Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohanyos kismamak, ellenervekk...

Dohanyos kismamak, ellenervekkel teli kismamak, es a par szal mellett voksolo kismamak! Ki hogy velekedik a dohanyzasrol kismamakent?

Figyelt kérdés

Van egy ismerösöm. Legyen H. most a neve, az egyszerüseg kedveert. H. erös dohanyos mar evek ota, es most 2 honapos terhes. Kijelentette, hogy az ö anyja is vegig dohanyozta mind a harom terhesseget, ezert szamara sem indokolt, hogy lerakja a cigit. Egy masik ismerösöm: A. Neki az az erös meggyözödese, hogy inkabb napi par szal cigi, minthogy az anya testeben lerakodott rengeteg katrany, salak illetve mereganyag egyenesen atjusson a bababa. Mert allitolag, ha az anya hirtelen lerakja a cigit, akkor az anya ugyan kitisztul, de a baba kapja nagy dozisban a sok mereganyagot. Viszont ha par szal cigivel "szinten tartja magat az anya, es igy nem okoz akkora gondot.". En a magam reszerol a harmadik taborba tartozom, aki nem lenne kepes elszivni egyetlen szal cigit sem, tudva, hogy felelöseggel tartozom a babam egeszsegeert, es meg veletlenül sem szeretnem, hogy keves oxigent kapjon, vagy barmi mas ebbol szarmazo baja /betegsege legyen. Teljesen egyertelmu volt, hogy nem szabad, hogy szigoruan tilos a dohanyzas terhesen!

Kerdeznelek titeket : ti melyik "taborba" tartoztok, milyen erveitek vannak?


2009. febr. 14. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Egyik ismerősöm és már 8éve cigizett mire teherbe esett a tavasszal. Szerinted lerakta?? Dehogy! miért is?? Még mi voltunk a hülyék,hogy mertünk neki szólni. Napi jó egy dobozzal elcigizett,közbe néha botozgatott is.

Nem rég szült,2700grammos a bébi,és 48 cm. Büszke lehet magára. Ja és kiírt időpont előtt szült 2nappal...úgyhogy még koraszülésről sem beszélhetünk. Ő meg le volt döbbenve hogy milyen picike lett,szegény gyerek.

2009. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én nagyon ellenzem a dohányzást, a terhesség alattit meg főleg!


Az olyannak (anyának nem nevezem), amelyik még a gyermeke egészsége érdekében sem tud lemondani a cigiről, annak én bizony nem is engedném, hogy gyereket szüljön! Mert milyen élete lesz annak a gyereknek.


Attól is rosszul vagyok, amikor az ilyen tolja a babakocsit és kezében meg füstöl a cigi.


Az, hogy a saját egészségét tönkre teszi, az ő dolga, de a gyerekéét???, az ilyen nem anyának való.


Ez az én véleményem.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A dohányosok minden értelemben függők. Tőlük nem lehet felelősségteljes gondolkodást elvárni, és a klasszikus reakciókat mutatják, ha függőségre hívod fel a figyelmet (tisztelet a kivételnek) Ez a pár szál cigi elmélet is... kifogás.

Igazából nagyon nem érzem szükségét, hogy érveljek, tehát trivialitás, hogy a dohányzás árthat a mamának, a gyereknek. Csak a gyereket sajnálom, mert ő az igazi áldozat.

2009. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
egy ilyen no sosem fogja azt erezni a gyerekehez amit mi,akik nem cigizunk mi akik igenis mindent megtennenk a gyermekunk erdekeben.hisz ok meg a cigit sem tudjak lettenni a babajukert,akkor mit erezhetnek a gyerekukhoz?egy cigizo anya nem mondja,hogy szereti a picijet.hissz menyi minden karos dolog megy a cigi alltal a baba szervezetebe,1cigi nem is a nikotintol karos,hanem a tobbi kb.4000karos szertol ami benne van.4000!!!ugyhogy nincs mirol beszelni.ha nem tudja letenni a cigit akkor ne is kezdjen bele egy baba csinalasba.
2009. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 évig dohányoztam,de mikor megbeszéltük párommal,hogy jöhet a baba,hónapokig nem cigiztem,mikor nem akart összejönni a gyerek,és csökkent az elhatározás napi 2-3 szálat engedélyeztem magamnak!Mikor meg terhes lettem és még csak a gyanú volt,azonnal lemondtam a 2-3 szálról is!Én kibírom a gyerekemért mindent!Több mint egy évet vártunk mire megfogant!Ha megszületik(előre láthatólag még 17 nap) utánna sem gyújtok rá,mert szerintem is csúnya a kisbaba+cigiző nő kombinálció!
2009. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Csak azt tudom mondani, ha valaki erős dohányos akkor én az vagyok! Hétfőn + lett a tesztem azóta nem gyújtottam rá, aki nem cigizett soha az nem tudja, hogy nehéz leszokni róla, én azt mondtam ha megtudom, hogy terhes vagyok akkor abban a pillanatban leteszem a cigit! ÍGY IS TETTEM! a párom is dohányzik, de ha meglátna cigivel a kezemben állapotosan nem tudom mi lenne, de sok jó nem!!!

