Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni hogy pontosan mitől függ hogy fiú lesz vagy lány?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Y-kromoszómától függ!
2010. júl. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a lányoknak XX a kromoszómapárjuk, a fiúké XY. namost ugye a petesejtbe, hamivírsejtben csak 1-1 kromoszóma van. a lányoknál minden esetben X,a fiúknál lehet X vagy Y is, ugye mint az apukának a kromoszómái. Ha a megtermékenyítő hímivarsejtben X kromoszóma van, akkor X találkozik X-el, vagyis lány lesz. Ha a hímivarsejtben Y kromoszóma van, akkor X találkozik Y-al, ekkor kisfiú fog születni.

Vagyis régen nagyon tévedtek, mikor mondták az asszonynak hogy nem tudott nekik fiút szülni.. apuka tehetett az egészről, hiszen a nőnek minden esetben x kromoszómája öröklődik, apukán áll vagy bukik a dolog, hogy X vagy Y.

2010. júl. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy amikor az apa ondósejtjei a petesejt felé veszik az irányt, egy X vagy egy Y kromoszómájú sejt termékenyíti meg végül a petesejtet.

A petesejt az csak X, az a női, és minden nőnek ez az alap kromoszómapárja (vagy nemtom hogy mondjam, nem vagyok biológus), szóval h XX, mert az X jelenti a nőt. A férfiak rendelkeznek X és Y kromoszómával is, az övéjük az XY, hiszen a petesejt az mindenképp X de őket Y termékenyítette meg. Nem tudom, mennyire érthető! Szal ettől függ. Ezeket lehet befolyásolni különböző módokon, de semmi sem biztos. Például a női ivarsejtek azok sokkal tovább élnek, de viszont lassabbak, ezért szokták mondani, hogyha lányt akar valaki, akkor peteérés előtt több nappal próbálkozzon. A férfi ivarsejtek pedig gyorsak de gyorsan elpusztulnak, ezért nagyobb az esély a fiúra peteéréskor.

Ha valaki itt jár, és jobban tudja, javítson ki nyugodtan, mert tényleg nem biztos (elvileg én ezt még nem tudhatom, mert 14 éves vagyok, és suliban nem volt tananyag, ezért nem 100%)

2010. júl. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... mostmár értem...
2010. júl. 19. 00:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Az előző is így írta ahogy te, de 14 évesen ilyeneket tudni szép dolog!!! Sok 16 éves azt sem tudja hogy mi az hogy kromoszóma, te pedig így eltudod magyarázni már 14 évesen...


Grat!

2010. júl. 19. 00:19
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Jól esik, hogy ezt mondod :).
2010. júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a "14 évesnek".

A fiúk gyorsak de hamar elhalnak a lányok meg kitartóak de lassúak,ettől függ hogy fiú lesz-e vagy lány...!

Minden attól függ hogy amikor odaérnek akkor van-e már pete vagy majd csak lesz és kikell-e várni...!

2010. júl. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!