Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mom értékem 0,68 a doki azt...

Mom értékem 0,68 a doki azt mondta nagyon alacsony mennyire izguljak és a magzatvíz az átlagosnál több, izguljak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
a Mom érték miatt nem izgulnék, az afp vizsgálat már elavult, mert sok minden befolyásolja az értéket, nem ad biztosan valós eredményt. A kissé több magzatvíz is a legtöbb esetben semmivel nem jár, azonban érdemes utánajárni. Végezzenek többször uh-t, ha minden alkalommal több vizet mutat, akkor érdemes egy vérvizsgálatot végeztetni, ami kiszűr bizonyos rendellenességeket. Nálam ugyanez volt, én a quartett-tesztet végeztettem el, ez kb. 85-90%-ban szűr 4 rendellenességre, azt mondta a dokim, ha ez negatív lesz, akkor nyugodjak meg és nem indokolt a magzatvíz vizsgálat, merthogy nálam azt is akartak csinálni. Egészséges kislányom lett, immár 3 éves. :)
2011. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 0.69 lett és én is paráztam. Aztán a dokim megnyugtatott, hogy a 12 hetes kombinált tesztem rendben van, az UH-n is látszott szépen minden, aminek látszódni kellett, a tarkóredő vastagsága is tökéletes volt.

Valóban nagyon elavult vizsgálat, egyre több helyen már el sem végzik az AFP-t. Ja... és a felső határt veszik figyelembe, az alsót már nem!

2011. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok az első hozzá szólónak milyen ez a quartett-teszt?
2011. máj. 2. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
ez egy szimpla vérvétel. Nekem a Magzati Diagnosztikai Központban csinálták azt hiszem 25 vagy 30 ezerért 3 éve. Nem tudom, hogy sztk alapon van-e. Ebből szűrnek 4 rendellenességre (down-kór is van benne). Első voltam.
2011. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!