Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érzem én, hogy terhes vagyok?...

Érzem én, hogy terhes vagyok? Ki volt úgy, a terhessége alatt, hogy nem érezte terhesnek magát?

Figyelt kérdés
Akartuk a babát, de szinte alig simogatom a hasam, állandóan a rosszra gondolok, mitől lehet ez?
2009. márc. 14. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez természetes velejárója az állapotváltozásnak. Tele vagy aggodalommal és félelemmel az újtól. Hányadik hétben jársz?
2009. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én az első 8-9 hétben nem éreztem magam annak, most 12 hetes vagyok, de néha még most sem érzem magam terhesnek. Csinálom a dolgom, emelgetem a nagyobbat, sietek ha kell, és egyszer csak eszembe jut, hogy "hé én terhes vagyok" :)
2009. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 edus83 ***** válasza:
100%
Én most vagyok 7 hetes,és 2 napja kezdtem erősebben émelyegni!!Eddig semmit nem éreztem,csak a mellfeszülést!!!
2009. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem február 10-én mozdult meg a klicsikém addig én sem éreztem magam terhesnek.Szerencsére jól viselem.Soha nem hánytam,nagyon ritkán émelyegtem.Azóta pedig madarat lehet velem fogatni,hogy minden nap érzem őt.Szerintem nekd is akkor fog megváltozni ez az érzésed:)
2009. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor inkább az a furcsa neked, hogy mentálisan nem érzed magad terhesnek, ugye?

Szerintem ez teljesen normális. Nálunk is tervezett baba volt és én sem voltam olyan hihetetlenül kismamás már az első pillanattól kezdve, mint sokan. Valahogy olyan hihetetlen volt az, hogy valóban terhes vagyok, hogy van egy babám és mivel semmilyen fizikai tünettel nem járt a terhességem (nem hánytam, nem émelyegtem, stb), így rendszerint el is felejtkeztem arról, hogy állapotos vagyok. Néha már lelkiismeret-furdalásom is volt amiatt, hogy nem tudok kismamásan viselkedni, hogy nem vagyok oda a gyermekcuccokért, nem bőgök a reklámokon és nincs hihetetlen vásárlási kényszerem. De idővel megjöttek az érzelmek. 18. héten éreztem az első magzatmozgást, az sokat lendített a dolgon, de úgy igazán akkor lettem az elmémben is állapotos, amikor már nagy volt a pocakom és aktív volt a fiam, amikor már tényleg volt mit simogatni, mit érezni, pontosabban kit, amikor már tudtam, hogy most épp csuklik, vagy épp a lábát nyomogatja, vagy nem tetszik neki, ahogy fekszem és nagyon mocorog, stb. A vásárlásra még így is nagyon nehezen a 34. héten szántam rá magam, de érdekes módon a babaruhák mosása, vasalása és rendezgetése a 36. héten már örömmel töltött el.

A fiam már megszületett és a lassabban bekapcsolt érzelmek ellenére imádom a gyermekemet, nem tudok betelni vele, továbbra sem vagyok éppen sírós és meghatódós, de azért előfordul és szerintem vagyok épp annyira jó anya, mint azok a kismamák, akik érzelmesebbek. :-)

Nyugi, nálad is kialakul majd minden a maga idejében!

2009. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia.nálam is ez van kb.nem nagyon érzem magam,éreztem magam terhesnek.lehet azért mert semmi panaszom nem volt az elején.még arra sem állt rá a kezem hogy a pocimra tegyem.büntudatom is volt miatta,de ma már ez nincs teljesen igy.a 12 hetes uhn láttam ficánkolni egy csöppséget bennem,és megváltozott sok minden.ugy 2 hete elkezdett nöni a pocim és rengeteget fogom,simizem.sajnos még nem érzem hogy rugdosna,mocorogna csak amikor a pocimon van a kezem,de türelmesen várom,hogy végre érezhessem.

16+5 hetes km

2009. márc. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!