Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SEGÍTSÉG! Genetikai mintavétel...

SEGÍTSÉG! Genetikai mintavételnél mi a teendő? Mennyi a kockázat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tegnap voltam terhesgondozáson, 19 hetes vagyok, és azt mondta, az egyik értékem a határon van, nézessem meg.

Elmentem a kórházba, ahol szabályosan körberöhögtek, hogy kár volt engem ennyire megijeszteni, én amikor a tanácsadó jobban megnézte a vérvételes papírt, talált egy eredményt, ami 2,5 alatt jó, és nekem 2,85.

Elkezdte magyarázni, hogy akkor majd a méhlepényből vagy honnan vesznek mintát egy nagy tűvel, és 3 hét mire kiderül, baj van-e, de ha baj van, akkor sem tud mit csinálni, el kell hajtani a babát, stb.


Nagyon megijedtem, volt már valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége? Mire számítsak? Maga a vizsgálat fáj? Van kockázata? SOS :(


2011. jún. 21. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is, nyugalom! Ha a genetikus nem látott komoly kockázatot, nagy a valószínűsége, hogy nincs is baj.

A vizsgálatnak van kockázata, ami 1%. Nekem csinálták és elmondhatom, hogy még nem hallottam senkiről az ismerőseim közül, hogy bármi bajuk, esetleg vetélés lett volna belőle (pedig sokuknak megcsinálták). Szóval: tényleg a lepényből vesznek mintát, közvetlenül a köldökzsinór mellől. Egy nagy tűt szúrnak a hasfalon keresztül a méhbe, uh-ellenőrzés mellett. A babát nem tudják megsérteni, emiatt ne aggódj! az enyém láthatóan még arrébb is húzódott, mikor beszúrták a tűt :)

A szúrás és a mintavétel nem fáj, de elismerem, kellemetlen, ahogy odabent kotorásznak... én kaptam érzéstelenítőt , így csak a kotorászást és a nyomkodást éreztem a hasamban. Utána 2 óta fekvés, majd vagy még az éjszakát is a kórházban töltöd vagy hazamész. néhány hétig kímélned kell magad otthon is.

Nekem negatív lett a minta, de megtudtam, kislányunk lesz :)

minden jót! megkérdezhetem, hol fogják csinálni a mintavételt?

2011. jún. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm!

a Bajcsyban fogják csinálni, pénteken, igyekszem megnyugodni...

Azért nagyok ijedt, mert 19 éves vagyok, tehát fiatal, a családban sem volt semmiféle betegség, akkor mégis mi ez az egész? :/

2011. jún. 21. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetlen értékből nem lehet messzemenő következtetést levonni. Épp ezért mondta a genetikus, hogy kár volt ennyire rád ijeszteni :)

Ha van még kérdésed a vizsgálatról, nyugodtan írj, akár privit is, bár nekem Kecskeméten csinálták, de a lényege ugyanaz :) ÜdV

2011. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Nagyon remélem, nem lesz semmi baj...

Nekem azt mondta az orvos, 7-re oda kell menni, befektet, de délután már ki fog engedni, akkor is izgulok.


Az egy dolog, hogy félek a tűktől, mert ennyit ki kell bírnom a kisbabáért, de még jobban félek, hogy baj lesz.


3 hét, mire kiderül az eredmény, addig meg megőrülök!


Hihetetlen ijesztő volt, amikor elkezdte mondani, mi a teendő, hogyan kell elhajtani a babát, hogyha életképtelen, stb, annyira sírtam :(

2011. jún. 21. 18:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne is gondolj ilyesmire! Mondjuk elég fura a doki, hogy ezt így ecsetelte! látod, az enyém akkor sokkal normálisabb volt. meg sem említette, hogy gond lehet. Különben a 2 genetikai uh-n mit mondtak? megkérdezhetem, milyen eredményed lett magasabb?
2011. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


AFP 0,89 - emiatt mentem vizsgálatra, mert ez elvben határérték

THCG 2,85 - ez pedig állítólag 2,5 alatt normális


Viszont most olvasom, hogy az is kihozhat fals eredményt, ha "rosszkor" veszik le a vért.

Ilyenkor mi van? :/

2011. jún. 21. 18:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Az AFP magában nem igazán jelent semmit. sok országban nem is alkalmazzák, mert elavult és tényleg nagyban befolyásolja, hogy megfelelő időben vegyék le. sajnos a másikat nem tudom, mi... De az AFP eredményhez mindig hozzá szokták nézni a genetikai uh-k eredményét is.. Az jó volt?
2011. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

egészen eddig minden jó volt (nem tudok pontos adatokat)

ponthogy a másik eredmény az aggasztó az orvos szerint, egyre csak arra gondolok, hogy ez nem történhet meg velem...

2011. jún. 21. 18:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd csak, itt az utolsó kérdésben is szerepel ez a rövidítés, a tiédnél magasabb eredménnyel... [link]
2011. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


próbálok megnyugodni.....

2011. jún. 21. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!