Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26+1-hetes kismama vagyok....

26+1-hetes kismama vagyok. Véleményeket szeretnék ki hogyan élte meg a szülést! Meddig tartott?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy szülés elött mennyi idövel feküdtetek fel a szülö ágyra,és mennyi idö míg kibújik a baba?közike,
2009. márc. 14. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első szülésem tartott a legtovább,hajnalban elment a magzatvizem,bementünk a kórházba,mivel nem voltak fájásaim,lefektettek,hogy próbáljak meg aludni.Hát ez persze a nagy izgalomtól nem sikerült.Reggel kaptam fájás erősítőt és délután kettőre lett mega fiam,4 kilóval és 57 centivel.Azóta született még egy kislányom és egy kisfiam,most várom a 4. gyerkőcöt,ő is fiú lesz és hasonlóan nagy,mint a testvérei.A legutóbbi szülésem már "csak" 5 órán át tartott és apás szülés volt.Most is apásan szülünk,mert csodás dolog,hogy bennt van velem a párom is és ő is részese lehet ennek a csodának.A szülés fájdalmas dolog,de amikor a pocaklakó felsír és a hasamra téve,hallva a megszokott szívdobogást,megnyugszik,annál szebb érzés nincs a világon.Főleg úgy,hogy a papája is jelen van és együtt könnyezünk a manónk felett.Életed egyik legnehezebb és legszebb élménye előtt állsz,kívánok erőt,egészséget és könnyű szülést neked!
2009. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hajnali fél 1-kor pukkant a magzatburok és elkezdett szivárogni a magzatvíz. A kórházban megvizsgált az ügyeletes doki, aki valószínűleg tágított is, mert hirtelen elöntött a víz. Ekkor kezdődtek igazán a fájások. Voltak nagyon erősek (görbén olyan 70-80-as erősségű) meg voltak viselhetőbb fájások. Én kértem eda-t. Vajúdtam a vége felé labdán, akkor már nem sok hatása volt az eda-nak, mert akkor már nem adott a doki újat, mivel közeledtünk a kitoláshoz. A labdát ajánlani tudom, mert ha nem tágulsz, akkor rásegít, illetve leveszi a terhet a medencédről. Maga a kitolás olyan 05.40-től zajlott és 06.09-kor bújt ki a kislányom. A rossz az volt benne, hogy a dokim belekönyökölt a hasamba, mivel nem nyomtam eléggé erőteljesen, és nem tudott kijjebb jönni a baba. Szóval gyakorlatilag 5,5 óra alatt szültem meg a lányom, aki ma már 10 hónapos.
2009. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjjel fél 2kor ment el a magzatvíz. Komolyabb fájásom 10körül volt. Kb 11kor fektettek le a szülőágyra mert oxitocint kaptam. 12:15re született meg a fiam.
2009. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Reggeli magzatvízvizsgálaton mondták, hogy bő két ujjnyira ki vagyok tágulva, mehetek a szülőszobára (40+6 hetesen). Örömömben sírva fakadtam! 11 körül adtak infúziót, mert fájásaim egyáltalán nem voltak, csak a pocim keményedett. Arra egyből reagált a szervezetem, elkezdődtek a fájások, előbb menziszerű görcsök, aztán egyre erősödtek, de még bőven elviselhetők voltak. 13 körül burkot repesztettek, akkor már eléggé fájt, kéjgázt kértem. A párom végig velem volt, bíztatott, inni adott, maszkot adott, mikor mire volt szükségem. 16:35-kor született meg a kisfiam 4020 grammal és 52 centivel. A szülésznő sokat segített, két kézzel könyökölt a hasamban, mivel a kisfiam szalutálva jött a világra (keze a fején volt), így nem tudtam elég erősen és elég sokáig nyomni egyedül. Életünk legizgalmasabb, legkülönlegesebb élménye volt! A nagyon fájdalmas része max. 2 óra hossza volt, de leírhatatlan élmény mikor szemtől szemben találod magad a pocaklakóddal! Én nagyon szétszakadtam, így a varrás elég sok ideig tartott, nekem kellemetlenebb volt, mint maga a szülés. Az éjszaka pedig maga a borzalom. De ezek után alig várom, hogy újra átéljem ezt az élményt, rögtön szülés után is azt mondtam, hogy bármikor újra így csinálnám!!!


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2009. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

az en szulesem egy kicsit huzosabb volt mert 18 oran keresztul vajudtam :) de barmikor gondolkodas nelkul ujra csinalnam !! en penteken bementem a korhazba mert nalam meginditottak a szulest reggel 10 kor es majd szombat reggel fel 6 kor lett meg a lanyom a magzatvizem penteken delutan fel 5 kor folyt el ( nem magatol kipukkasztottak a burkot) es onnantol kezdodott a kemeny fajasok!! de minden egyes kemeny fajas, hoz kozelebb a gyermekedhez, nekem ezt mondta a doki es a szuleszno igy osze szoritottam a szamat es hosiesen kibirtam:))))

konnyu gyors szulest kivanok neked!

2009. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!