Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményhez ki...

Családi adókedvezményhez ki adja ki az igazolást a magzatról?

Figyelt kérdés

3 hónapos terhes múltam, de mindenki csak a másikra mutogat.

Kitől kérjem az igazolást amit meg kell őrizni?


2011. máj. 26. 12:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász írt egy papírt, hogy elmúltam 3 hós terhes, azt kellett a munkáltatónak leadni.
2011. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Terhesgondozóban az orvostól vagy ha van saját dokid, akkor tőle. Adniuk kell. Mindenképpen orvos adja, és nem megőrizned kell, hanem leadnod a munkahelyeden.
2011. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ok! Ha kapok akkor leadom.

Holnap megyek dokihoz és addig el nem jövök míg nem adnak igazolást :)


köszi!


...

2011. máj. 26. 12:42
 4/20 anonim ***** válasza:

A magzati adókedvezményre fondolsz, nem?

Az én munkáltatóm nem kért semmi igazolást. Kitöltöttem az igénylő nyilatkozatot és ennyi.

2011. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm adott és az orvossal akihez járok kitöltettem és leadtuk, mert kérték a férjem munkahelyén.

2011. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen a magzati kedvezményre gondolok.

A kitöltési útmutatóban benne van, hogy az igazolást nem kell csatolni, de az elévülési időig meg kell őrizni.

2011. máj. 26. 15:04
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kellett semmit leadni, csak a papírt kitölteni. Igazolásom sem volt külön, az ultrahangos papíron úgyis rajta volt a magzat kora. Azóta sem kértek semmmit, de szerintem az ultrahangos papír is elég, ha kérik. Állami szervnél dolgozom, így tuti jól csinálták.
2011. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A magándokim azt mondta, chogy ő nem ad,mert van valami sablon szöveg és nincs nála olyan papír. Megkérdeztem a védőnőt azt mondta, hogy orvostól kérjem. Holnap az sztk-ba megyek genetikai uh-ra (mert a mgándoki nem csinálta meg) és ott majd kérek az orvostól. De ha az is kifogást fog találni, háát én nem tudom mit csinálok!
2011. máj. 26. 15:15
 9/20 anonim ***** válasza:

Én dettó így jártam, mint Te. Megkérdeztem a helyi védőnőt (falun lakom), ő azt mondta, hogy a dokimtól kérjem. Mikor megkérdeztem a dokim, azt mondta neki nincs ilyen nyomtatványa kérjem a terhesgondozáson a városi védőnőtől. Mivel vele nem találkoztam előtte, csak a 12 hetes uh után 2 hétre kaptam időpontot az első alkalomra, így kicsit később kaparintottam meg azt a papírt. Azon se lepődtem volna meg a mai egészségügyi helyzetben, ha ő is továbbküld, de szerencsére megszereztem. :)

22h kismama

2011. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Valóban van egy A/4-es kitöltendő lap, amit neked, a párodnak és mindkét munkáltatónak ki kell töltenie. Viszont ehhez kell egy orvosi igazolás, amin rajta van, hogy mikor telt le a 91 nap és a szülés várható időpontja.
2011. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!