Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Észleltetek ilyet? Kevésbé...

Észleltetek ilyet? Kevésbé szeretik a védőnők az olyan kismamákat, akik esetleg kicsit jobban állnak?

Figyelt kérdés

Felhívtam a védőnőm,hogy megkérdezzem, kötelező-e sztk-nak lenni a 12. hetinek, mert ha nem mi úgy döntöttünk,hogy ezt most az Istenhegyi úton csináltatnánk meg. Eddig tök kedves volt, most meg odabökte, hogy nem kötelező, és mi tudjuk! Nem nagyon volt kedves a hangnem, pedig úgy vette fel.

Egy barátnőm mesélte,hogy amióta ő otthagyta a kórházi dokit (ahogy viselkedett vele a doki, én még az asztalt is ráborítottam volna), és másik városban választott másik orvost, azóta bunkó vele a védőnő! Egy 3. barátnőmnél az volt a gond, hogy magánklinikán szült!

Nekem ezekből az jött le, hogy azért lett kevésbé kedves a védőnő,mert van jobban állunk esetleg anyagilag, vagy esetleg nem állunk annyival jobban, de nem sajnáljuk ilyenekre a pénzt!


2011. máj. 24. 14:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Ennyire rosszat azért nem tapasztaltam,de tény,hogy nekem a védőnő mindig spórolós megoldásokat próbált ajánlani.

Néha még én éreztem magam kínosan,hogy meg tudjuk venni a drágább dolgokat is.

Emiatt nem volt kevésbé kedves,csak nem értettem ezt a tukmálást...mert a kezdetektől láthatta szerintem,hogy körülbelül hogy állunk anyagilag.


Bár tény,hogy nem mindig a legdrágább a legjobb,ezt azóta már tudom. :-)


Szerintem ez amit említesz nem csak a védőnőkre igaz,hanem az emberek nagy részére. Egyszerűen vannak,akik nem veszik jó néven ha valaki sokat keres,még akkor sem ha ezt hosszú évek munkájának köszönhetően tisztességesen teszi,vagy féltékenységből,vagy irigységből,nem tudom.


Aztán hogy ebbe a kategóriába védőnők is éppúgy tartoznak,ez lehetséges!


Boldog babavárást kívánok,és igen is add mindig a legjobbat magadnak és a babádnak a jövőben az árától függetlenül.

2011. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nézd lehet, azon bukott ki a védőnő, hogy most ezzel felhívtad. Sokszor egyébként, lehet akaratlanul, de kérkedésnek tűnik meg sznobságnak az eféle dolog és így ne várd, hogy jó pofát vágjon hozzá a másik. És az is visszataszító, hogy rögtön ilyen következtetést vonsz le, a védőnő nem szereti hogy jobban állunk anyagilag. Ez olyan, mintha hozzászólsz itt a neten valamihez (leginkább Rubint Rékás cikkekhez) és jön is, mert féltékeny vagy és irigy.

Szerintem egyébként neki tök mindegy, mire költöd a saját pénzedet. És beszámolnod sem kell róla, felhívnod is felesleges volt ezzel. Én nem emlékszem, hogy kikértem volna a véleményét vagy elmondtam volna neki, hogy hova járok és mit csinálok magánban.

Ne köss mindent az orrára. Sem ahhoz nincs köze hova-kihez jársz orvoshoz, sem ahhoz, hogy mennyit költesz és mire. Ha meg rákérdez, nyugodtan mond meg neki, hogy te így gondolod jónak és kész. Vedd fel a pléhpofát, mert lesz még dolgod vele, ha a gyereket mondjuk maszek orvoshoz viszed vagy ilyesmi. Gondold végig mi az ami rátartozik mi az ami nem. Nem kell neki mindenről tudnia. És nem kell komolyan venni. (gondolok itt arra, ha azt mondja a két hónapos babának adj teát-és te nem akarsz, akkor nem adsz, vitatkoznod sem kell, hanem mondani jó rendben, aztán kész)

2011. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nekem már eddig volt 2 védőnőm, de ilyet még nem tapasztaltam. Pedig én is az Istenhegyire jártam genetikai uh-ra és magánkórházban szültem.

Egyébként ez az uh-os dolog egyáltalán nem tartozik a védőnőre. Ezzel nem kellett volna őt felhívd. Szerintem ezt a dokiddal kellett volna megbeszéld. Ez kb olyan volt, mintha a dokidtól kérdezted volna meg, hogy milyen popsikrémet vegyél majd a kicsidnak. Nem rá tartozik!

2011. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azért bátorkodtam felhívni,mert nem tudtam,hogy ezzel ki lehet-e váltani a sztk-s 12. hetit. Mert nyilván mindkettőre nem megyek. Mielőtt időpontot kértem a klinikára meg akartam tudni. Ő mondta,hogy hívjam,ha kérdésem van. Szerintem ez pont egy olyan kérdés volt, amiért felhívhatom. Inkább őt,mint a dokit!

