Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van, eddig diétáztam, de?

Figyelt kérdés

A diétával eddig sikerült kordában tartani a terhességi cukorbetegséget, de most kiderült, hogy holnaptól pedig inzulin kell. Akinek ilyen volt, hogyan birkózott meg vele. Én irtózom a tűtől, a vérvételen is rendszerint elfordulok, hogy ne is lássam, igy nem tudom hogy szúrom meg magam.

De persze a piciért mindent. Ilyen esetben a szülés hogyan zajlik le? Mert mi apás szülést tervezünk, nincs fogadott orvosunk.

36 hetes kismama


2011. jún. 29. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is terhességi cukros vagyok és a 22. hét óta inzulinozom magam. Másfél hete voltam a nőgyógyászomnál és kérte, hogy ha kb. 35-36. héttől csökkenteni kell az inzulin adagot szóljak neki, mert az azt jelenti, hogy a terhességi hormonok egyre jobban csökkennek és lehet, hogy indításos lesz a szülésem. Ilyet még nem hallottam, hogy valakit a 36. héten állítsanak rá inzulinra, hiszen napok, sőt hetek is kellhetnek, hogy beálljon a cukor szint, nálad meg lehet, hogy addigra meg lesz a baba.

Szerintem célszerű lenne nőgyógyász véleményét is kikérni.

2011. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem a 26. heti cukrom volt magas(3,2 és 9,6), azóta jártam minden héten vérvizsgálatra terhelésesre, s rendben volt, e héttől kezdődött, hogy felment 8,1 és 9,3-ra. Csütörtökön kell menni, s akkor beállitják az inzulinadagomat. Mondjuk én sem értem, hogy miért kell már erre a kis időre. Nőgyógyászhoz kedden megyek, akkor mondom neki.
2011. jún. 29. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!