Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos (leszokó) kismamák?

Dohányos (leszokó) kismamák?

Figyelt kérdés

Miután megtudtam, hogy terhes vagyok, megpróbáltam abbahagyni a cigizést, a védőnőm segítségével. Ment is hónapokig, nem gyújtottam rá. Egészen a 24. hétig. Akkor elszívtam egy szálat, aztán mégegyet... Nagyon szégyenlem és abba akarom ismét hagyni, de félek a kudarctól. Párom nem dohányzott sosem, nem tud megérteni, nem bíztatott mikor sikerült, pedig rohadt nehéz volt. Kérlek ne kövezzetek meg, így is padlón vagyok, nagyon zűrös időket élek át (talán ennek is köze van a gyengeségemhez). Tudnátok bíztatni? Esetleg kismamák akik még csak most rakják le, csinálhatnánk együtt?

25 hetes km


2011. jún. 23. 09:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Gyerünk, hajrá, meg tudod csinálni!!!!! Amikor nehéz, gondolj a picikédre, simizd meg a pocakodat, és tömd tele a szádat rágóval :)
2011. jún. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:

Nézd, nem foglak bántani, de nem is veregetem meg a vállam. Igen, mindenkinek vannak bajai. Az anyósomnak 7 millióval tartoznak, lehet,hogy nem lesz fedél a feje felett, egy barátunkról most derült ki,hogy rákos. Vannak bajok mindenhol. Nem is kicsik.

Én is dohányos voltam. Tegnap is eszembe jutott,amikor tök idegbe azon kapadoztunk,hogy hogy szerezzük vissza a pénzt,hogy rágyújtok, de mégsem. Mert végig gondoltam,hogy szerencsétlen gyerekem mit tehet erről! Meg,hogy mennyire mákom van,mert nekem elsőre megadatott a baba, más meg éveket vár rá, a fél karját odaadná, na az biztos nem gyújtana rá. Úgy érezném,hogy nem érdemlem meg a gyerekem. És ez így is van. Ne haragudj, de erős dohányosként is úgy gondolom,hogy aki a cigit piát (itt a rendszeres ivásra gondolok) nem bírja megállni, az nem is érdemli meg,hogy anya legyen!

Mindig az jusson eszedbe,hogy amikor szádhoz a veszed a cigit, az csak neked jó, de a gyereket mérgezed.

2011. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
25%
Hát ahogy már írták is... mindenkinek van baja. Ezzel takarózni nem lehet. Én is dohányoztam 8 évig, mégis egy szó nélkül letettem, és volt is annyi eszem, hogy SOHA EGYET SE mert az már nem csak egy lesz, jön a következő meg a következő. Döntsd el (bár már késő) hogy anya akarsz lenni, vagy önző.
2011. jún. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok erős maradni. Utolsónak írnám, nekem most kicsit más jellegű és nagyobb problémáim vannak mint amiket leírtál. Egyszerűen sírógörcsöt kaptam és úgy éreztem ha nem nyugszok le, elveszítem a babámat. Nem tudom miért az a koszos bagó volt az egyetlen amit találtam hirtelen, nincs hobbim, nem találtam más megnyugvást. Tudom, hogy ez nem mentség, nem is azért írtam, a férjem is csak olyan mint te, (nem vagyok anyának való, ha rágyújtok) ahelyett, hogy bíztatna.
2011. jún. 23. 09:34
 5/45 A kérdező kommentje:
Miért késő?
2011. jún. 23. 09:35
 6/45 anonim ***** válasza:
47%

Mert már anya vagy. Mostmár el van döntve. Kizárásos alapon önző már nem lehetsz. (Olvasd el újra a mondatot és megérted...)

A férjed meg nem támogat... miben kellene? Valahol igaza van. Leszokni ő nem tud helyetted.

2011. jún. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Köszönöm a bíztatást, meg tudom csinálni, a rágó jó ötlet, veszek egy rakással, meg almát is, legutóbb az bevált.
2011. jún. 23. 09:38
 8/45 A kérdező kommentje:
Már értem, félreolvastam. Leszokni nem tud helyettem, de a "társam", azért segíthetne lelkiekben. Én is így tettem, mikor ő fogyózott.
2011. jún. 23. 09:39
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Találj valami mást a cigi helyett:rágó,csoki.... ami nem káros a kicsire,mert még előtted áll a szoptatás idő is...
2011. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
17 éves korom óta cigizek, most várom a második gyerekemet. Az elsőnél is, meg most is, amikortól pozitív lett a teszt, onnantól egy slukkot nem szívtam. És nem is kívánom, mert sokkal erősebb bennem az az érzés, hogy azzal ártanék a babának.
2011. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!