér és egyéb eredményei sem jók.

De alapból a 7.4 tökéletes, nemhogy inzulint adjanak rá. Egyébként az inzulin nem csodaszer, sőt... Szerintem egy közel jó anyagcserébe eleve hülyeség beleavatkozni, mert könnyen lehet, hogy inzulinnal meg 10 körül lesz, nemhogy 7.4 sőt most hallottam, akinek 18 volt napi 5szöri inzulin mellett- nem is méri sosem. Úgyhogy én ha így lennék, nem engedném magam inzulinra állítani alapból.

2011. jún. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valóban 7,8 a hivatalos határ, de a 7,4 igencsak a felső határ. Az én dokim ilyenkor már 200 g-os diétára fog és gyakran ellenőrizteti a cukorértékeket.

De állítólag testalkattól és az addig felszedett kilóktól is függ, eleve túlsúlyos és sok kilót hízott kismamákkal sokkal szigorúbb.

2011. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!