Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessen dohányzom a nagy...

Terhessen dohányzom a nagy probléma a babának?

Figyelt kérdés
probáltam leszokni rola de nemtudok nagyon nehéz.
2011. máj. 29. 17:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
20%
Hát az attól is függ hogy mennyit szívsz. Nem mindegy hogy napi egy két szálat vagy 10 20-at. Én is kismama vagyok 31 hetes és napi 1-2 szálat szívok de azt is úgy hogy egyszerre csak a felét, vagy meg sem gyújtom hanem a pároméból két három slukkot. Az eredményeim tökéletesek szerintem lehet hogy a leszokás miatti stresszel többet ártanék. Így is elég rendesen sikerült magamhoz képest csökkentenem régen napi egy dobozzal szívtam. Tudom hogy sokan azt hiszik olyan egyszerű leszokni vagy hogy aki napi egy két szálat elszív az rossz anya. Ez nem így van anyukám is dohányzott és mégis nagyon jó anya én pedig egézséges vagyok mint a makk. Persze attól még ez nem jó és aki tudja természetesen tegye le. Utcán vagy máshol én sem szívom csak néha néha itthon. És egyáltalán nem vagyok büszke erre de az idegeskedéstől is legalább annyira tartok mint a cigitől így próbálom a kettőt valahogy egyeztetni. Bocsi ha zavaros lett.
2011. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Majd ha ne adj Isten valami baja lesz a gyerekednek,akkor neki is ezt mond....hogy az idegeskedéstől is baja lehetett volna.
2011. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Aki nem dohányzik,szimplán csak a szmogban él,az mindjárt milyen egészségesen él!-mintha nem lehetne elköltözni egy nyugisabb helyre! De sokan ráfogják,hogy a munka,a ház... Hát persze!..én meg kitollasodtam! Ez is akarat kérdése,szóval nem biztos,hogy itt kellene kioktatni azt,aki feltett egy kérdést! -és ha belegondoltok,van felelősség a kérdezőben,mert ha nem lenne,akkor fel sem tette volna a kérdést! -upsz!


Én sem dohányzom,csak télen muszáj vagyok a kandallóból és a bojlerból kiáramló füstöt lélegezni,mikor teszek a tűzre. (fa tüzeléses bojlerünk van,amit egész évben használunk,mert hát,fürdeni,mosni kell...) Ezzel is ártok annyit a babánknak,mintha dohányoznék!

És akkor ne lépjek ki az utcára,mert elütnek,ne fogjam meg a kést,mert megvágom magam,ne egyek,mert megakad a torkomon,ne fogjam meg a baltát,mert a feje a fejembe áll...

Kérdező! Próbáld meg legalább lecsökkenteni a napi "adagot"!

Már rég letettem a cigarettát,és most,hogy a 3. babát várjuk,kívánni kezdtem.A gond is sok,sajnos megoldhatatlanok,magamat nyugtatni nincs mivel. Nekem könnyű megállni,még így is,mert ilyenkor a 2 lánykámra nézek,és tudom,hogy az ő szájukból venném ki azt a pénzt,amit cigire költök. Nekem nem ér ennyit.


Ha az segít a leszokásban,akkor próbáld meg,hogy minden pénzt félre teszel pl 2 hétig,amit cigire költenél,és 2 hét után megnézed,mennyi gyűlt össze,mit tudsz venni rajta a születendő babádnak. Még ha meg is teheted,hogy ne így vegyél meg neki valamit,akkor is tedd csak nyugodtan ezt!-hátha érzed,milyen is igazán anyának lenni!Hátha segít a leszokásban!


Üdv! egy régen dohányzott,3. babáját váró anyuka

2011. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak nagyon igaza van!!!!!De most tényleg ha tök egészségesen akarsz élni és nem ártani a babának akkor takarítani se takaríts 9 hónapig mert belélegzed a sok vegyszert!Cigi árt a babának ezért tedd le ,de más is árthat csak hát azt nem tudod kivédeni,arról meg már ugye mások nem beszélnek.......
2011. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ugyanaz, hogy valaki kényszerből szmogot vagy a fűtést szívja be, vagy olyannal árt a babájának, amin lenne lehetősége változtatni.
2011. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!