Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Hogyan tudnám...

Mit tegyek? Hogyan tudnám meggyőzni anyukámat?

Figyelt kérdés

18éves vagyok és terhes. Nem volt tervezett, gyógyszer mellett fogant. Szeretném megtartani a babát, illetve szeretnénk megtartani a párommal!

Anyukám erről hallani sem akar. Nem érdekli, hogy mit mondok, csak az abortusz lebeg a szeme előtt!


Nekem már csak 1évem van hátra a suliból, aztán meg lesz az érettségim. Sulit fogok váltani, levelezősön fogok leérettségizni. A párom fősulis, már csak 1féléve van hátra(3tárgy nem sikerült neki). A páromnak van saját lakása(nem albérlet) Júliustól, lesz munkája is, 80.000ft-ot fog keresni. Lesz 80.000ft+gyes+csp. Én úgy gondolom, hogy ennél rosszabb anyagi helyzetben lévők is vállalnak babát.


Mit tegyek, hogy anya elfogadja azt, hogy terhes vagyok?

Nem szeretnék vele haragban lenni. Leginkább azt nem szeretném, ha kirakna otthonról! Lenne, hova menni, hisz ott van párom lakása, de akkor sem esne jól.


Már semmivel sem tudok hatni rá. Egyik fülén be, másikon ki.


2011. jún. 20. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Általában ilyen helyzetben csak akkor enyhülnek meg a szülők mikor már a kezükben tartják a kisunokát. Vagy néha még akkor sem.

Eddig milyen viszonyban voltál anyukáddal?

2011. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A döntést már meghoztátok, az anyagi-lakhatási helyzetetek megoldott, egy dolgot gondolj még végig: úgy érzed, párod az, akivel az egész életedet le fogod élni?

Ha a válaszod igen, akkor költözz párodhoz, kezdjétek el kialakítani a kicsi helyét, anyukád legkésőbb az unoka megszületésekor meg fog békélni a helyzettel.

2011. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó viszonyban. Nem nevelt szigorúan, bárhová elengedett ha menni akartam. Ennek ellenére normális is vagyok :D Az a baj, hogy anya nagyon önfejű. Tudom, hogy szeret és hogy csak félt, de akkor is...
2011. jún. 20. 15:16
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd rá, hogy megeméssze. Ez a legjobb amit tehetsz. Kényszeríteni úgysem tud az abortuszra, mert már nagykorú vagy.

Tudod...én 22 évesen estem teherbe tervezetten, 23 évesen szültem. Mikor bejelentettük anyámnak, majdnem szívbajt kapott. Mivel állandó munkám nekem sem volt, csak alkalmiak, párom (mostmár férjem) viszont akkor is jól keresett. Kb. terhességem 6. hónapjától már kezdte megszeretni a picit, mostmár egyenesen imádja (9 és fél hónapos):))


Hagyd, hogy megbékéljen. Ha terhesség alatt nem is, de ha meglátja, úgysem fogja tudni nem szeretni!:)

Gratulálok, remélem problémamentes lesz a terhességed!:)

2011. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát a nagyon jó viszonyt elég nehéz lerombolni. Szerintem meg fog békélni, csak új még a helyzet és valljuk be elég kétségbeejtő.

Biztosan nagyon megijedt, kell még idő míg feldolgozza.

Beszélgessetek sokat erről. Ne veszekedjetek, beszélgessetek.

Majd megbékél.

2011. jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem szoktunk erről beszélni, úgy teszünk mintha nem történt volna semmi...
2011. jún. 20. 15:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy anyukád nem áll mellettetek.

Jó, hogy ilyen alaposan átgondoltátok a jövőre vonatkozó terveiteket, már csak azt kell számításba vennetek, hogy a rezsi mennyi lesz várhatóan. Érdeklődjetek utána ,hogy az önkormányzat mivel tudna támogatni titeket.

Sajnos egy baba igenis sokba kerül, még akkor is, ha mindenből használtat/olcsót vesztek neki, vagy ha minden ruhaneműt-babakocsit stb ajándékba kaptok. Mert pelus kell, gyógyszerek.. ne adj isten tápszer, ilyen oltás, amolyan vitamin, talán speciális lábbeli stb... mindig van váratlan kiadás :-(

Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak! Isten ments! CSak az mondom, hogy számolgassatok és éreklődjetek, mert nagyon nagy teher egy fiatal párnak, ha a létminimumon küzdenek, pláne babával.

(tudom miről beszélek: 3 és 1.5 évesek a gyerekeink és a max gyedet+csp-t elviszi a megemelkedett hitel, tulajdonképpen a párom tanítói fizetése marad, de ebből lejön 55-58 ezer ft rezsi (és nincs se kábeltv-nk, se vonalas telefonunk, odafigyelünk a víz-villanyhasználatra stb), télen alsó hangon is 75. És a maradékból kell kaját-ruhát-gyógyszert-pelust stb kigazdálkodni.

na ennyit a vacak anyagiakról.


Anyukádra visszatérve: Ha már döntöttetek, akkor igazából nem sok mindent tehet, és te sem. Ha nem békél meg, akkor nyilván nem marad más, mint a költözés, ez előbb-utóbb úgyis bekövetkezne, mert gondolom a babát együtt akarjátok majd felnevelni.

Próbálj meg leülni vele és nyugisan, komolyan elmondani amit itt is leírtál, hogy a sulit is befejezed (nyilván emiatt is aggódik )és az anyagiakat is végigzongoráztátok. Őszintén mondd el, hogy számítasz a lelki támogatására, mert ez egy fontos életszakasz számodra és szükséged van rá. Talán még a sokk hatása alatt áll, de idővel remélem szelídülni fog az ellenérzése...

Drukkolok nektek!

2011. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt nem írod, hogy a pároddal hogy vagytok! Csak az anyagiakat írod vele kapcsolatban...


Lehet anyukád attól tart, hogy nem biztos a kapcsolatotok, még fiatalok vagytok stb. Ha anyukád látná, hogy a párod mennyire nagyon szeret téged, lehet, enyhülne.

2011. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A párommal 2éve együtt vagyunk, 1éve eljegyzés is volt, és ha minden jól megy szeptemberben összeházasodunk. Nagyon komoly a kapcsolatunk, úgyhogy anya még attól sem félhet, hogy gondol egyet a barátom, aztán már mással van. Nem ilyen. Nagyon megbecsül engem :)


Amúgy olyan jó olvasni, hogy ilyen rendesek vagytok :)

Köszönöm mindenki válaszát.

2011. jún. 20. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Adj neki időt...


te már úgyis döntöttél, ezt meg kell, hogy eméssze. Talán a 12. hét után, amikor már nem lesz visszaút, akkor jobban fogtok tudni beszélni erről...


Szerintem ha jó a viszonyotok, ez nem fogja elrontani, csak most még meg kell emésztenie, hogy nagymama lesz.


Drukkolok nektek nagyon!

2011. jún. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!