Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhesen mentél...

Hány hetes terhesen mentél táppénzre?

Figyelt kérdés

Október legvégén fogok szülni. Tulajdonképpen semmi bajom, tök jól érzem magam, és még alig-alig látszik meg rajtam a terhesség. Még mondtam is a védőnőnek, hogy ha ilyen könnyű lesz a szülés, mint a terhesség, akkor elégedett leszek... :)

Csak mostanában elgondolkozom azon, hogy meddig is akarjak én még dolgozni? Kihúzzam nyár végéig? Vagy írassam magam táppénzre? A párom is kérdezte a minap, hogy nem akarok-e itthon maradni?

De mit mondjak az orvosnak? Hazudjak, hogy nem érzem jól magam? Vagy legyek vele őszinte, hogy nincs kedvem már tovább dolgozni? A leleteim kifogástalanok, ülőmunkát végzek, irodában, tehát ez sem indokolja a táppénzt.

Na meg mostanában nagyon rászálltak a táppénzesekre. Nem fogják majd rám, hogy táppénzcsaló vagyok?


Na meg akkor hogy fogják majd számolni a táppénzt? Az első 15 nap betegszabadság (70%) és aztán táppénz kevesebb pénzért, vagy már az első naptól táppénz? A közelmúltban megjelent olyan hír, hogy a veszélyeztetett terheseket az első naptól táppénz illeti meg, betegszabadság nem. Most akkor ez hogy is van az én esetemben? Nem vagyok veszélyeztetett, de még viszonylag messze lenne a szülés időpontja.


2011. júl. 5. 18:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Október közepére várom a babám. Szeptember 19-től megyek majd szabira, utána pedig maternityre (gyes vagy gyed otthon).
2011. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mentem táppénzre. 32. hétig dolgoztam, aztán kivettem az összes szabimat, majd már jöhetett is a tgyás. Egyébként kereskedelemben dolgoztam, nem ülőmunka, és csak az utolsó 2 hét volt szenvedés.

37 hkm

2011. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
31. héttől vagyok, most még szabin.
2011. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
30 hetesen mentem táppénzre!!Nem is tudtam volna tovább maradni mert a 30 héttől annyi programon lett (vérvétel védőnő,diabetológia,minden héten vércukor ellenőrzés stb)nem is tudtam volna összeegyeztetni a munkát és ezeket!!!
2011. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem mentem tappenzre, a szabadsagomat vettem ki, majd megkezdtem a szulesi szabit. Kulfoldon tortent ez, ott nincs tappenz, illetve ha lenne, akkor sem lenne szabad menni, olyan komoly anyagi vonzata van.

Szoval az elso terhessegnel 31. hetig dolgoztam, akkor azert kezdtem meg a szabit, mert harom hettel kesobb volt az eskuvonk, keszulnom kellett.

A masodik gyerekkel 29. hetig dolgoztam, aminek a legfobb oka az volt, hogy 5 honapos volt a nagyobbik gyerek, amikor a pici megfogant, szoval nem akartam a nagyobbik babamat sokaig a munka miatt masra bizni.

Egyebkent fizikai munkam volt, hutohazban alltam napi 8 orat, de amiatt nem volt gondom soha.

2011. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mindkét babámmal 30 hetesen, de fizikailag bírtam volna tovább is, de a tömegközlekedésből nagyon elegem volt és pár hét kellett a baba fogadásának előkészületeire is.

Én mondtam a dokinak, hogy ettől és ettől az időponttól szeretnék táppénzre menni és már adta is az igazolást fenyegető koraszülés címszó alatt.

Másik kérdésedre válaszolva, igen első naptól táppénzen leszel, mert megszüntették a betegszabit a veszélyeztetett terheseknek.

2011. júl. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!