Tehát nem azért hívtam,hogy az engedélyét kérjem, vagy tudassam vele,hogy hova megyek. Ebből már kinőttem felnőtt nő létemre. Ettől függetlenül nem értem a hangnemet még most sem!

2011. máj. 24. 14:36
 5/26 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont ezért van a védőnő,hogy ilyeneket meg lehessen kérdezni. Az enyém is folyton azt kérdezgeti,hogy nincs-e kérdésem. Ha nem rendszeresen hívogatod, akkor munkaidőben néha-néha fel lehet!

És sajnos találkoztam hasonlóval. Az enyém az elején elkezdtem mondani,hogy nem feltétlenül kell ám magán orvos. Mondta,hogy nekem így jó, köszönöm! De legközelebb is ezzel jött, akkor elmondtam neki,hogy szerencsére sem munkanélküli nem vagyok, még táppénzem sem vagyok, szóval nem tehetem meg a munkám mellett,hogy két órát üljek terhesgondozáson. Nekem megéri a pénzt,hogy nem kell várnom. Láttam,hogy felhúzta az orrát! De nem érdekel! Én sem loptam a pénzt, örülök,hogy megtehetem, hogy nem kell az sztk-val szórakoznom.

2011. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

NEM.

Viszont kehet, hty utdják, hoyg ezek a fizetős vizsgálatok csak lehúzás. A kominált teszt sok helyen ingynes, az integrált fizetős, de ha azt vesszsük, valós eredményt nem igazán adnak, mivel csak becslések.

Az amnio szintén ingynes.


Egy egész iparág épült a kismamák, gyerekesek lehúzására


nekem magándokim volt, abba kórházba jártam laborba, UH-ra ctg-re , haol szültem, nem az sztk-ba.

De a védőnőm végig normális volt

2011. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

De lehet rajtad kívül még senki nem hívta fel ezzel. És úgy értette, hogy tudatni akarod vele, hogy hova mész. Mert különben minek hívná fel valaki egy ilyen dologgal? Én sem tudom másképp értelmezni, minthogy tudatni akartad vele. Mert nem gondolnám, hogy valaki nem tudja a vizsgálat meg a 12. hét a lényeg, nem az, hogy hol és ki csinálja- már a védőnő szempontjából.

Jó, nem tudtad, felhívtad, esetleg ő félreértett, kész. Lépj túl rajta. De az integrált tesztet ne kérdezd meg tőle, mit szól, ha magánklinikán csináltatod, hanem menj és csináltasd meg.

2011. máj. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Azért nem tudtam,hogy mi van, mert a férjem ismerőse azt mondta neki,hogy az sztk-s-ra mindenképpen el kell menni! Lehet,hogy meglepő, de első baba és nem vagyok még tisztában ezekkel, mert nem nagyon volt rá szükségem! Eddig sem hívtam fel semmivel, meg valószínűleg ezután sem fogom, csak jobbnak láttam ezzel őt felhívni,minta dokit. Valahogy ki kellett derítenem, mert így le tudom mondani az sztk-sat, és másnak át tudják adni a helyem!


Azt nem tudom lehúzás-e, de itt nálunk annyira bunkók (eddig kivétel nélkül mindenki ezt mondta) a 12. hetin, az egyik ismerős most pl. azt mondta,hogy neki soha nem fájt még uh, hát is elérték. Nem mondanak semmit és az laborra is várni kell 2 hetet. Nekem megéri,hogy nem eszem a kefét két hétig, és nem úgy dugja fel az uh (mert gondolom siet), hogy kiugorjon a szemem!

2011. máj. 24. 14:55
 9/26 anonim ***** válasza:
nálunk nincs ilyen. magánhoz járok, mert a terhesgondozás pont délben van, amikor a kislányom eszik majd alszik, és nem tudom kire rábízni, plusz nem elhanyagolható, hogy megengedhetjük magunknak. a védőnőnek abszolút semi gondja ezzel. sztem ez inkább személyfóggő mint védőnő, akármilyen szakmában találhatsz oylat aki toleráns meg olyat is aki nem.
2011. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Fura mert nekem pont fordítva van. Kérdeztem, hogy tud-e esetleg olcsón babakocsit valakitől és erre mondta, hogy persze 70.000Ft-ért tud egy egész szépet használtan. Mondom én kb 25.000Ft-ra gondoltam. Erre félrehúzta a száját és azóta bármit kérdezek (mellápoló krém, 4D uh, kismamatorna stb) azzal jön, hogy hát éppen tud ajánlani de lehet nekem túl drága lesz...
2011. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!