Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van szükség apasági...

Miért van szükség apasági nyilatkozathoz orvosi igazolásra a fogantatás, és a szülés várható időpontjáról?

Figyelt kérdés

Két éve született a kisfiunk, akkor elég volt a kis könyv. Most telefonáltam időpontért, és mondja a hölgy, hogy igazolást mindenképpen vigyek. Kérdeztem, hogy erre miért van szükség. Értelmes választ nem kaptam, csak azt, hogy elég ha egy receptes papírra ráírja az orvos a két dátumot. Hát, ez aztán az igazolás!

Hat éve élünk együtt, van egy 2 éves kisfiunk, most várjuk a kis tesót, senki nem vitatja az apaságot, mégis úgy kell igazolnom a fogantatás időpontját mintha csaló lennék.

Én ezt elég felháborítónak érzem. Párom is csak nézett nagy szemekkel, hogy ez mekkora ostobaság!

Az még csak hab a tortán, hogy megjegyezte az ügyintéző, hogy ha lenne házassági anyakönyvi kivonat, akkor erre nem lenne szükség. Na, bumm! Már ítélkeznek is?! 3 éve vagyunk jegyesek, de tudatosan halasztottuk az esküvőt, mert már szerettük volna, ha jönnek a babák, viszont mivel nagy esküvőt tervezünk így praktikusabb, hogy akkor tartjuk, ha már kicsit nagyobbak lesznek.


2011. jún. 28. 16:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem nehéz beszerzni, itt az elv, ami érthetetlen. Beszéltem a dokimmal, annyit fűzött hozzá, hogy "na, ezek sem normálisak".

Ez tipikus magyar bürokrácia, semmi értelme, de azért csináljuk.

2011. jún. 28. 20:52
 12/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is kellett 2 éve is,meg most is.Szerintem ha házasok vagytok,akkor elvben senki nem csalja meg a másikat,hisz azért keltetek egybe.Viszont ha nem vagytok azok,akkor elméletileg akárkitől foganhat az a gyerek,és ha én azt mondom Pistának,hogy tied a gyerek,Pista vállalja,eljön,aláírja,oké.De ha van egy papírod,amire rá van írva mikor fogant,akkor Pista tiltakozhat,hogy "de én nem is voltam akkoriban veled".Szerintem nincs ezzel baj,úgyis mész gondozásra,odaadja a doki és kész.Szerintem ezzel az apákat védik,hogy ne lehessen őket csőbe húzni.
2011. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Furcsának találom az itteni hozzászólásokat. Ezek szerint a többség teljesen elfogadja, hogy amennyiben nem vagy házas, benne van a pakliban, hogy csalod a párod. Vagy legalábbis nem érzi sértőnek, hogy ezt vélelmezik.

Pedig nem a papíron múlik a hűség. Én csak abban az esetben kérném ezt az igazolást, ha az apa bizonytalankodna aláírás előtt.

Nem az okoz gondot, hogy megírja a dokim, mert gyakorlatilag hetente találkozunk, mivel elég nehéz terhességem van sajnos. Valószínű ezért is vagyok érzékenyebb, mint általában, de én bántónak érzem, hogy igazolást kell erről vinnem. Ami plusz jó a dologban, hogy arra hivatkoznak, hogy az anyakönyvezéshez van erre szükség (két éve nem volt belőle probléma), az orvosom pedig mondta, hogy ők bizony nem kérik (ÁEK), és a legtöbb kismamájának egyáltalán nem kérték az apasági mellé, mégis gond nélkül megkapták a születési anyakönyvi kivonatot. Ezek szerint önkormányzat függő.

Nem ügy, megírja, de az elvi feltételezést továbbra is bántónak érzem, és azt is, hogy pusztán papír alapján tesznek különbséget a párok között.

2011. jún. 29. 11:33
 14/14 sumergo ***** válasza:

Nekünk lombikos a babánk, tehát 100 % ki az apa, bár nem vagyunk házasok, de 7 éve együtt élünk. Mégis kell igazolás, pedig lombiknál nincs is miről beszélni, egyértelmű az apa. De ez a törvény, így kértünk papírt az orvostól. Ő is megjegyezte, hogy lombiknál ez elég vicces, hogy ilyet kell vinni.


21+2 hkm

2011. jún. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!