Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vagytok a 34 hétben? Van...

Hogy vagytok a 34 hétben? Van bennetek is félelem, az anyasággal kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én félek, mi lesz ha nem fogom tudni miért sír a Kis Manóm.

Bár tudom ezek a dolgok jönnek majd magától,de mégis van bennem félelem.

Ti hogy vagytok vele?

A másik a hízás.

Mi már 13kg szedtünk fel,de inkább pocira,és nem értem máshol a védőnő mért olyan szigorú e tekintetbe.Tudom hogy a hízás koraszüléshez is vezethet,de olvastam már olyat,ahol a 6.hónapban 7 kg szedett fel a kis mami,és lecseszték.Mi az első időkbe nem szedtünk fel teljes kilókat havonta,bár étvágyam abszolult nem volt,a második harmadba picivel több,ezalatt híztunk sokat,és most megint nincs étvágyam.

Bár most nemigazán foglalkozok vele mennyi jön fel,majd lemegy,csak aggódom nehogy a picinek legyen ebből baja.

A harmadik.

Van hogy nagyon jó kedvem van,nevetgélünk,rá 5 percre meg sírni tudnék.Néha nagyon egyedül érzem magam,pedig ez nem így van.

Ti hogy tudjátok leküzdeni ezeket az érzelmi hullámvölgyeket?


2009. márc. 14. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A félelmeid teljesen elfogadhatóak,szerintem a legtöbben így vannak vele az első terhességüknél.Én már a negyediket várom,így már rutinos kismamának számítok,de hidd el,első alkalommal én is féltem.Mégis minden úgy alakult,hogy ösztönösen megérzi az ember,hogy mikor,mit tegyen.Mindenesetre védőnő szerepe a szülés után sem szűnik meg,ő is bármiben tud segíteni,ha mégis probléma merülne fel.A hízásról:én az első terhességemnél 20 kilót híztam,mégsem volt gond.Most eleve túlsúlyosan kezdtem és a problémák nem is maradtak el,emelkedett vérnyomás és diabétesz lett a vége,de diétával rendben tudom tartani mindkettő problémát.Ami a hangulatingadozást illeti,ezzel még negyedszerre is nehezen boldogulok,sajnos nincs módszerem a leküzdésére,legfeljebb a családom szerzett már annyi rutint a korábbi terhességeim alatt,hogy nem viseli meg őket annyira.A párom nagyon türelmes velem,mert tudja,hogy ilyenkor erről nem én tehetek,a hormonok tréfálnak meg minket.Egy ölelés és általában ennyi elég is ahhoz,hogy megnyugodjak.Kívánok neked boldog babavárást,a párodnak sok türelmet és jó egészséget a babádnak és neked is!
2009. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,igazán megnyugtató egy rutinos Kis Mamitól.

Párom türelmes,erre igazán nem panaszkodhatom,csak reggeltől estig dolgozik,mire hazaér fáradt,és hamar elszundít én meg igényelnék kicsit többet.De toleránsak velem,mert ha látják hogy gond van,nem piszkálnak,tudják ilyenkor csak ki kell magam pityeregnem.

A vérnyomásommal már most volt egy kis gond,de szerencsére már minden rendbe,és gyógyszer se kellett hozzá.

Válaszodat még egyszer köszönöm,már vártam hogy valaki írjon pár biztató szót.

Kívánok neked is nagyon jó babavárást.

A korkülönbséggel hogy állsz a gyerkőcök közt?

2009. márc. 14. 18:29
 3/4 anonim válasza:

Szia,én is az első babát várom,35 hetes vagyok.A félelem bennem is bújkál,pedig a szívem mélyén tudom,hogy jó anya leszek.Félek,hogy e ltudom-e látni majd,tudni fogom-e mi baja,de persze idővel kiismerjük Babónkat.

Én is 13 kilót szedtem fel,s mindenki azt mondja,milyen csinos kismama vagyok,igazából a hasam nőtt meg.

A harmadik problémádban is magamra ismerek.Néha repkedn itudnék,néha meg olyan mélyre süllyedek,teljesen magányosnak és szerencsétlennek érzem magam.

Úgyhogy ne aggódj,más is így van!

Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok a Picihez!

2009. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ,szinte megfogalmaztad a bennem zajló érzéseket.

Tudom én is jó anyuka leszek,de ez a félelem hol erősebb hol szűnik.Szerencsére én is a pocimra híztam,de egyáltalán nem bánnám ha rám is jönne,mivel ez most nem számít.Igaz azért észrevettem a pocin kívüli hízásokat is.

Te mennyi idős vagy ha szabad kérdezni?Én 22 vagyok.

Szerencsés könnyű szülést nektek is.Én Biztatom a Manókám hogy ügyi legyen,és segítsen nekem.

További jó babavárást.

2009. márc. 14. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!