Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki fog táppénzen tartani, az...

Ki fog táppénzen tartani, az alábbiak szerint? Nem tudom ezeket a dolgokat. Valaki meg tudná magyarázni?

Figyelt kérdés
A helyi sztk.-ban vett fel tp.-re a nőgyógyász akihez megyek majd szerdán először terhesgondozásra.De most fogom az eddigi orvosomat fölhívni hogy jön a baba(vagyis fölfogadni).Akkor ki fog tp.-n tartani és nem fogja azt gondolni a helyi nőgyógyász hogy ő lesz az orvosom?Vagy a terhes gondozásra járás nem jelenti azt hogy ő is lesz a fogadott orvosom?
2009. márc. 15. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz azzal az orvossal, akinél majd szülni szeretnél, el fogja mondani a feltételeit annak, hogy nála szülhess. Ebben az estben valószínűleg ragaszkodni fog ahhoz, hogy hozzá járj gondozásra is, hiszen csak így tudja nyomon követni a baba fejlődését és a változásokat is, amin te mégy keresztül. Így tud majd ideálisan segíteni, amikor a baba világra jön. Azt is megmondja majd mindig, hogy mi a következő lépés, mikor vár legközelebb, ha minden rendben, nem érzel semmi rendelleneset.

A terhesség elején nagyjából négy hetente, aztán ahogy közeledik a nagy nap egyre gyakrabban kell vele "randizni". Néhány orvos viszont szereti, ha a kismamák UH-ját (szűrések) sztk-s rendelésen is megcsinálják.


Egyébként táppénzen a házi orvos szokta tartani a kismamákat a szülész-nőgyógyász ajánlásával (veszélyeztetett terhesség miatt). Ilyenkor a táppénz miatt a házi orvost havonta fel kell keresni. De amúgy is kellene menni hozzá is néhány alkalommal a terhesség alatt beutalókért.

2009. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én jártam a fogadott orvosomhoz és az Sztk-ba is. Az ottani orvosnak eszébe se jutott, hogy ő lenne a választott orvos. Én rendszeresen jártam a fogadott orvoshoz, de csak 4-5 hónaposan beszéltem meg vele, hogy nála szeretnék szülni. Az Sztk-ba azért jártam, mert a védőnőkkel együtt tartják a terhesgondozást, így nem érte szó a ház elejét. Egyébként terhesgondozáson összesen 4x voltam a pecsétek miatt. A fogadott orvoshoz meg rendszeresen jártam.
2009. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!