Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessen dohányzom a nagy...

Terhessen dohányzom a nagy probléma a babának?

Figyelt kérdés
probáltam leszokni rola de nemtudok nagyon nehéz.
2011. máj. 29. 17:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

2 gyermekes, 24 hetes! Én sem értem, hogy mért kell mindenkinek itt nekiugrani...

Aki nem szoptat 3 évig, már szar anya...

De nem csodálkozom, hogy a dohányzáson kiakadnak az emberek itt, hiszen a legtöbb kismama úgy gondolja itt, hogy még a szénsavas ásványvíz, meg a reszelt alma is káros terhesen... :D

Anyum dohányzott, nem büszke rá, és én sem, de 2 héttel túlhordott, és semmi bajom, tesómnak szintén semmi baja.


természetesen baj, hogy dohányzik a kedves kérdező, nem is kicsi, de messze nem a legnagyobb azért...

A rendszeres alkohollal vagy kábítószerrel sokkal rosszabbul járna az a gyerek...


ettől függetlenül én sem értem, mért nem lehet leszokni, ha terhes vagy. Csak elhatározás kérdése. 18-19 éves korom óta dohányzom, de egyik terhességem alatt sem gyújtottam rá egyszer sem.


Hány hetes vagy?

2011. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Már nem azért kedves anyukák és kismamák, de bizony egyre több kismamát látok bagóval a szájában, sajnos... Én azt nem értem, hogy miért nem kötik a gyermekvállalást bizonyos feltételekhez...
2011. máj. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek téged nekem is nagyon nehéz volt leszokni a cigiről. Csökkentettem (nem vált be)aztán egyik napról a másikra eldobtam.Igaz , későn de sikerült.Kérdésedből következtetve lelkiismeret furdalásod van.Hidd el sokkal jobb lesz ha eldobod.Neked is és a babádnak is.Ha rá akarsz gyújtani gondolj arra,hogy itt van a pocakodba a kisbabád és neki az a jó ha nem kap abból a füstből amit te szívsz.Árt a babának tény a bagó na de azért nem annyira mint az alkohol vagy a drog mert a lepény megszűri bizonyos fokon a nikotint.Leggyakoribb a kisebb súly és a koraszülés.Drukkolok!Hány hetes vagy?

2011. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
kitépném a feleségem szájából az biztos....nem tudom felfogni hogy a férjed/párod ezt hogy viseli el,hogy engedheti....Ezzel az erővel ha megszületik mindjárt gyújts meg neki egyet és nyomd a szájába...,nikotin függő beteg gyermeked lesz az isten szerelmére,meglett nőnek ennyi esze hogy lehet,már ne is haragudj!Ennél undorítobb,gusztustalabb,visszataszítobb dolgot nem igen lát az ember!
2011. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
52%

Gusztustalan,és elítéltem az ilyen semmire kellőket mint te.

Én 6 évig dohányoztam,párommal mikor elhatároztuk,hogy babát szeretnénk én abban a pillanatban abba hagytam és azóta sem gyújtok rá.


Le lehet pontozni nyugodtan,nekem ez egy kisebb probléma,sőt még annak sem nevezném,de a babájának az hogy ő dohányzik....sajnálom,hogy ilyen anyja lesz.ÖNZŐ

2011. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

A cigi összehúzza az ereket, ezért csökken az oxigén odabent. Legközelebb ha rágyújtasz, jusson eszedbe a babád, aki nem kap benned kapkodja a levegőt és hamar le fogsz szokni.


Vannak, akik megússzák (vagyis a gyerekük) és ezzel példálóznak, de te nem tudhatod előre és nagyon nagy a kockázata annak, hogy mindkettőtök életét tönkreteszed. Ráadásul ha látszólag egészségesen születik is majd, lehet, hogy okosabb, szebb, fittebb kamasz vagy felnőtt lehet, ha nem cigizel. Megéri?

2011. máj. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"probáltam leszokni rola de nemtudok nagyon nehéz."

Ha ennyit nem vagy képes megtenni a gyermekedért, akkor később mi lesz? Fontosabb neked a saját önző igényed, mint a gyermeked egészsége?

Bocs, de nagyon fel tudnak bosszantani a hozzád hasonlók. Tudom miről beszélek, 8 évig szívtam, volt úgy hogy napi 2-3 doboz is elment, piros és kék multifilter szívtam, nem a leggyengébbek. Mégis egyik napról a másikra tettem le, mikor megtudtam, hogy miújság.

Ez nem lehet kompromisszum (csak napi 1-2 szál) és megalkuvás kérdése. Elkel hagyni a cigit.

Pár hónap múlva meg itt fogsz sírni, hogy mitől lett koraszülött a babám? Mitől köhög állandóan? Mitől fullad be? Mitől stb?

A szememben (pedig nem ismerlek) elbuktál, mint ember, mint nő, mint anya.

De nem ítéllek el, mert emberként nincs jogom hozzá. Sok sikert a babádnak az élethez!

2011. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

20:42-es vagyok!

Úgy látom,aki itt nem a kérdezőt hordta le,hanem a kérdésére válaszolt,esetleg próbált segíteni neki azt le kel pontozni.Ugyan miért?

2011. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Pedig pofon egyszerű a válasz arra,hogy miért azt pontozták le,aki segíteni akar és nem lehurrogni! : csupán csak így próbálják érvényesíteni magukat,az igazukat! ennyi.-mert fáj nekik,hogy vannak olyanok,akik nem akarnak egyből kövezni!
2011. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 sumergo ***** válasza:

Szerintem azért pontoztak le, mert értelmetlen csökkentésről beszélni, mert akkor a következő szálat megmagyarázod magadnak, hogy még belefér. El kell felejteni a cigit egyik napról a másikra, és kész. Más is megtette ezt, én is, ettől nem vagyunk hősök, csak felelősséggel gondolkozó ANYÁK!

Persze, beteg gyermek születhet ettől függetlenül is, de KÖTELESSÉGE mindent elkövetni a várandósnak, hogy megelőzze a bajt, amennyire lehet.

Szokj le, ha a környezetedben más is dohányzik, őt pedig kérd meg, hogy ne előtted dohányozzon, akkor könnyebb lesz. Sok sikert!

2011. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!