Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő mit néz az első...

A védőnő mit néz az első látogatáskor? Családnézőbe jön, de még csak 11 hetes terhes vagyok, és nem értem miért kell meglátogasson.

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,egyszer ki kell jönnie a baba születése előtt.

Szerintem is felesleges még ilyen korán. Én 28hetes vagyok és az enyém mondta,h kijön,ha már nem dolgozok,mert jönni kell neki.

2009. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk nem nézett semmit. Leültünk a konyhában,kitöltötte a kis könyvemet (tanácsadáson nem volt idő) ,hozott különböző kiadványokat a szoptatásról, a terhességről,és egy Kismama újságot. Valamint megkérdezte,hogy van-e valami kérdésem. Nekem is valahogy a 11-12 hét környékén jött,úgyhogy semmit nem tudtam kérdezni,hiszen még igazán fel sem fogtam,hogy babát várok. Ha jól emlékszem minden trimeszterben egyszer várható. Mondjuk nálam sűrűben jött mert itt van a házzal szemben a rendelőjük,és több babához is jár a hazában. Ilyenkor megcsörgetett,hogy benézhet-e. Engem nem zavart,aranyos,fiatal csaj. Elvileg egyébként azt nézik,hogy megfelelő-e a környezet a babának.
2009. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja,ezt én se értettem soha,de környezettanulmányt készit,hogy megfelelő helyre érkezik-e a baba.Hozzám is kijött,minden hónapban,mikor megszületett a kicsi,akkor meg minden héten.Eléggé idegesitő volt nekem,mert nem az első gyerekemet szültem!Idegesitett!
2009. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fent leirtakért biztos lepontoznak,de akkor is ez a véleményem!
2009. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy szülésig min. 3x jön. Szülés elött nem sokkal, hogy megnézze a körülményeket Az egyik ismerösömnek, meszelést is tanácsolt, a higiénia miatt. Én most 14 hetes vagyok és felújjítanám a lakást (parkettázás, burkolás, nyílászárócsere...) nem tudom ebből mit szűr le. De szerintem senki se akarná rosszkörülménye közt tudni a babáját. 11 hetesen korai szerintem is, hogy kimenjen. Boldog babavárást! :-)
2009. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 10 hetesen voltam a terhesgondozóban,ott mondta a védönö,hogy majd a köv.hónapban eljön hozzánk,jött is,meg azóta minden hónapban! Én se értem,minek jön ilyen gyakran,na meg a gondozóban is találkozunk minden hónapban.
2009. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta 3x jön majd meg meg nem születik,elöször a 12.hetig jön.nalunk tett egy villamlatogatast aztan ment is,bar elözö nap voltam nala kiskönyvet töltöttünk,es tartott egy tanacsadast,vagyis inkabb en kerdezgettem a kerdeseimet,de a következö alkalommal mar nem tudom mit fogunk csinalni mert most nincs kerdesem,de remelem addigra lesz,engem meg nem idegesitett de megertem mit erzett az elöttem szolo,en sem nagyon vilesem el olyan emberek tarsasagat ,plane ilyen "intim es erzekeny "allapotban,akit nem igen ismerek vagy nem tartozik a barataim köze.
2009. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megnézi hogy adotak e a feltételek ahhoz hogy egy kisbabát oda vigyél,minél többször megy anál jobban megismer téged és a családodat,mert ez egy hosszú kapcsolat lesz, még a gyermek születése után is minden hónapban megfog látogatni benneteket,legelább a gyermek 1 éves koráig. 1-2 éves kortól pedig 2-3 havonta, 2-3 éves korig pedig fél évente. És utána is még a gyermek be nem tölti a 18.évét addig a csálád része lesz a védőnő, és ő képviseli a gyermek érdekeit.
2009. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!