Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudni fogom, hogy most indult...

Tudni fogom, hogy most indult meg a szülés? Pontosan milyen amikor megindulnak a fájások?

Figyelt kérdés

Védőnőm azt mondta időnként vannak téves riasztások.Most tartok a 35.héten és már nagyon izgulok.

Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 28. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nálam úgy volt a 39. héten, hogy hajnal 4-kor kezdődtek a fájások, 5 percenként jöttek végig.5 kor felkeltettem a párom, 6-kor mentünk be a kórházba. akkor már 3 ujjnyira nyitva voltam. 13 20-kor megszületett a pici lányunk :D:D

nyugi tudni fogod hogy itt az idő. de ha a magzatvíz elfolyik akkor nyomás!!!

2011. máj. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknál volt "téves riasztás" a szülés előtt 2 héttel (39.hét) Már kezdtem örülni,hogy biztos nem húzzuk tovább a kiírtnál. Rendes,mensi szerű fájások voltak, 10-20 percenként,majd 5 percenként,de nagyon erősek. Cirka 2 órát tartott,majd elmúlt,aludhattam tovább.


Az első szülésem 40+3 héten volt,akkor éjszaka volt egy enyhe mensi szerű görcsöcském,10 perccel később megint egy,akkor a burok megrepedt,és onnantól kezdve felgyorsultak a dolgok,5,majd 3 percenként jöttek az enyhe "fájások". Hívtuk a mentőt,és a kórházba érve már feküdhettem is a szülőágyra,és nyomhattam is. (1:57 perc telt el az első "fájás" és a babót hogy a kezembe tarthattam -közt)

Másodjára észrevétlenül tágultam,a doki vette észre,hogy már a 40. hét közepén 2 ujjnyira nyitva vagyok. Bezavart a kórházba "bármikor szülhet" címszóval. Ott az utolsó nap volt egy két halvány jóslóm, majd a 41+0 hetesen hajnalban jöttek a rendes fájások,egyből 5 percenként. A gép nem mutatott semmit,így amikor 2 óra elteltével szóltam,akkor azt mondták,hogy "csak keménykedem",így nem mehettem a szülőszobába. Nem repedt meg a burok, így fél órán át,perces fájásaim voltak, mire végre mehettem a szülőágyra. Ott azonnal burkot repesztettek,és már nyomhattam is. Az első fájástól (ami ezúttal érezhetőbb volt,mint az első szülésnél) számítva cirka 3,5 óra telt el,mire kint volt a 2. lurkónk is.


A maradék időre boldog babavárást kívánok! Könnyű szülést és egészséges kisbabát!


Üdv: 2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat!Gratulálok a babákhoz,remélem nálunk is minden szépen rendben fog menni.
2011. máj. 28. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy vasárnap (39 hetes 5 naposan) kezdett távozni a nyákdugó. Előtte már 30 héttől voltak keményedések, volt hogy pl 34 hetesen 10-20 percenként keményedtem pár órán át. Néha volt menzis érzés is a 9. hónapban, de semmi extra. Miután kezdett távozni a nyákdugó (a szülésig minden nap kisebb-nagyobb darabokban) onnantól volt más. A derekamból indult, tehát megfájdult a derekam, majd előrejött két oldalt és a hasam fájdult meg, majd elmúlt. Ez ment keddig, volt hogy 6-10 percenként jött. Kedden is volt, majd ismét délután írtam az időket. Én akkor már a kórházban voltam. Ott kérdeztem a szülésznőt hogy ez mi, mondta hogy jósló. Én azt hittem, hogy a jósló az volt amit előtte éreztem (keményedések, menzis érzés). Majd kedden (kiírt nap) is írtam a fájásokat amik azért erősödtek. Persze egy meleg zuhanyra sem múlt el vasárnap óta. Ez annyira erősödött, hogy éjjel már nem tudtam aludni. Rendszertelenül jöttek (pl 8-8-6-5-9-7-6...percekre) majd hajnalban már meguntam a sétálgatást a folyosón és jó lett volna aludni. Akkor 4-6 percenként jöttek a fájások és már azért fájt annyira hogy ne tudjak aludni. Szóltam hajnali 3-kor a nővérnek, Ő felhívta az ügyeletest. Megvizsgált, 1 ujjnyira voltam nyitva, viszont a méhszáj papír vékonyra vékonyodott. Nézte az egyik fájásnál hogy keményedek is mellé, így mondta hogy szedjem össze a cuccomat és megyünk a szülőszobára. 11-re kint volt a lányom. Ja és nekem végig rendszertelenek voltak a fájások, amikor 2 percesek voltak, előfordult hogy jött egy 4 percre is. És nekem majdnem 2 percig fájt a fájás (elvileg 40-60mp-et írnak a nagykönyvek..). Sőt még a kitolásnál is volt mikor szünetelt.

Szép szülést kívánok!

2011. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is,hogy megosztottad velem a te történetedet.
2011. máj. 29. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!