Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák. Mit szólnátok, ha a...

Anyukák. Mit szólnátok, ha a 18éves lányotok ilyen levelet írna nektek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes. Sajnos anyukám az a tipus aki nem haggya végig mondani a mondandómat, ezért arra gondoltam, hogy levélben leírok mindent. Le szeretném írni neki, hogy hogyan szeretném folytatni a sulit, miből fogunk élni, hol fogunk lakni, hogyan képzelem a jövőt. Így legalább minden világos lesz neki, mindent el tudok "mondani" és megtudja érteni, hogy mit akarok.


Szóval ti mit szólnátok? Mire figyeljek a levél megírásakor? Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok. Kioktatást viszont nem kérek!


2011. jún. 7. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban szeretem, ha elémállnak és elmondják, de ha anyukádat ismerve jobb levélben, legyen.


El tudod tartani a gyereket? Az apja tud róla? Mert nem mindegy, hogy anyukáddal akarod eltartatni magatokat, vagy már van konkrét terved.

2011. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt csak Te tudhatod, hogy milyen a kapcsolatot az anyukáddal. Én annak idején le tudtam volna Vele ezt megbeszélni. De gondolom Nálad nem ez a helyzet.

Aranyos vagy, ahogy írtad: "hogyan szeretném folytatni a sulit, miből fogunk élni, hol fogunk lakni, hogyan képzelem a jövőt" :) Ezt mindenképp mond el Neki. Igaz, én nem tartom korainak 18 évesen a gyermekvállalást/ attól függetlenül, hogy gondolom nem tervezett volt/. Anyukám 16, 18 és 22 évesen szült minket, mellette fősulira járt. Szegény családból származott, de akkor még talán többet ért a család és barátok segítsége, támasza. Tisztességgel felnevelt bennünket, semmiben nem szenvedtünk hiányt. Ha meg szeretnéd tartani a picit /amit támogatok/, mindenképp finoman de magabiztosan vezesd fel anyukádnak. Először szerintem lehidal, talán kiabál vagy veszekszik, de másnapra lehiggad és belátja, hogy szükséged van Rá, ezért Neki mondtad el elsőként.

Nekem ez /lassan két gyermekes anyukaként/ jól esne. Megtörtént, a pici megfogant, már csak a kommunikáción van a hangsúly. Sok sikert!



/persze, ha ezen túl vagy jön még vagy ezer dolog, ami sokkal fontosabb :)


25 N

2011. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudom képzelni, hogy olyan természetű anyukád, hogy jobb írásban, és lehetőleg olyankor olvassa el, amikor tud rajta 1-2 órát egyedül, nyugodtan gondolkodni, akkor talán nem mond idegből olyat, amit nem úgy gondol.

Én arra kérnélek ha nekem írnád a levelet, hogy őszintén, reálisan, túlzások és fogadkozások nélkül. Pl. ne mondd, hogy van havi 200ezretek eltartani a babát, ha havi 110ezer van rá. Ne mondd, hogy majd te megmutatod milyen könnyű kicsibaba mellett tanulni, mert nem az. Törekedj a szerénységre, "húzd meg" magad, legyél visszafogott, elvégre nem te vagy most aki odamondogathat. És az esetleges neked nem tetsző reakciót se reagáld le sértetten. Legyél bölcs mostmár, hamár a védekezésnél nem voltál az.

2011. jún. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A baba apukája teljes mértékben velünk van. Nagyon szeretné ő is a babát, és anyagiakban is támogat majd.

2011. jún. 7. 19:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként védekeztünk. Gyógyszert szedtem.
2011. jún. 7. 19:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan kiborulnék, mert anno én is levelet írtam az anyukámnak :) Úgy gondoltam, személyesen nehezebb lenne, és nehéz lenne megfogalmazni. Ez nem volt igaz. Így utólag már sajnálom, hogy nem volt merszem a családom elé állni, és személyesen elmondani mindent. Nem volt elég bátorságom. Pedig ma már tudom, hogy egy gyerek felneveléséhez ennél sokkal több bátorságra van szükség.
2011. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én 24 vagyok most és 17 voltam mikor oda kellett állnom a szüleim elé ezzel.nem bántam meg.és tudod ha levelet irsz igy jön le a dolog hogy megcsinálni megtudod és elég felnőtt vagy de ide állni elé és felnőttként közölni már nem..levelet az iskolában irunk egymásnak...

állj oda és mondd el kerek perec..hiszen ha ennyire biztos vagy abban hogy fel tudjátok nevelni akkor nem lehet baj

2011. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az első ötletem az nekem is az volt, hogy személyesen, csak aztán lejátszódott előttem a jelenet és eg hatalmas nagy veszekedést láttam magam előtt, ahol senki nem hagyja, hogy végigmondja amit akar.

Ha anya elolvassa a levelet akár többször is, végiggondolja, dühöng egyet magában, aztán higgadtan megbeszéljük a dolgokat. Én csak a nagy veszekedést akarom elkerülni.....

2011. jún. 8. 09:29
 9/12 anonim ***** válasza:

ismét én a 24 éves..én is ezektől féltem de jobb ha tul van rajta az ember mert egyszer igy is ugy is ki bukik majd anyud.legyetek tul rajta az elején-.fogd fel ugy hogy hiába kiabál másnapra már jobb lesz.

én most várom a 3.babámat és rettegtem hogy apum mit szol hozzá pedig nem velük élünk,párom dolgozik mindenünk meg van.-aztán egy regel jött és annyit mondtam hogy ugy néz ki hogy kisbabát várunk (tervezett volt)...de még nem voltam orvosnál.azt mondta hogy de még el lehetz vetetni ugye?? mondtam hogy igen de nem fogom...látszott az arcán a félelem hogy menni fog e nekünk de azóta oda van..mindig hozza a finom nasikat és imádja ahogy nő a hasam..ne félj anyukádtol.én jobban becsülnélek ha elém állnál.

2011. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Állj elé! Az a tiszta!! Mert ha elolvas egy ilyen-vagy bármilyen más (terhes vagyok) levelet,akkor hiába "ül" magában,gondolkozva 1-2 órát,ha meglát,akkor úgyis azonnal letámad- ha valóban olyan,akivel nem lehet megbeszélni semmit.
2011. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!