Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van, már 4 hete diétázom, és most valahogy "besokalltam". Van valaki még így?

Figyelt kérdés

Eddig mindig jó volt minden, reggel 5,5 körül van a cukrom, 1 órával étkezés után pedig nagyon odafigyelek,hogy 7 alatt maradjon.De valahogy ezen a héten ugyanolyan mennyiségeket ettem mint eddig és 7-8 közötti értékeket mértem evés után.

A másik hogy nem tudok napi 5-6x enni, max 3x egyszerűen nem megy, bár túlsúlyos vagyok és az orvos azt mondta hogy semmi baj nem lesz ha fogyok is a babával (eddig 5kg ment le), már unom is azt amit ehetek...

27 hetes vagyok és néha már nem tudom mit ehetek, mert egyszer teljesen jó lesz az értékem tőle, máskor pedig magasabb.


2011. júl. 28. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

én az eleje óta diétázok néha nálam is előjön ez.

de nem hinném hogyha rendesen betartottad eddig is akkor olyan nagy gond lenne ha bűnözöl egy kicsit.

2011. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
most neked kell is mérned magad vagy csak önszorgalom???
2011. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én 17 hetes korom óta diétázom és 22. héttől még inzulint is adok hozzá napi 3 alkalommal. Nekem pont az első 4 hét volt nehéz és utána ráálltam gondolatban a "kötelező" étkezési időpontokra. Nekem kötelező a napi 5x étkezés az inzulin miatt, de szerintem a babának kell is ennyi a fejlődéséhez. Tízóraira próbálok 20 g ch-nak megfelelő korpovit kekszet tejjel vagy kefírrel enni, uzsira pedig gyümölcsöt.
2011. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De jó hogy írtatok köszi!:)

Bella!A diabetológusom mondta hogy mérjem.Eleinte étkezések előtt-után, most már az éh és az utániakat kell mérnem.

És ti mit szoktatok reggelire enni?Mert nekem "minden" fellövi és megadom magam nem tudom mit egyek.Tej ugye eleve kilőve, bármilyen kenyér(fehér szóba sem jöhet persze ez alap) vagy gyümölcs is felviszi (7re gondolok).Vagy egyet üres sonkát?

Arra gondoltam lehet túl szigorú vagyok magamhoz és ha 7 lesz kaja után akkor az jó nem pedig rossz.?!?!?!?!?!

2011. júl. 28. 14:07
 5/19 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok:

Neked nem adtak táplálkozási táblázatot? Nézni kell nagyjából a kaják glikémiás indexét is, azaz lassan vagy gyorsen felszívódó, mert annak arányában emeli meg a cukrot.Fontosa napi 5-6-szori étkezés és azok között teljen el 2 óra. Fehér zsemlét már az elején elfelejthettem, mindenből teljes kiőrlésűt kellett beszereznem. A legjobb a Ceres kenyerk közül a magkeverékese és a Lidl-s szeletelt graham kenyér. Reggelire soha ne igyál tejet, mert reggel nagyon megemeli cukrot és minden étkezéshez egyél rostos ételt is, ugyanis lassítja a felszívódást, így lassabban emeli a cukrot.

Nálam egy nap pl:

reggeli: virsli (akármennyi lehet nincsen benne szénhidrát), 1 szelet kenyér, fél paradicsom

tízórai: 2 dl tej, 4-5 kanál kefír, korpovit keksz, felvágott

ebéd: vmilyen leves (max 1. ek. tésztával), főzelék tojással v. virslivel v. sült hússal

itt megjegyezném neked, hogy nálam pl a paradicsom leves nem vált be, őrülten megemelte a cukromat

