Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most aztán végképp nem tudom...

Akire77 kérdése:

Most aztán végképp nem tudom mit csináljak. Válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés
26hetes terhes vagyok,eddig ugy gondoltam talán jobb lenne fogadnom lassan egy orvost.érdeklödtem jobb-e fogadni orvost vagy mindegy.ma voltam a védőnőnél akinek felvetettem ezt a dolgot és ő azt mondta több éves tapasztalattal a háta mögött,hogy nem biztos hogy jobban járok ha fogadok orvost.hiszen nem az orvosok vannak velem végig a vajúdásnál hanem a szűlésznő.és hiába fizetek én majd 100ezer ft az orvosnak ha a szűlésznő és a nővérek bunkók velem.aztán ha ugy gondolom szűlés után is adhatok pénzt ha megérdemlik.nagyon elgondolkodtam ezen mit is csináljak.jelzem nem vet fel a pénz lenne annak a pénznek más helye is.ki hogy döntene vagy esetleg döntött ilyen helyzetben.köszönöm elöre is a válaszokat
2011. jún. 7. 15:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Inkább egy kedves szülésznőt fogadj meg.
2011. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A védőnő jól mondta. Ha fogadsz szülésznőt az maximum feleannyiban van, mint az orvos vagy kevesebbe. A fogadott szülésznő nemcsak a vajúdásnál van ott, de előtte a vizsgálataidat is átnézi és ha baj lenne, akkor szól az orvosnak. Vagy, ha ügyeletes orvos nem törődött valami részlettel, akkor ő megmondja neki, h bizony van ott valami, ami nagyobb körültekintést igényel.
2011. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Én nem fogadtam orvost, felesleges dolognak tartom. Ha mindenképpen fogadni akarsz valakit, akkor az tényleg inkább a szülésznő legyen.

33 hkm

2011. jún. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

nekem fogadott dokim volt, imádtam őt, ő kísérte végig az egész terhességemet, 3 hetente jártam hozzá terhesgondozásra, de nem magánba, hanem a kórházba. Nincs "tarifája", viszont minden ő általa gondozott kismama szülésére bemegy a kórházba, legyen az akár vasárnap hajnal. Nekem az ő jelenléte nagyon sokat számított a szülésnél. A burokrepesztést ő csinálta, ő vizsgálgatott óránként, fél óránként, ő bíztatott, ő mondta, hogy mit csináljak a kitoláskor, ő varrt össze, ő jött be minden nap a kórházba meglátogatni, ő csinálta a varratszedést, a 6 hetes kontrollt, stb... A szülésznők (nekem kettő volt, mert közben volt a váltás) nem voltak fogadottak, ott helyben ismertem meg őket, nagyon kedvesek voltak és profik, a dokimmal szorosan összedolgoztak, tehát szerintem itt is a doki volt inkább a lényeg, az ő utasításait követték. A doki mondta, hogy legyen EDA, legyen oxitocin, a szülésznő meg végrehajtotta amit ő mondott. Szerintem az orvos a fontosabb, emiatt.

Habár tőlünk előre senki nem kért pénzt, mivel nagyon hálásak voltunk nekik, a dokinak 65-t, a szülésznőknek 10-et 10-et adtunk, egy csokidesszert kíséretében, közvetlen a baba születése után.

2011. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Végülis igaza van. Nekem nem volt fogadott orvosom. De szülésznőm se. Mégis akit kaptam szülésznőt, nagyon meg voltam elégedve vele. Végig velem volt, kedvesen, türelmesen viselkedett. Akármit kértem ugrott. 26 órát vajúdtam és csak néha hagyott ott. És ott volt a szülésem végéig. Pedig már rég lejárt a műszakja.
2011. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a szülésznő sincs ám veled végig a vajúdás alatt, ő is ki be járkál, nekem volt hogy csak fél óránként nézett be, amikor pl. folyt az infúzió, de miért is nézett volna be gyakrabban, nem volt semmi gond. Ha a párod bemegy veled, ő úgy is ott fog ülni melletted végig, ő bőven elég állandó jelenlétnek. A doki szakmai tudása a fontosabb szerintem mint a szülésznőé.
2011. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
mármint hogy a 16:28-as voltam
2011. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott dokim,végig velem volt,szülésznőt nem fogadtam,de ő is végig ott volt,még enni sem ment el mellőlem.

Doki kért 80000-t,szülésznőnek adtunk 10000-t.

Én úgy gondolom hogy a kismamák általában a biztonság miatt fogadnak dokit.

2011. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Azt mondják valóba h ha egészségesek vagytok és a babáddal minden rendben akkor csak pénz kidobás az orvos megfogadása.Én az első babám várom és van fogadott dokim.Mi ugy vagyunk vele h az a havi kis összeg amit kér annyit megérdemel a baba.(mi se vagyunk milliomosok)Én konkrétan azért akartam dokit mert nem szívesen gondolok bele h minden egyes vizsgálatnál más-más doki nézegessen és lehet egy olyannál szülök aki egyszer se vizsgált...meg sztem ahány orvos anyi vélemény és nem akartam azon agonizálni h melyik utasítást kövessem.Én ezzel érveltem emelett. De kinek mi válik be...Nagyon elégedett vagyok a dokival és azt tudni kell h kedvesebb mind ha egy kis pénzt lát :-S
2011. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
18:57-es, ez nem egészen így van, hogy ha nincs fogadott doki akkor mindig más vizsgál. Újpesten az sztk-ba végig ahhoz jártam terhesgondozásra akinél legelőször voltam. Nem is szeretik, ha máshoz megy be az ember. Egyszer be akartam menni egy másik dokihoz, mert akihez jártam szabadságon volt. Meg akartam kérni, hogy nézze meg a leleteimet. Hát szó szerint elhajtott, hogy vigyem ahhoz akihez járok...
2011. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!