Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem lehet háton feküdni...

Miért nem lehet háton feküdni a terhesség vége felé? Kézzsibbadás ellen valami trükk?

Figyelt kérdés

Az összes többi pózban nagyon zsibbadnak a kezeim. Háton is úgy fekszem, hogy majdnem félig ülve, különben meg is fulladnék :), de leginkább már sehogy sem jó.

37 hetes kismama


2011. jún. 5. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy nyugodtan aludjak háton, ha kényelmes, nem lesz a babának semmi baja!


Elmagyarázta, hogy mi történik ilyenkor:

Ha háton fekszel megnyomhatod a gerincednél lévő visszeret, aminek következtében rossz lehet a vérellátásod, és felébredsz arra, hogy nem kapsz levegőt. TE és nem a babád-ráadásul ez 1-2 másodperc,fel sem fogod igazán, a másik oldaladra fordulsz, és nem is emlékszel rá reggel.

Remélem érthető voltam.

Üdv,

29 hetes kismama

2011. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kitartás!

Már csak pár hét! :)

2011. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem olyan volt, hogy ha sokáig feküdtem a hátamon, akkor elkezdett zsibbadni a kezem. Éjszaka is sokszor ébredtem erre. Fura mód ez 28 hetes korom körül elmúlt. Most, hogy nagyobb a baba, már nem zsibbad, viszont nem annyira kényelmes háton feküdni, keményedek is akkor. Szóval én inkább oldalt fekszem. De a babának tényleg nem lesz baja a háton fekvéstől, te meg úgyis észreveszed, ha nem érzed jól magad.

33 hkm

2011. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

akkor jól van! :)

Csak úgy tudom kizsibbasztani a kezem... Újabban már a kés fogásától is zsibbad...

2011. jún. 5. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!