Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP 0,76 a HCG 1,29. Down...

AFP 0,76 a HCG 1,29. Down kockázat 1:2000-hez. Doki továbbküldene. Jogosan ijesztett meg?

Figyelt kérdés

Nagyon beijesztett. 34 éves vagyok, azt mondta, hogy az AFP az alsó határérték, a HCG meg magasabb....


Azóta szédülök, hányok, tiszta ideg lettem :(

Tudom, hogy elavult módszer az AFP, meg hogy sok helyen már nem is csinálják...de akkor is!


2011. jún. 28. 20:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

nézd csak mit találtam neked, hátha megnyugtat kicsit:


"dr. Csákány M. György: - Mert ez az AFP, ez az alacsony AFP, ez egy tévhit. Statisztikusok igazolták, hogy a nagyon alacsony AFP értékkel összefüggésben gyakoribb a kromoszóma-rendellenesség. De az összefüggés nem erős, nem igaz, nem kellően igazolt. Tehát ez egy hisztéria, amelyik most itt elterjedt a magyar lakosságban, valamilyen téves tájékoztatás révén és viszonylag, alig alacsonyabb, 1-2 értékkel alacsonyabb AFP-nél is rohannak amniocentézis genetikai vizsgálatot csinálni, pedig a kockázat ezzel nem nő meg lényegesen. Vannak számítások mennyivel, ezek minimális, a kor az egyetlen, amivel egyértelműen tudjuk, ill. vannak olyan egyéb vizsgálatok is, tarkóvastagság mérés, ill. vannak vizsgálatok, amik valóban utalnak erre, a kicsit alacsonyabb AFP nem. Itt nem tudom konkrétan mennyi volt, de ezeknek általában az az oka, hogy korábban veszik le, szóval ez az AFP ez egy hiszti, alacsony AFP dolog ezt hadd minősítsem kis túlzással, de hisztériának."

2011. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

UGYAN EZ VAN VELEM IS, NYUGODJ MEG KÉRLEK!


Amikor az orvos közölte, mi van, napokig bőgtem, hánytam, minden bajom volt, aztán megcsináltattam a biopsziát, ott is mindenki megnyugtatott, magánklinikán is jártam genetikusnál, ő is azt mondta, semmi baj sincs!


Ez 2 roppant elavult érték, évek óta megy a huza-vona, hogy tiltsák be itthon is, mert semmire sem jó, csak ijesztgetni vele a kismamákat...


Remélem tudtam segíteni :)

2011. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm Mindenkinek a megnyugtató szavakat!

Jó olvasni azt, hogy nem sok alapja van a félelemnek.

A hisztéria tényleg jó szó! Most nagyon rám illik! :)


Az a baj, hogy annyi mindent összeolvastam, hogy csak a rémségek járnak a fejemben: az, hogy minden érték tökéletes volt és mégis beteg lett a baba :(


Kedves Utolsó: próbálok megnyugodni, köszönöm!

Szívből örülök, hogy Nálatok minden rendben van! :)


Bízom Hajdú dr-nőben, remélem csak jókat fog mondani jövőhéten szerdán Kistökimről :)

2011. jún. 29. 07:12
 14/15 anonim ***** válasza:
Én két hete voltam 12. heti kombinált Hajdu doktornőnél. Az uh tökéletes, tarkó 1,6 mm, orrcsont is látható. A laboromnál a PAPP-A alacsony lett, de még így mondta genetikus doktornő,hogy negatív az eredményem, ilyen előszokott fordulni. Sőt mondta is,hogy ne ijedjek meg, ha az AFP-m sem lesz a legjobb, hiszen itt minden rendben volt, negatív az eredményem, jó az uh-om! Nem is értik,hogy miért kötelező az AFP,ami egy elavult vizsgálat. Engem megnyugtatott. Az Istenhegyi klinikán már 95 %-ra szűrik ezeket! Ha ők azt mondják minden rendben én elhiszem nekik!
2011. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, az 1:2000-hez alacsony kockázatnak számít...


Az afp ici-picit alacsonyabb, de nekem 2 éve 0,7 volt, és nem rémítgettek egyáltalán. Egészséges kislányom született.

2011. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!