Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első vérvétel előtt kell enni...

Első vérvétel előtt kell enni vagy nem? Egyik védőnő azt mondta úgy menjek, hogy előtte 1 kifli 2 deci tej,1 órával előtte. A másik, hogy éhgyomorra. Akkor most hogy kell mennem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképpen éhgyomorral menj mert ha teheléses vércukor-vizsgálat nincs is(1 kifli,2 deci tej után is mért vércukor) akkor is mindig nézik az éhomi-éhgyomorra vett cukorértéket!!

A többit ott elfogják mondani.

Boldog babavárást!

37 hetes km

2010. márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Szia!Nyugodtan lehet enni!Én is ettem és senki nem mondta,hogy éhgyomorral kell menni!Én,akkor 8 hetes voltam!:-)Teljes vérképet néznek meg vércsoport meghatározás meg ilyenek!Terheléses cukor még ilyenkor nincs!:-)26 hetes kismama
2010. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Első vérvételen és mindig néznek éhgyomorra vércukrot,mert fontos hogy normál tartományban legyen az egész terhesség alatt.

Szerintem inkább ne egyél,mert ha kell ott megeszed-iszod gyorsan amit kell,hamar elmegy 1 óra de ha már ettél akkor visszakell menned máskor.

37 hetes kismama

Első voltam

2010. márc. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Második vagyok!Itt miskolcon nincs ilyen!Csak 24-25 hetesen van terheléses cukor!:-)
2010. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg távol áll tőlem hogy kötekedjek,nem is ez a célom,tényleg DE az hogy nézik az ehomi vércukrot az alap minden vérvételnél,az nem terheléses vércukor!

Fontos tudni az egész terhesség alatt az ehomi vércukrot és ha valaki vérvétel előtt iszik vagy akár csak dohányzik is akkor az befolyásolja az eredményt!

Első voltam

2010. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Második vagyok!Én eddig minden vérvétel előtt ettem kivéve a terheléses cukrot!Soha senki nem mondta,hogy rossz az eredményem vagy,hogy ne egyek vérvétel előtt!Második babám és az elsőnél is így volt!Én még ezt nem is hallottam,hogy néznek vércukorszintet minden vérvételnél,de lehet,hogy náalatok így van!
2010. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom,nálatok hogy van.De nekem elmondták amikor a vérvétel beutalójáért mentem, hogy nyugodtan lehet enni reggel.Mert nem olyan jellegű a vérvétel.A következő az AFP lesz,de az előtt is lehet enni.De ahogy a válaszokat olvastam, ez nem mindenhol van így.A legegyszerűbb, ha megkérdezed a védőnőt, vagy az orvosod.
2010. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is lehet enni minden vérvétel előtt, kivéve a terheléses cukorvizsgálatnál. Cukrot csak a 24. hét körül néznek. Az első vérvétel nálunk ebből áll: (somogy megye) vérkép, toxoplazma, vércsoport megállapítás, hepatitis. Ezek miatt nem kell éhgyomorral menni.
2010. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én direkt rákérdeztem a dokitól,védőnőtől hogy lehet e enni vagy inni,és azt mondták hogy az összes vérvételnél lehet,kivéve a terheléses vércukornál nem,ami a 25.hét körül van.(Miskolc)19h
2010. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!