Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményhez ki...

Családi adókedvezményhez ki adja ki az igazolást a magzatról?

Figyelt kérdés

3 hónapos terhes múltam, de mindenki csak a másikra mutogat.

Kitől kérjem az igazolást amit meg kell őrizni?


2011. máj. 26. 12:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen azt elfelejtettem, hogy az igazolást kapod csak. A formanyomtatványt kérhetitek a munkáltatótól, vagy netről nyomtassátok ki.

22h kismama

2011. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Valóban van egy A/4-es kitöltendő lap, amit neked, a párodnak és mindkét munkáltatónak ki kell töltenie."


Ezt már kitöltöttük. Sajna igazolást még mindig nem kaptam :( Azt mondták a 12 hetes uh-n (ahol méretei szerint majdnem 14 hetes), hogy a 14 héten szokták adni visszamenőleg az igazolást. De ha nem akarok annyit járkálni, ráérek a 16. héten kérni akkor sem késik.


Nektek hogy volt?

2011. máj. 30. 12:18
 13/20 anonim ***** válasza:
Én a 15. héten berohantam hozzá, hogy egy ilyen igazolásra van szükségem és gond nélkül adott...
2011. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Már a 21. héten vagyok, de még senki nem volt képes adni egy ilyen vackot, pedig mindenkitől kértem már, akiket itt felsoroltatok. De lepattintottak, hogy nem nekik kell ilyet adni, mindenki ujjal mutogat a másikra, mert fogalma sincs senkinek mi is kell pontosan.
2011. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:10


Pontosan ez a problémám, mindenki ujjal mutogat, senki nem tud semmit, pedig már lassan 16 hetes vagyok.

2011. jún. 14. 16:01
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a családi adókedvezmény engem is érdekel. Megnéznétek, hogy ez-e az a nyomtatvány, amit be kell adni?

[link]

2011. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen, ez az a nyomtatvány, plusz ehhez kell még az igazolás, amit a kérdező kérdezett.
2011. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én még nem is hallottam erről,a férjem tudja ezt igénybe venni?Valaki leírná részletesen.

Köszi!

2011. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sajnos mi sem adtuk még le, pedig én már a 31. hetet töltöm. Itt van a nyomtatvány az asztalomon, kitöltésre vár. Én is nagyon megköszönném, ha valaki részletesebben elmondaná, hogy mi is ez. Aki már táppénzen van, az is leadhatja, vagy akkor már csak a férje?
2011. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

családi adókdevezmény:


1-2 gyerek esetén gyerekenként 62500 Ft levonható havonta az adóalapból, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy aki teljesen ki tudja használni a kedvezményt (elég magas az adóalapja=szuperbruttó), annak gyerekenként 10 ezerrel több lesz a nettója. Három vagy több gyerek esetén a kedvezmény gyerekenként és havonta 206 500 Ft-ra emelkedik, ez nettóban gyerekenként plusz 33 ezret jelent havonta.

A családi adókedvezmény megosztható a szülők között, vagy anya, vagy apa vagy megosztva vehetik igénybe. Erre van a nyilatkozat amit mindkét munkáltatónak le kell adni.


A kedvezmény jár a magzatra is a terhesség 91. napjától kezdve. Ehhez egy sima igazolás kell a nőgyógyásztól, sima papír amire rá van írva h xy betöltött 90 napos terhes. Ezt be kell mutatni a munkáltatónak amikor a nyilatkozatot leadod, viszont nem kell odaadnod, neked kell megőrizni.

2011. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!