Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaruha kérdés? Milyen...

Babaruha kérdés? Milyen ruhákat, milyen méretben és az egyes méretekből hány darabot vegyek?

Figyelt kérdés
Első babámat várom és október elejére vagyok kiírva. Előre is köszönöm!
2011. jún. 28. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Októberi babám van, és nekünk ennyi dologra volt szükségünk a ruhákat illetően:


56-os, újszülött:

- 8-9 hosszú ujjú rugdalózó

- 8-9 rövid ujjú body

- 1 kis kesztyű

- 1-2 kis zokni

- 1 vastag sapka, 1 vékony benti sapka

- 1 hálózsák (vastag)

Kaptunk pár egyberuhát is (kislánynak), de ez nem szükségszerű.

62-es ruhákból már inkább nadrágokat, pulcsikat vettünk, és azt adtuk a bodyra.

Újszülöttként szinte mindig rugiban volt, mert azt könnyebb volt ráadni, nem kínoztuk őt annyira az öltözködéssel.

2011. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

56-os bodyból+rugiból vegyél 3-4 db-ot(nem kell belőle sok mert hamar kinövik)

62-esből is vehetsz egy pár darabot

kis zoknikból legalább 5-6 párat

valamint harisnyából is vegyél min.1-et

2011. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2011. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ja és egy overálunk is volt, ha mentünk sétálni vele, az úgy emlékszem 68-as méretű volt, az első hetekben még majd eltűnt benne a baba, de azért jó volt, és így több hónapig tudtuk használni.
2011. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekünk azért kellett több a rugiból, bodyból, mert az elején még sokszor lett pisis-kakis, és ha csak 3-4 rugink lett volna, akkor naponta kellett volna mosnom (így csak kiöblítettem a kakis cuccot, de nem indítottam be naponta a mosógépet). Volt, hogy naponta 3x öltöztettük át. :)
2011. jún. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod előre. A lányom az 56-os ruhákat 7 hetes koráig hordta. De utána a 62-est csak két hétig tudta, szóval tulajdonképpen vehettem volna rögtön 68-ast. De hát ki tudta előre?

A rugdalózóit se nagyon tudtam ráadni, mert folyton kihúzta belőle a lábát, meg a talpas nadrágból is. Így ő 3 hetes kora óta nadrág-zokni kombót hord. :)

Amúgy én bodyból szoktam többet venni 10-12 darabot, mert az fogyó eszköz, koszolódik. Meg most pólóból, mert nyáron azt adok rá inkább. De pl. nadrágból, pulóverből nem kell sok, max. 2-3 darab, többet úgysem használsz. Pizsamából (napozóban alszik újabban) van még kb.6-7 darab, mert sajnos azzal is előfordulnak balesetek (pl. hasmenés idején), és nem mosok minden nap.

2011. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pici harisnya jól fog jönni,vegyél pár darabot.

Aztán body-k,pár darab rövidujjú és több hosszú ujjú.

Csak kényelmes és pamut dolgokat vegyél,felesleges divatolni,és minél inkább csillog villog egy ruhácska annál kevésbé praktikus.


Alul lábnál legyen patentos,és lehetőleg sehol máshol,mert nyomhatja a babát. Ha háton patentos és háton szeret aludni akkor azért,ha meg elől patentos mondjuk keresztben és hason szeret aludni akkor azért.


A két részes dolgokat nem ajánlom,mert bár tündériek tudnak lenni ezek a szettek,de egyáltalán nem praktikusak.

2011. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hulye kerdes, de mi a kulonbseg a body es a rugdalozo kozott?
2011. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Igen sajnos előre nem lehet tudni, hogy mekkora lesz a baba és hogy az egyes méretek meddig lesznek jók rá. Ezért is dilemmázom ennyire és kértem segítséget.
2011. jún. 28. 16:18
 10/16 anonim ***** válasza:
A body olyan kis trikószerű valami (hosszú vagy rövidujjú), amit a lába között tudsz begombolni és ott véget is ér. A rugi pedig egy komplett ruha, lábrésszel és általában a lába közt kapcsolható.
2011. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!