Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhesen mentél...

Hány hetes terhesen mentél táppénzre?

Figyelt kérdés

Október legvégén fogok szülni. Tulajdonképpen semmi bajom, tök jól érzem magam, és még alig-alig látszik meg rajtam a terhesség. Még mondtam is a védőnőnek, hogy ha ilyen könnyű lesz a szülés, mint a terhesség, akkor elégedett leszek... :)

Csak mostanában elgondolkozom azon, hogy meddig is akarjak én még dolgozni? Kihúzzam nyár végéig? Vagy írassam magam táppénzre? A párom is kérdezte a minap, hogy nem akarok-e itthon maradni?

De mit mondjak az orvosnak? Hazudjak, hogy nem érzem jól magam? Vagy legyek vele őszinte, hogy nincs kedvem már tovább dolgozni? A leleteim kifogástalanok, ülőmunkát végzek, irodában, tehát ez sem indokolja a táppénzt.

Na meg mostanában nagyon rászálltak a táppénzesekre. Nem fogják majd rám, hogy táppénzcsaló vagyok?


Na meg akkor hogy fogják majd számolni a táppénzt? Az első 15 nap betegszabadság (70%) és aztán táppénz kevesebb pénzért, vagy már az első naptól táppénz? A közelmúltban megjelent olyan hír, hogy a veszélyeztetett terheseket az első naptól táppénz illeti meg, betegszabadság nem. Most akkor ez hogy is van az én esetemben? Nem vagyok veszélyeztetett, de még viszonylag messze lenne a szülés időpontja.


2011. júl. 5. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

8. héttől.

Ha táppénzre mész,akkor papíron veszélyeztetett leszel,akkor is,ha kutya bajod.Szerintem nyugodtan lehetsz őszinte a dokival,nem csinálnak ügyet belőle.

2011. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6. héttől. Megtudtam, aznap már nem is mentem. Olyan a munkahelyem, hogy nem is lehetne. nem problémáztak vele, megértik :)
2011. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én egyáltalán nem mentem táppénzre, én is irodai munkát végeztem. 33 hétig dolgoztam, majd kivettem a szabijaimat, aztán kivettem a Tgyást szülés előtt 28 nappal. De ez az én esetem, mondjuk én szerettem dolgozni járni, egyáltalán nem volt megterhelő. 33 hetesen is csak azért jöttem már el, mert nem fértem az asztalomhoz. :)
2011. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

18. héttől.

Ha nem esik nehezedre dolgozni, nyugodtan maradhatsz, ha mégis otthon lennél inkább, szólj a dokinak, nem fog ügyet csinálni belőle.

Mivel terhesség alatt táppénzre csak akkor írnak ki, ha veszélyeztetett terhes vagy, így neked első naptól táppénz fog járni.

2011. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tkp. eddig én is hasonlóképpen gondolkoztam (gondolkozom), mint Te, kedves harmadik válaszoló. Csak pár napja meginogtam egy kissé...
2011. júl. 5. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:
10. héten mentem táppénzre,mert a munkahely nem tudott volna nekem megfelelő munkakörülményeket biztosítani,és bár "törvény védi a kismamákat" mégis féltem,hogy kivágnak. Őszintén elmondtam a dokinak,aki nem akart táppénzre venni,mire az aszisztensnő megkérdezte,hol dolgozok,és meggyőzte a dokit,hogy ott képesek kirúgni azért,mert terhes vagyok.
2011. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A 24. héten. Ha el akarsz menni, nem kell semmit sem hazudnod, pláne magyarázkodnod. Nem is kérdezik meg, miért akarsz táppénzen lenni. Kérj egy javaslatot a nőgyógyásztól a táppénzhez, azzal mehetsz a háziorvoshoz, ő meg kiír. De ha gondolod kérdezz rá a háziorvosodnál előtte, hogy mi a módja, nem fog akadályokat gördíteni.
2011. júl. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

és mitől inogtál meg kedves kérdező?

harmadik voltam

2011. júl. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30. héttől, mert fizikai munkát végeztem és akkor kezdett nehezebb, fárasztóbb lenni. A doki szó nélkül kiírt.
2011. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A 32. hétig dolgoztam, utána szabira mentem. Egyébként óvónő vagyok,nem volt megterhelő a munka és nem akartam "tanév" közben otthagyni a csoportomat. Szerintem, ha jól érzed magad, nem túl fárasztó a munkád, inkább járj be! Anyagilag is jobban jársz és nem lesz túl sok idő arra, hogy esetleg butaságokon agyalj :)
2011. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!