uzsonna: 2 db alma (kettő együtt 220g-os), 2 db korpovit

vacsora: tojás rántotta, 1 szelet kenyér, sav.káposzta

utóvacsora: 1 kefír, 2-3 db korpovit

2011. júl. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én azt figyeltem meg, hogy ha iszom evés után pl. 2 pohárnyi vizet, akkor sokkal kevesebb lesz a cukrom, mintha nem innék semmit. (sajnos hajlamos vagyok keveset inni). Valamint ha evés után lepihenek, akkor jóval többet mérek, mint amikor teszek-veszek vagy sétálok utána.
2011. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
szia én 11hetes terhesen lettem insulinos és diétáznom kell kb 1 2 hete hogy jobb a cukrom..elöször én sem ettem 5 ször csak 3szor..és ennek az lett a következménye hogy a 2 kaja között lement a cukrom 3 ra vagy az alá..igy bármit ettem keveset és kevés szénhidrátot..magas lett a cukrom mert hirtelen felvitte..de azota regglizek 1-2 kis szelet rozskenyeret felvágottal..tizorai 1 alma vagy 1 kefir..ebéd főétel attol függ mi ha több szénhidrátos akkor keveset ha fözelék pl többet kicsit..üzsi alma v kefir..vacsi vagy az ebéd ami volt vagy ami reggel..és most már jobb a cukrom..
2011. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy allergiás állapot miatt kell diétáznom- sok ételféleséget nem ehetek. Pl tejet-tejtermékeket, pulyka-sertés-marhahust, szóját, tojást... stb.stb. és még sorolhatnám

Mivel kismama is vagyok- alig kivánok meg valamit, de amit ennék esetleg azt meg nem lehet. Kinszenvedés minden nap a kajázás miatt. Fogyok is rendesen egyébként. :S

Szoval - igaz nem cukorbetegség miatt - de elhiszem mit érzel- engem ez az egész táplálkozás már kikészít idegileg.

Már 4hónapja vajas piritós paprika-paradicsom a reggelim- és hiába szeretem már ha rágondolok elhányom magam tőle....

:S

Kitartást kivánok!

2011. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia én nekem is a 24 heti cukorvizsgálaton kiderült diétázni kell. már 3 hete csinálom, én is már most elkezdtem néha bűnözni mert már én is kezdek ingerült lenni néha h nem ehetek amit szeretnék, ezért ha megkívánok valamit akkor abból eszem próbálom akkora beiktatni mikor kaja idő lenne, mert azért csak kismami vagyok :D nekem 150gr diétám van az én napi kajám igy néz kis, bár mostanság szoktam abból enni amit a férjemnek csinálok, csak kevesebbet mint eddig.

R:3 szelet rozsos kenyér, rá vaj, felvágott paradicsom, paprika

T: egy alma korpovit kekszel

E: parajfőzelék, sült combika, főtt krumpli 1-másfél szem

U: 150gr sárgadinnye

V: melegszendvics

már 2 kg fogytam én is, nem is bánom mert túlsúlyal kezdetem bár mondták már aszistens ismerősöm a jelölt szülésznőm hogy ha néha néha bűnözök nem semmi bajunk. és ennek örülök is mert nagyon szeretek enni, ez nekem egy nagyon nagy büntetés, de fiamért mindent.

Én a reggeli 7kori kajára vagyok pipa h azért fel kel kelnem de már megszoktam és ha semmi dolgom akkor vissza fekszem 10ig :D nagyon sok kitartást kívánunk magunknak

te tudod h mitek lesz?

2011. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Jó érzés hogy ennyien írtok, ha ezt tudom előbb kiírom a kérdésem:)

Kaptam ch táblázatot és azt mondta az orvos hogy 7 alatt legyen a cukrom 30-20-50-30-20+20+10 elosztásban a napi kaja.

Ha nem megy menjek vissza és elküld terhes diabra ott segítenek.Ha akkor is rosszabbodik akkor inzulin, de hogy ne aggódjak 10-13 as cukorral is egészséges babák születnek(ha a mért érték párszor fordul elő és nem folyamatosan!!!) és remélhetőleg visszaáll ha megszülök.

Félreértés ne essék "elvagyok" (keseredve:)), csak néha unom, és nem vagyok éhes akkor is ennem kell ugye...

Sokat tanultam abból amit írtatok!Pl azóta reggelire graham kenyeret eszem, mert bármilyen más teljes kirőlésűt eszem, 7,2 körül lesz a cukrom.Ja és 1 szeltről beszélünk!!!2-3 szeltre nem is merek gondolni.

Igen tudjuk, elvileg 2x is kisfiút láttak:)Igaz októberben szülök, de még sosem vártam ennyire a nyár végét:)

Édesítőszert mit használtok?

2011. júl. 29. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!