Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35+2 hetes vagyok. Ma voltam...

35+2 hetes vagyok. Ma voltam a védőnőnél és totál kiakadtam! Jelenleg 7,5 kg hízásnál tartok és úgy elkezdett nekem magyarázni, hogy ez milyen rengeteg és nem fogo tudni leadni. Ez tényleg ennyire rengeteg lenne? Ki hogy állt ilyenkor a kilókkal?

Figyelt kérdés

Pontosan idézem: Kedves Kismama, hogyan fogjuk így ezt a rengeteg kilót leadni a szülés után? Szigorúan vegyem a diétát, mert ez sehogyse lesz így jó. Még kórház is lehet a vége.

Erre én közöltem vele, hogy mi sehogy nem fogjuk leadni a kilókat, mert maximum én fogom, ha zavar. Meg amúgy se hiszem, hogy ez annyira sok lenne, hogy ez miatt kelljen aggódnom, főleg hogy minden eredményem jó. Nincs magas vérnyomásom, nem vizesedek, jó a vérképem, a baba tökéletes állapotban van.

Ő csak annyit tudott mondani, hogy az én érdekeimet nézi, mert neki már sok éves tapasztalata van és azért mondja nekem, mert tudja hogy rosszul fogom magam érezni a szülés után, ha ennyire sok kiló marad rajtam.


2009. ápr. 15. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, ne vicceljen már a védőnőd! Egyáltalán nem sok! Honnan szalasztották ezt a nőt?!

Mit szólt volna az én 35 kilós hízásomhoz! :) Mondjuk ennek a fele tuti víz volt, mert szülés után 6 hónappal már semmi nem volt rajtam belőle. A védőnőm egyszer sem dorgált meg, mivel nekem is minden értékem normális volt és a terhesség előtt nagyon gebe voltam. Már megint az vagyok.

2009. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én össz-vissz 11 kilót híztam, gondolom én is kb ott járhattam, ahol te ennyi idősen. Nekem nem szólt a védőnő semmit, nem is lett volna oka rá. Az utolsó hetekben már nem szoktak sokat hízni a kismamák, úgyhogy szerintem te sem szárnyalsz engem túl. Persze attól is függ, hogy előtte milyen testalkatú voltál. A ducibbaknak azt mondják nem szabad sokat hízni. És még annyit, hogy mindenféle diéta és különleges edzés nélkül visszanyertem a súlyom kb 3 hónap alatt. Pedig nem is tudtam szoptatni.
2009. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sírva fakadt volna, 15+ kiló 33 hetesen. Nekem egyszer se szóltak érte, lehet azért mert amúgy nem látszik rajtam, de ha a baba jól van, és nem vagy cukros akkor minek aggódik 7 kilós hízás még semmi!
2009. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Látom kifogtad a védőnőt!

Most fogom tölteni a 16 hetet, eddig 4kg jött fel és hol vagyok még a Te 35 hetedhez. Szerintem meg a 7,5kg tökéletes! Szeretnék én csak annyit hízni, mint TE.

2009. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem mondanám magam ducinak, de nem is vagyok vékony. Volt egy pici feleslegem, de nem vészes. 170 cm magas vagyok és 78 kg-mal kezdtem a terhességet. A dokim nem mondott a hízásomra semmit, sőt azt mondja, hogy 15kg-ig nincs gond. Én inkább neki hiszek. Csak annyira tud bosszantani az a h...e p...a, minden alkalommal kitalál valamit, ami miatt piszkálhat.
2009. ápr. 15. 18:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fel vagyok háborodva ezen a hozzáálláson. Én összesen 9,5 kilót híztam, ami a védőnőm szerint tökéletes, és szülés után semmi nem maradt rajtam, sőt a szoptatással pár hét alatt még fogytam is 4 kilót. Az utolsó hetekben kb. heti fél kilót hízik a baba, de a kismamák nagy része ilyenkor már nem is szed fel semmit. Nézzük a legrosszabb esetet, hízol még 2,5 kilót, tehát a terhességed végénél 10 kiló plusz lesz rajtad, ami semmi.Nem normális a védőnőd, egyébként is 9-12 kg hízás az IDEÁLIS, de az én környezetemben mindenki minimum 16 kilót hízott, és még az sem sok. Engem mindenki megkérdezett:De ugye nem fogyókúrázol? Nem, csak szerencsés vagyok!
2009. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem híztál sokat! Sőt! Én ugyan csak öt kilót szedtem fel a terhességem alatt, és 10 kilót fogytam a szüléssel. Azóta szoptatok, most tartok -8 kilónál. Bár én nagyon nagy súllyal idultam neki a terhességnek, mert 100 kiló fölött voltam. Most három hónapos a kislányom és folyamatosan fogyok a szoptatástól. Több embertől is hallottam, hogy a legjobb fogyókúra a szoptatás. :) Könnyű szülést kívánok!
2009. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
A védőnők ki tudják akasztani az embert,és mindegyiknek más a hepje.Ne foglalkozz vele!én az elsőnél 9-et hiztam a másodiknál 25-öt most tartok 28 hetesen 10 kilónál...ez van az én dolgom hogy utánna mit kezdek a kilóimmal és nem a védőnőé amig a baba rendben van!Mond meg neki nyugodtan a véleményedet!minden jót!
2009. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Atyaúristen, ez nem semmi! Némely védőnő elképesztő tud lenni! Ne is foglalkozz vele, az orvosom szerint 10-12 kg a normális, átlagos súlytöbblet és te ettől még messze vagy! Én még csak 27 hetes vagyok, de most tartok 7 kiló plussznál! Szerintem tökéletes a súlyod, én mindenesetre szívesen cserélnék veled!!!!
2009. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sz*rd le,hogy mit mond,mert nincs igaza én 31hetesen tartottam +9 kilónál és mind az orvosom,mind a védőnő azt mondta,hogy szép állapot és jók voltak vele az értékeim. én is olyan alkat lehetek,mint te 172/72 és eddig többet híztam,és nem húzta senki a száját. Szóval mondom sz-rd le :)
2009. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!