Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szedik az anyukák már a...

Miért szedik az anyukák már a terhesség elején önszántukból a MagneB6-ot orvos tudta vagy javaslata nélkül?

Figyelt kérdés

Emlékszem,nekem anno a terhesség vége felé kellett szedni,külön orvosi javallatra mert kinyílt a méhszájam idő előtt. Aztán le is ellett vele állni,hogy kiürüljön mire szülni kell.


Itt is és fórumokon is olvasom,hogy anyukák szedik ha kell ha nem,akkor is ha a doki egyébként nem mondta. Picit éreznek valamit az alhasukban (naná,hiszen növekszik a méh és a baba is) és máris kapkodják befelé....


Ui: tényleg nem kötekedni akarok,ne essen nekem senki a válaszokban. És tényleg csak azokra gondolok akik csak úgy önhatalmúlag szedik,doki tudta nélkül.


2011. jún. 11. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nem tudom, amikor én terhes voltam, szedtem az Elevitet, de a doki még mellé felírta napi egy szemben a magneb6-ot és még vasat is kellett szednem 2x1-et
2011. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A terhesvitaminokban 100 mg körül van a magnézium. Az elég, ha a táplálkozásoddal beviszed a maradék szükséges mennyiséget. De ha valaki mondjuk csak a zsemlét tudja megenni, mert mindentől hánynia kell, muszáj pótolnia valahogy függetlenül attól, hogy görcsöl-e vagy sem.
2011. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én addig nem szedtem a magnéziumot, amíg az orvos rám nem szólt. Izomgörcseim sem voltak a terhesség alatt. De tényleg jót tesz egyébként az idegeknek, szóval miért ne szedhetné magától az ember? Tudni kell, hogy mennyit szabad és kész :)

Mondjuk a minap is volt egy kérdés, hogy 24 hetesen görcsöl a hasa, mit tegyen... "Rábeszélték" a magnéziumra. 24 hetesen, görcsökkel én inkább orvoshoz menetem volna. Nem hiszem, hogy a terhesség második trimeszterében ez olyan normális lenne...

34 hkm

2011. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elejétől napi 2 magnéziumot kellett szednem aztán 24 hetesen bevéreztem onnan fekvés reggeltől estig napi 4 órát ülhettem mászkálni nem lehetett és napi 3 magnézium vagy ha nagyon rossz volt akkor 3szor 2.. Azt mondták sok mindent nem lehet tenni mert méhszáj nem nyílt akkor lehet olyat csinálni hogy összevarrják...

2011. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem szedni önhatalmúlag a magnéziumot. Nem görcsöltem csak keményedett többször a hasam az orvosomhoz pedig nem tudtam elmenni azon a héten mert szabin volt. Amikor elértem azt mondta jól tettem és megemelte az adagomat, sőt 34 hetesen be is fektetett mg infúzióra és utána is kellett szülésig szednem.
2011. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 alaszka ***** válasza:
Az orvosom azt mondta hogy nem lehet túladagolni, 1000 mg-ig nyugodtan be lehet szedni. Az első terhességnél nekem senki nem mondta, hogy szedjek, és ki is nyílt a méhszáj idő előtt. Most a 2-nál, már magamtól kezdtem szedni, egyébként megjegyzem, mindig a MagneB6-ot mondják az orvosok, amiben össz. 46 mg magnézium van, ez kb. a szenteltvíz hatásával egyenlő. Szóval, ha vannak idő előtti keményedések, akkor legalább napi 500 mg-ot kellene beszedni. Ezt tapasztalatból tudom, mert most 37 hetes vagyok, idő előtt keményedtem megint, és ezek akkor csökkentek, ha 500-750 mg-ot szedtem be. Ez 2 vagy 3 Béres Magnézium tabletta. Már abbahagytam, hisz már a végén vagyok.
2011. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Akik parásak,főleg első babásak,azok szedik többnyire. Nekem ajánlotta a doki a vége felé,de én már napi 2x1-től túladagoltam a szervezetemet a 3x1 helyett és olyan hasmenés kapott el,hogy csak na. Szóval nem hiszem,hogy sokkal többet tudnának szedni belőle,mint amennyi valójában szükséges.
2011. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 sumergo ***** válasza:

Meg azok is szedik, akik tudják, hogy nem elegendő, amit a táplálékkal bevisznek! Nekem terhesség előtt is szednem kellett időnként, mert különben begörcsölt a vádlim! Nem szeretném ezt megélni terhesen, mert nagyon rossz! Inkább szedek 2 naponta 1 Béres Mg-ot. Ha majd úgy érzem, naponta fogom. A nőgyógyászom is tud róla, azt mondta bajt nem okoz, ha szedem, a hiánya viszont okozhatna bajt!

19 hkm

2011. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!