Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott a munkahel...

Ki meddig dolgozott a munkahelyén a terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Én szereték akár 6-7. hónapig dolgozni. De sokszor hallom, hogy amint kiderül egyből táppénzre mennek és vissza se mennek onnantól, addig amíg gyes jár. Mi a véleményetek a munkáról a terhesség alatt? Mi még csak tervezzük a babát.
2009. márc. 20. 16:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én 7 hónapos korig dolgoztam,pedig néha kellett nehéz fizikai munkát is végezni!Később már nem fértem el a pocakomtól!
2009. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyen dolgozol,ahol nem vagy veszélyeztetve,akkor dolgozz,amíg jól érzed magad a munkahelyeden és amíg a terhességeddel sincs semmi gond,ami indokolná a pihenést!Én azonnal táppénzre mentem,amint kiderült hogy babát várok,mert nehezeket kell emelni és nem tudtak áthelyezni másik munkakörbe.
2009. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én a 6. hónap végéig, aztán pihentem otthon, de jobb is volt így, mert egy hónappal előbb megindult a szülés. Szerintem ha valaki már nem szívesen jár be a mh-re, nyugodtan menjen táppénzre, ilyenkor a baba a legfontosabb.
2009. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Július első hetére vagyok kiírva, és június első hetét meg le akarom dolgozni, hogy pont 4 hét legyen a szülésig. Részidőben dolgozom csak, viszont iskolába járok és a vizsgák majd csak május közepén lesznek. Addig egyszerre nyomom a melót, meg sulit. Elég nehéz.
2009. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Irodai munkát végzem. Akkor lehet, hogy ezt meg se lehet tervezni, hogy meddig fogok dolgozni. Csak amíg jól érzem így magam. Utolsó hozzászólónak kitartást a babáhóz, munkához és a vizsgákhoz!!! Írjatok még, hogy ki meddig dolgozott, érdekel:)
2009. márc. 20. 16:22
 6/19 anonim ***** válasza:
Én a 14. héten kellett, hogy abbahagyjam a munkát, mert kórházba kerültem. Úgy terveztem, hogy márciusig dolgozom, utána szabi plusz szülési szabadság, mert május végére várom a babát. De végül hamarabb kellett abbahagynom. Január végén visszamehettem volna, de inkább maradtam itthon, mert bár nem jár fizikai munkával a munkám, de sok a stressz, ezért nem bántam meg a döntésem. Májusban még államvizsgázom, estin egyetemet csinálok, és most 7 hónapos terhesen az egyetemre is elég bejárni. De ha nem lett volna a kórház, biztos én is tovább maradok a munkahelyen.
2009. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én magántanítok, így be tudtam osztani, hogy kényelmes legyen: a 8. hónapban már kevesebbet tanítottam, utolsót talán a 37. héten tanítottam.
2009. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Köszi, kell a kitartás, az tuti!


Amúgy nem teljesen úgy van, hogy addig dolgozol, amíg jól érzed magad. Ahol én dolgozom, ott minimum 3, ha nem 4 héttel hamarabb írásban kell szólni, mikor akarod a szülési szabadságot megkezdeni. Nem tudom nálatok hogy megy, de nálunk nem úgy van, hogy ma szólsz, hogy hétfőtől nem fogsz többet bemenni. (A táppénzt most ne keverjük ide, az nem tudom hogy működik. A sima szülési szabadságról beszélek.)

2009. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Amint megtudtam, hogy babás vagyok azonnal elmentem táppénzre, mert egy nagyáruházban dolgoztam 3 műszakba, így nem is mertem volna maradni,

Boldog babavárást,

19 hetes kismama:)

2009. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az utolsó három hónapot fogom otthon tölteni, de nem tétlenül. Hét emberre főzhetek, rakhatok rendet, irányíthatom a házunk felújítását, vásárolhatok a babócára, tanulhatok(ugyan nappali, ugyan iskola, de 8-12órákat melózok, kutyát macskát nem érdekli, ha rosszul vagyok, esetleg görcsölök, lóthatok, futhatok, és baromi nagy a pocakom, nem férek az asztalomnál el, és jönnek majd a vizsgáim is, amikre lövésem sincs mikor fogok felkészülni, ha dolgoznék)

És kimerültem. Eddig nem lehettem terhes, és nem hagyhattam el magam, eddig bírtam. És egyre többet vagyok újra rosszul, ájulok/szédülök, mert keringési gondjaim vannak elég régóta, nem akarom, hogy ebből is gond legyen. És sorolhatnám mi birizgálja így mindjárt 28hetesen a csőrömet még...

2009. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!