Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire utalhat az átlagosnál...

Ketteske kérdése:

Mire utalhat az átlagosnál több magzatviz?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok, a terheléses cukorvizsgálatom negativ, a babával az UH szerint minden rendben. Mi lehet a baj?

Már a 18 hetes UH-n is több magzatvizem volt, úgy látszik idővel nem csökkent, hanem nőtt a mennyisége. Járt már közületek valaki hasonló cipőben? Kell aggódnom?


2009. márc. 19. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy kell-e aggódnod nem tudom. Sajnos a sok magzatvíz lehet rossz jel is. De legtöbbször nem jelent semmi különöset. A magzatvíz folyamatosan termelődik és felszívódik és mint minden más ez is mondenkinél különböző lehet. A megítélése pedig szubiektív. Az ultrahangos orvos személyes véleménye, hogy soknak vagy kevésnek találja. Legutóbb nekem is írtak sok magzatvizet. Az orvosom azt mondta, hogy ha fiú a baba akkor szokott előfordulni, hogy bizonyos időszakban több. A legjobb, ha az orvosoddal beszélsz róla. Addig is nyugi!
2009. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is több a magzatvizem,de nálam megállapították a diabéteszt és ezt okolják.Én nagyon sokat olvastam ezügyben,mert engem is megrémített a dolog,de miután a baba szépen fejlődik és nem találtak semmilyen rendelleneséget nála,így bízom benne,hogy valóban a cukor okozza.Téged azzal nyugtatnálak,hogy utánajárás közben sok olyan kismamával váltottam ezügyben tapasztalatot,akik nem voltak cukrosak és a sok víz ellenére egészséges babájuk született,sosem derült ki,hogy mi volt az oka a több magzatvíznek.Annyi viszont közös volt bennük,hogy szinte kivétel nélkül nagy súlyú kisfiút szültek.Van -e összefüggés,nem tudom.
2009. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem is fiam lesz, de remélem nem óriásbébi....
2009. márc. 19. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami, mert az utolsó két uh-on nálam is több volt a magzatvíz, és 3770 grammal született a kisfiam, szóval elég nagy baba volt. A cukrommal nem volt semmi gond.
2009. márc. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!