Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessen dohányzom a nagy...

Terhessen dohányzom a nagy probléma a babának?

Figyelt kérdés
probáltam leszokni rola de nemtudok nagyon nehéz.
2011. máj. 29. 17:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
46%

Miért kell csesztetni? Hagyjátok már békén!


Kedves kérdező!

Amennyire csak tudod,csökkentsd a cigit! Napi 2 szál mondjuk nem számít soknak. Nyílván az lenne a legjobb,ha le tudnád tenni,de ha nem megy,akkor nem megy.


Több ismerősöm dohányzott a terhessége során, a gyermekük időre,és egészségesen született. A dohányzás okozhat koraszülést,kisebb lehet a baba- mind ez azért,mert a méhlepényt teszi tönkre a bagó. Ezért kell a lehető legjobban lecsökkenteni/megszüntetni a dohányzást. Amikor a baba megszületett,akkor pedig ajánlatos távol tartani a füsttől,mert a gyermekágyi halálozások jó része dohányos környezetben történik! (D cigaretta mellett gondolom kávézol is- ezt ha megszületik a babád,akkor hanyagold,mert ez is átjut az anyatejbe,hasfájós lesz,és álmatlan a baba!)

Az említett ismerősök ugyan úgy dohányoztak,mint ha nem is lettek volna terhesek. Egyiküknek nem volt sokáig teje,a másiknak hasfájós lett a babája,végül tápszerezték,mert az anyuka a kávét a kimerültség miatt nem hanyagolta.


Sok sikert a leszokáshoz/csökkentéshez!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,24h.km.

2011. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
54%
18:11-es! Ez miért volna csesztetés? Én a 24 hetes kismama vagyok és szerintem egyáltalán nem csesztettem, Ő kérdezte meg, hogy káros -e a babának vagy sem, nyilvánvalóan az. Én tudnék ellenpéldát mondani, most jöttem haza a kórházból, volt 2 szobatársam aki minden babájával cigizett és a 32-34. hét körül születtek meg a babák! Attól függ, hogy ki milyen szerencsés. Én egyáltalán nem bántani akartam de ez az igazság én is tisztában voltam ezzel, ezért szoktam le!
2011. máj. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Sőt, én még segíteni is próbáltam Neki! Ez lemaradt! :)
2011. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
54%

Én is dohányoztam évekig de ahogy kiderült,hogy pici babát várunk attól a naptól eszembe sem volt rágyújtani.Úgy éreztem mint,ha soha nem is dohányoztam volna.Most vagyok a 35.héten és el sem tudom képzelni,hogy rágyújtsak.Persze sokan visszaszoknak rá miután megszületik a baba én nem szeretnék bár lehet akkor majd máshogy érzek de most ez van.Szerintem ha ez nem elég nyomós érv,hogy leszokj,hogy most babát vársz akkor semmi.

Ne magadra hanem a picire gondolj.

2011. máj. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
54%
egyik ismerősömnek aki dohányzott, dohányzik, most született babája 22 hétre. Hát ezek után döntsd el mennyire veszélyes
2011. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Kedves 27 hetes!-mert ugye annyi vagy,csak másodjára elütötted?

A "csesztetés" alatt nem Rád gondoltam,mert mikor elkezdtem írni a gondolataimat,akkor a Te válaszod még nem volt fent!

és ha megnézed azokat,amik a Te válaszod előtt vannak...na,az mind csesztetés!

2011. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 sumergo ***** válasza:
70%

Áááá, hogy lenne baj! Csak poénosak akartak lenni a dohánygyárak, ezért írják rá a cigis dobozokra is, hogy vetélést okoz stb.........

A leszokás pedig elhatározás kérdése. Nálad sajnos te vagy az első helyen, nem a babád, ezért azt csinálod, ami neked jól esik, nem azt ami a baba érdeke lenne. Sajnálom.

Nem nehéz leszokni, velem együtt jó páran megtettük már....

2011. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
48%

ha gyerek vállalásra adod a fejed és anya akrsz lenni akkor legyenmár annyi akarat erőd könyörgöm.....

Én nem azt mondom hogy azonnal le kell tenni eleinte csak 1-2 szál naponta majd egy két slukk minden fejben dől el.

2011. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Igen, igen 27 hetes vagyok! :) Elütöttem ... Jólvan, akkor ne haragudj a félreértésért! :) Igen, valóban az de ez a kérdés is egy olyan kategóriába tartozik amely nagyon megosztja a válaszolókat ... Van aki rögtön támad és elítél, van aki nem nézi olyan jó szemmel és megpróbál segíteni és van aki abszolút nem ért azzal egyet, hogy ez káros volna és támogatja a dolgot. Legalábbis amikor én feltettem egy hasonló kérdést, arra rengeteg válasz érkezett, azokból indulok ki! :) Láttam, hogy a pocakformás kérdésemre is válaszoltál, meg már sok más kérdésnél is láttam a "neved". :)
2011. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
35%

Igyekszem hasznos lenni! :)

Remélem sokak számára adtam hasznos választ!


Üdv:2gyermekes,24heteske :D

2011. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!