Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki elmagyarázná nekem? Én...

Valaki elmagyarázná nekem? Én végképp nem értem.

Figyelt kérdés

A legutolsó UH-n, amikor 31+4 hetes voltam, 1 héttel nagyobbnak mérték az adatai alapján 32+5 hetesre és hogy II. fokban érett a lepény. Ma voltunk UH-n megint, most már 35+6 hetes kora ellenére mérték 37+3 hetesre és hogy I. fokban érett a lepény!!

Egyrészt az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor ekkora eltérés lehetséges-e a hetek tekintetében, illetve, hogy most I. fokban érett a lepény, túlhordhatom-e esetleg? Olvastam olyasmit, hogy ilyenkor nagyon valószínű a túlhordás emiatt..

Köszönöm a válaszokat! :-)


2011. jún. 21. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a lepény az utolsó uh óta megfiatalodott volna... Ugyanaz a doki csinálta mindkét uh-t?

Nekem végig l. fokban volt csupán érett a lepény... a 38. héten szültem simán. Az meg, hogy a baba méretei kissé nagyobbak a számított koránál megint lehet az orvos számlájára írható (kicsit arrébb tette a kurzort) vagy tényleg nagyobb a babád az öröklött tényezők miatt.

2011. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eddig minden UH-n más doki volt, de a papírokra így volt írva.. Azért értetlenkedtem én is, mert azt hittem, hogy nem "fiatalodik".. :-))

Lehet öröklött tényező is, mert párom 4.5 kg-val született, most is nagy darab, a sógorjelöltem se kicsi, én viszont átlag súllyal, 3.25-el születtem..

Majd meglátjuk, ha megszületik....

Köszi a választ! :-)

2011. jún. 21. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az eltérés simán belefér. Ilyen korú terhességnél már sok függ a genetikától is. Az én babámnak pl ahány adatot néztek annyi különböző hét szerepelt a papíron. Nem volt két testrésze ami szerint ugyan akkora hetes volt. Pedig arányos baba.

A lepényre azért nem tudok mit írni, mert nem hiszem, hogy az "visszafiatalodik" I.-re. A lepény a terhesség előrehaladásával elöregedik. Megfiatalodásról még nem hallottam. :)

2011. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szülésznőm jót mosolygott az uh-n a papírra írt hó+nap-okon. Ő mindig azt mondta, az, hogy az orvosok mit és hogyan számolnak, igazán nem sokat számít :) a babák sokkal jobban tudják, mikor vannak készen arra, hogy megszülessenek. igen, az első 12 hétben még úgy-ahogy működik ez a fajta uh alapján végzett számítás, de utána a genetika mindent töröl.
2011. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért szívesen kihúznám a tervezett időpontig, mert még nem végeztünk teljesen a felújítással.. :-) Ha a genetika is beleszól, akkor valószínű, hogy egy kicsivel nagyobb baba lesz, bár kislány.. :-)

Köszi a válaszokat mindenkinek! :-D

2011. jún. 21. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!