Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának, ha még nem...

Árthat a babának, ha még nem tudtam a létezéséről (4. hét) és mellkasröntgenezésen voltam?

Figyelt kérdés
2008. febr. 19. 13:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia

Ez teljesen magán vélemény: Amiket írtál, tényleg valszínű, hogy csak két hetes terhes lehettél, szóval akkor még nem is voltál az. Viszont ha annyira nagy baj lett volna, akkor kilökődik, és nem tud beágyazódni a bébid. Persz tényleg a doki tud megfelelő és megnyugtató választ adni :) Drukkolok neked, remélem minden rendben lesz. Ja és gondolom nem véletlenül pont most akart jönni a picurkád! :) Boldog babavárást!

2008. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Amikor nekem kellett menni - minden évben kell - megkérdezték, hogy előfordulhat-e, hogy áldott állapotban vagyok.

Ha abban lettem volna, vagy csak a gyanúja is fennállt volna, nem röngeneztek volna meg, azt mondta az asszisztens: "Nagyon kell vigyázni a kicsi terhességre"

Remélem, az első két hétben voltál, és nem akkor, amikor a baba már megfogant. Egyébként pedig a sugarak ugyanúgy elérik a megtermékenyült petesejtet, mint a beágyazódott embriót. Sajnos! Konzultálj az orvossal, egyébként szerintem a természet ezt is megoldja maga módján!

2008. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha artott neki akkor sajnos el fog menni az elso 3 honapban,ha ezt az idot atveszelitek akkor minden oke. Nekem 1 baratnom 4 rontgent csinaltatott a fogarol mert nem tudta hogy babat var, es minden rendben van a terhessegevel. Ne idegeskedj!Drukkolok hogy minden rendben legyen!
2008. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én ugyanígy voltam!Nem sikerült a felvétel,így 3-szor megismételték (nyaki rtg).Nem tudtam a piciről még!A doki megnyugtatott szerencsére!Azt mondta ne is foglalkozzak vele!Megkérdeztem mégegy dokit itt a neten,ő is azt mondta nem probléma!Ja én még mr vizsgálaton is voltam 3 hetesen.Most 21 hetes vagyok és idáig minden rendben,minden eredmény tökéletes.Azokban a napokban viszont aludni sem tudtam szinte,annyira izgultam,hogy mit mondanak a dokik.Beszélj te is az orvosoddal és szerintem megnyugtat!:)Gratulálok!!!:)
2008. febr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a beágyazódás környéken voltam kéz-láb RT-en.Nekem azt mondták,ha sugárzás érte elmegy.Súlyos fejlődési rendellenességget vettek észre,de a genetikus szerint a kettőnek nincs köze egymáshoz.Harcolj érte,hogy genetikai UH-ra időbe eljuss!Ha nem,akkor menj 4D-s UH-ra!Én már bánom,hogy vakon hittem a dokinak,mert a babám 1hónaposan meghalt születés után.

2008. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
November 8-án volt egy 5óra hosszás szívkatétrezésem,ott 10perces nem direkt,szórt sugárzásu röntgent csináltak.Más képpen nem lehet megcsinálni a beavatkozást,ólom köppeny se volt rajtam.Rá egy hétre derűlt ki hogy babás vagyok.Ja 3.5évig nem estem teherbe.Azonnal mentem orvoshoz hogy ilyenkor mi a teendő.Elküldtek genetikai tanácsadásra,ott az mondta a prof. hogy a megtermékenyüléstől számítva két hét védettség van,a minden vagy semmi törvény alapján.Ha károsodott volna a sejt akkor nem maradt volna meg a terhesség.Így megtartottuk a pici fiúnkat.Tegnap voltunk ultrahangon,meg van mindene.Szerintem nem lehet gond.Akkor az orvosod elküldött volna további vizsgálatra.Üdv-19.hetes kismama
2008. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a sok választ!
2008. febr. 21. 07:43
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom,hogy a röntgensugár kromoszómatörést okozhat,és nem minden esetben megy el a beteg baba.Hiszen születnek sajnos elég magas számban beteg gyerekek.A genetikai vérvétel biztosan kimutatja ha baj van.

Talán nem okozott semmi károsodást,minden jót neked.

2008. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!