Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tudni a terhességi...

Mit kell tudni a terhességi toxémiáról?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok, sajnos elég sok jött fel rám (15,5kg), nagyon vizesedek, dagadok. Sószegény diétára fogtak, emellé csak 1 liter vizet ihatok. Azt mondta a védőnőm, hogy ebben az 1 hónapban próbáljam meg nagyon összeszedni magam, mert ilyenkor alakul ki a toxémia és akkor lehet be is kell feküdnöm a kórházba.
2011. máj. 24. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
hülyeség, hogy max 1 liter vizet ihatsz, kimutatták ,hogy nem lesz attól kevesebb a szervezetben a felhalmozott víz, hogy kevés folyadékot fogyaszt a kismama. Az pedig, hogy szedd össze magad, szép kerek mondat a védőnőtől, de mégis hogyan, amikor ez egy mérgezés, amiről nem Te tehetsz. Ha a vizeletben találnak fehérjét és felmegy a vérnyomásod is, akkor az toxémia. Mindkettőt rendszeresen kell ellenőrizni. Magában a vizesedés még nem toxémia. Só és fűszerszegény étrend, sok pihenés és megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása ajánlott. Nekem 14 hetesen már kimutatható volt a toxémia, 36 hetesen kerültem be vele kórházba, ahová csak azért fektettek be, hogy ők tudják ellenőrizni a vérnyomást, vizeletet, semmi más nem történt, amíg bent feküdtem, csak szigorúbb orvosi kontroll alatt voltam. Ja igen, naponta 2 liter teát is kaptam...
2011. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fehérje szerencsére nincs a vizeletemben és a vérnyomásom is rendben van. 120/80 és 110/70 között szokott ingázni.
2011. máj. 24. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg butaság amit mondott a védönö.

Toxémiát a méhlepény okozza és igazából ezellen akármit tehetsz akkor is kialakul, de lehet lassítani pl a diétával. Vizet viszont sokat fogyssz mert pont hogy az mos át. Pl amikor fogyoztam és vízkúrát csináltam sószegény étrenddel akkor ment le sok víz, mert a sót a sok víz átmossa, nincs ami lekösse a vizet.


magas vérnoymás, vizesedés, fehérje a vizeletben. ez egy placenta probléma.


én is nagyon féltem mert anyukámnak a növéremmel az volt, velem már nem. de hála isten semmi iylen nem alakult ki.


azt hiszem nagyobb a hajlam ha valakinek alpból magas a vérnyomása.

2011. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a védőnőd egy hülye! már megbocsáss, de az előttem szóloknak igaza van, ha te a fejed tetejére állsz, akkor is kialakul a toxémia, (ha ki akar) mivel erről a kismama nem tehet, az orvosok sem tudják, valójában mi is váltja ki... én 2 hónapja iszonyúan vizesedek, dagadok, de a dokim kifejezetten ajánlotta, h igyaksokat! Próbáld meg a schüssler só nátrium szulfátot, én azt kaptam, (mondjuk nem használ, de neked hátha) és mpzogj, utána meg polcold fel a lábad, ez segít. a vérnyomásod jó, ha fehérje sincs a vizeletben, akkor ez nem toxémia!
2011. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, amit előttem írtak mind igaz... nem ismétlem... csak egy kivétel!!! A nagyon sok folyadék sem jó!!! Normál mennyiség, bőséges, de ne kifejezetten sok, nem "az mos át". Vérnyomás, fehérje, vizesedés... Szélsőséges esetben csak klinikai tünetek... viszketés, bordaív nyomás, majd labor eltérések... de ez a ritka. A vérnyomás, fehérje, vizesedés ami a fő tünet.

De! Tényleg sokat nem szabad inni, de az 1 liter is hülyeség... Bármit írnak is utánam, vitába ez ügyben nem szállok, tényleg ne igyál sokat!!!

2011. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Majd meglátjuk mi lesz. :(
2011. máj. 24. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem toxémia miatt vizesedsz, akkor a tapasztalatom:


sok-sok tea, mert hogy az valamennyire ugye vízhajtó. Minél többet ittam, annál kevésbé vizesedtem, nem akart annyira tartalékolni a szervezetem. Na 5 literre gondolj, hanem 2-3-ra... :) De annyi kell, pláne ebben a melegben.

Ha sokat iszol, emelkedhet a vérnyomásod, illetve a magas vérnyomás az egyetlen, ahol nem ajánlják a sok folyadékot. Ezt tavaly tanultam, az okra nem emlékszem.. :)

Ja, és oké, hogy pócold fel a lábad. DE! Nekem jobban bejött, ha mozogtam. Most a vége felé már mindegy... :S

Nálunk ez családi dolog, mármint a vizesedés. Most találtak egy kis fehérjét/fehérvérsejtet, de nem szóltak, hogy gond lenne. A vérnyomásom még kétjegyű... :)

2011. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!