Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott a munkahel...

Ki meddig dolgozott a munkahelyén a terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Én szereték akár 6-7. hónapig dolgozni. De sokszor hallom, hogy amint kiderül egyből táppénzre mennek és vissza se mennek onnantól, addig amíg gyes jár. Mi a véleményetek a munkáról a terhesség alatt? Mi még csak tervezzük a babát.
2009. márc. 20. 16:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szia én amikor terhes lettem még az 2005-ben Augusztus 9-én volt meg utoljára a mensim,Szeptember 17-én csináltam egy terhességi tesztet ami pozitiv lett az Szombatra esett,utána való héten még Hétfőn elmentem éjszakás műszakba dolgozni, másnapra szabit kértem, Szerdán elmentem nőgyógyászhoz meg állapították hogy 5 hetes terhes vagyok,akkor kértem meg a ki választott orvost,hogy nem e kisérné figyelemel a terheségemet és kértem tőlle hogy táppénzre mehesek ő írt egy papírt a körzeti orvosnak.Csütörtökön elmentem a védőnőhöz kitőltötte a kis könyvet utána át mentem a körzeti orvoshoz és oda adtam a nőgyógyásztol kapot papírt és ő Szerdátol vett táppénzre.úgy hogy én 5.hetes voltam mikor táppénzre mentem és nem bántam meg legalább ki pihentem magam szülés előtt,Azóta sem volt erre alkalom már 3 éve lesz hogy éjjel,napal talpon vagyok nem győzők mosni,főzni,takarítani.Úgy hogy mindenkinek sok-sok síkert a gyerek neveléshez.
2009. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben vagyok, csak én külföldön, és nekem sincs itt egy családtag sem segíteni. Dolgozni muszáj, iskolába járni megint csak muszáj, és akkor még ott a házimunka is. Tényleg nehéz, de nem baj, ha már letudom a vizsgákat, csak pár hét munka még (kb 3), utána szülési szabadság. Nem sok időm lesz pihenni, rendezkedni szülés előtt.
2009. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szívesen melóztam volna még egy ideig, de a 6. héttől táppénzen vagyok. Vérezgettem és kórházba kerültem (nem volt nagy baj, nem a babától jött) és pár napig otthon szigorú pihenés. De azután sem engedtek vissza, mert állandó éjszakás voltam, onnan azonnal levettek, de ezután sem tudott a munkahelyem olyan melót biztosítani, ami nem járna stresszel, állandó áldogálással, szaladgálással. Így azóta itthon vagyok. Azért hiányzik a kis csapat, de úgy érzem, jobb is így. A baba érdekében bármit! :)

29 hetes kismami

2009. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ember tervez, Isten végez! Úgy tudom, hogy aki várandós, azt nem lehet éjszakai műszakban foglalkoztatni.

Lehet, hogy én is dolgoznék 6-7. hónapig, de lehet, hogy már az első pár hétben én is táppénzre megyek majd. De bárcsak már ott tartanék, hogy nekem is aktuális ez a kérdés:)

2009. márc. 20. 17:12
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudod! A kismamák nem dolgozhatnak éjszakai műszakban! Mint már írtam, engem is azonnal levettek éjszakáról és átraktak nappalra. Az éjszakai melóm is talpalós, szaladgálós volt, szóval húzós. Ám nappal sem tudtak sokkal nyugisabbat biztosítani. Ez van! Nem is baj. Így nem kell kérezkednem vizsgálatokra, nem volt probléma, hogy rosszul voltam az első hetekben, valamint a nap 24 órájában a babámra koncentrálhattam. Így utólag nem bánom. A csapat hiányzik, valamint a jó kis éjszakai pótlékom! Kevesebb a lóvém. Na de mint azt már írtam....a kisfiamért ez sem áldozat! :)

A 29 hetes kismami

2009. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én a 20. hétig otthon voltam, annyira hánytam.

Február 2től visszamentem dolgozni, de most megint itthon vagyok, mert összeszedtem egy hányós-hasmenős vírust. A kollégámtól, természetesen (irodai meló)

Megfontolandó dolgot mondott a körzeti:

miért nem maradok otthon most már, hiszen annyi mindent összeszedhetek a buszon is meg az irodában is, legyen a babám a legfontosabb.

Arról nem is beszélve, hogy a tömegközlekedés kínszenvedés, az emberek nem adják át a helyet, lökdösnek, összenyomnak...

Most úgy fest, hogy ahogy visszamehetnék dolgozni, szabira megyek, mert anyukámat műtik, és itthon maradok vele. Ápr. 1-én megyek legközelebb, de szerintem elkezdem majd letakarítani az asztalom...


Sajnos az anyagiak miatt az ember minél tovább szeretne dolgozni, legalábbis sokan így vannak körülöttem.

De azok alapján, amit a körzetim mondott, a legjobb lenne mindenkinek otthon tölteni a várandósságot is.


Mindannyiunknak boldog babásodást! :)

28 hetes

2009. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én tanítok. 28hetes vagyok és az utolsó 4hetet nem megyek.Nincs semmi problémám,úgyhogy azt a 4-5órát kibírom,nem tudnék itthon lenni.

Ha megszületik a picikém, 1tanévet kihagyok és amikor 15hónapos lesz visszamegyek. :)

2009. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én a 12. hétig itthon voltam, veszélyeztetett terhesként. Aztán visszamentem és a 26. hétig dolgoztam. Akkor újból itthon kellett pihennem, mert rossz helyen volt a lepény. :( Utána már nem is mentem vissza.
2009. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia!Én az 5.héttől vagyok itthon,pék vagyok egy hipermarketben,sok volt az éjszaka,és az emelgetés,sokszor egyedül voltam egy műszakba.Én szívesen dolgoztam volna még,de a férjem sem engedett,mert nem terhes nőnek való a 30kg-os zsákemelgetés.És nem kapok sokkal kevesebb táppénzt,és nem kell éjjel gürcölni.
2009. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!