2009. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy gyakorlatilag teljesen egyforman gondolkodunk, es maximalisan eliteljük, es visszataszitonak tartjuk az önzesböl, a felelotlensegbol eredo kismama dohanyzast. Megis van egy olyan sejtesem, hogy mi kevesebben vagyunk. :( Szomoru, hogy a környezetünkben valoban nem egyertelmü sok nö szamara, hogy micsoda veszelyeknek teszi ki a babajat...

Ha valaki esetleg tud v.milyen statisztikai eredmenyt ebben a temaban, az jo lenne!

Szep napot, köszönöm a valaszokat, es szeretetteljes, boldog babazast mindenkinek! :)

2009. febr. 14. 14:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem modhatnám, hogy olyan nagyon régóta dohányoztam. Viszont nem kis erőfeszítés kellett, hogy letegyem! Viszont amint elkezdtünk próbálkozni, csökkentettem és mielőtt teherbe estem, letettem a cigit. Percig sem volt kérdés, hogy leteszem e vagy sem! Szomorúan látom, hallom ha egy kismama dohányzik! És én is elborzadva látom, ahogy a dohányos kismama tolja a babakocsit, hisz ha nem fújja közvetlen a babára, mégis a tüdejéből tisztul és akart, akaratlan is "ráfújja" a babára! És ha még szoptat......

Szomorú, ha egy kismama arra hivatkozva szívja, hogy "rosszabb ha leteszi".

Szerintem ez olyan, mint pl az influenza. Azt sem kapja el mindenki. Szóval egy dohányos kismamának sem feltétlen károsodik a magzata( főleg ha tényleg nagyon keveset szív). Na de mi a biztosíték, hogy az ő babája épen születik, időre, megfelelő súllyal....

Anyukám is dohányzott mindhármónkkal (igaz tényleg nagyon keveset!), na de akkor most én is mondhatnám, hogy ha mi is 3 kiló fölött, megfelelő súllyal, egészségesen születtünk, akkor én sem ártok a babámnak???

Egy baba óriási felelőséggel jár. Ha annyi erőnk sincs, hogy letegyük a cigit...........

Bocsi ha kicsit hosszúra nyúltam!

24 hetes kismami

2009. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szia. en 6 evig dohanyoztam, egeszen addig amig teherbe nem este, azaz amig meg nem tudtam, h. babat varok, pedig még akkor még inkabb kivanta a szervezetem a cigit, aztan alig 3 nap alatt lemondtam vegleg rola.abban a 3 napban csak 1-1,5-2 szalat szivtam el, de a lelkiismeretem nem hagyott nyugodni.kemeny fuggoseg, de a gyereked iranti szeretete nagyobbnak kellene h. legyen egy anyanak mintsem a sajat testi vagyat tegye elso helyre, pedig edesanyam cigizett eleg erosen mikor engem vart, koraszulott lettem. alig maradtam meg.28 hetre szulettem.32cm, 1kg 30deka sullyal.
2009. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Szia!En is meglepodok h ide a terhesseg reszlegbe milyen sok dohanyos kerdest tesznek fel.Pl.multkor kakadtam azon h az volt a kerdes:Dohanyos kismamak!Jo lett az uh eredmenyetek a 30.heten.Szoval az ilyen dolgoktol meg kerdesektol a hideg futkos a hatamon.Miert nem fogjak fel h az a baba fuldoklik ilyenkor es nem jut eleg levegohoz???Es egyet ertek az elottem szolokkal:Nem anya az ilyen.Ez egy nagyon nagy onzosegre vall,ha mar most nem a ggyerek az elso akkor kesobb sem lesz az.En meg olyan baratokhoz sem jarok amiota babas vagyok ahol tudom h bagoznak a lakasba.Persze az utcan ezt nem tudom sajnos kikerulni,de igyekszem a leheto legtavolabb tartani a babamat az ilyentol.

A kerdes feltevojenek meg az elottem szolonak gratulalok ehez a jo hozza allashoz es kulon tiszteletem annak aki letette a bagot.Jo tudni h meg vannak kismamak akik igy gondolkodnak.

Jo babavarast.20 hetes kismami

2009. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!